Besnik Mustafaj: Basha e mori partinë në një moment kthese, ka ardhur koha që të zëvendësojë Berishën

mutafaj“Ëndrra ‘e duam Shqipërinë si gjithë Europa’, ende nuk është realizuar”, kështu është shprehur një ndër themeluesit e PD-së, tashmë i tërhequr nga politika, Besnik Mustafaj.

Në një intervistë në Intv, Mustafaj e ka konsideruar pjesëmarrjen në lëvizjen studentore dhe më pas themelimin e PD-së një aventura që jo gjithkujt mund t’i ndodhë. “Kjo është aventura më e bukur që mund t’i ndodhë një njeriu. Unë kam patur fatin të jem aty, në kohën e duhur dhe në vendin duhur.  Jo çdo brez dhe çdo individ e ka këtë fat. “Shqipëria nuk është si gjithë Europa”, thotë Mustafaj.

Edhe pse i tërhequr nga politika, ai nuk ngurron që të japë një mesazh demokratëve, të cilat tashmë janë në opozitë. “Përvoja e ’91, përvoja e ’92 duhet t’i shërbejë Partisë Demokratike për të reflektuar shumë për të çuar përpara opinionit publik, përpara shoqërisë shqiptare njerëz që janë pa asnjë diskutim me integritet më të lartë dhe me një kulturë më të gjerë përfaqësues”, thotë një nga themeluesit e PD-së. Ndër të tjera, Mustafaj ka edhe një mesazh për kreun eaktual të PD-së, Lulzlim Bashën, i cili sipas tij duhet që të arrijë të zëvendësojë Sali Berishën.

“Në një moment kthese, ndryshimi të madh në PD-në, Luzlim Basha ka marrë një detyre shumë të vështirtë. Sepse nuk është e lehtë të pasosh Berishën në PD dhe nuk është e ;ehtë ta udhëheqsh PD për historinë që ka. Basha po piqet”, ka theksuar ai.

Ndër të tjera, ish ministri i Jashtëm dhe një ndër eksponentët kryesore të së djathtës që nga themelimi i saj jep një koment edhe për të majtët.

“PS po tregon se është një parti që ka brenda vetes thalmin e korrupsionit, të arrogancës dhe nuk është një parti me mentalitet evropian. Ata që iu bënë pengesë shoqërisë shqiptare në 90-91 për ta parë Shqipërinë si gjithë Europa ata vazhdojnë dhe sot duke qenë pengesë për ta bërë Shqipërisë si gjithë Europa”, ka thënë ndër të tjera Mustafaj.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Besnik Mustafaj: Basha e mori partinë në një moment kthese, ka ardhur koha që të zëvendësojë Berishën”

 1. Kujtim says:

  Me PS MOS U BEJ LLAPAQEN , leh ne shtepun tende mos u kruaj me PS , ESHTE E VETMJA FORCE POLITIKE PER SHqipetaret qe jep shpres. Partia tende e mbushur me bandit . Ti po lepuesh per nonje koske

 2. Kujtim says:

  Me PS MOS U BEJ LLAPAQEN , leh ne shtepun tende mos u kruaj me PS , ESHTE E VETMJA FORCE POLITIKE PER SHqipetaret qe jep shpres. Partia tende e mbushur me bandit . Ti po lepuesh per nonje koske o llapaqen

 3. Emigrant says:

  Go to hell o trap jeni parti antishqiptare 2 here qe e patet qeverisjen e cuat vendin ne kolaps

 4. Delli USA says:

  O Mustafa,ca thu bre burre i dheut,Basha po piqet,e kupton ti apo hiqesh budalla,ai eshte i djegur,jo vetem se eshte kelyshi i Saliut,por kryesorja se mbi te rendojne 3 krime te renda,si afera e rruges se kombit,firmosja e mareveshjes se detit(tradhti kombetare) dhe e fundit krimi i 21 Janarit.Do me per Belulin Besnik,apo te jane erresuar syt nga lakmija per tu bere deputet ne 2017.

 5. Kola says:

  Megjithe respektin qe kam per Besnikun si shkrimtar, kostatoj se edhe ai eshte i helmuar keq nga supa e serbit. Per te eshte dinjitoze te shprehet: E do a s’e Shqiperine kjo hale partie dhe si e vlereson ai kembenguljen e Berishoviqit per mbrotjejn qe duhet t’i beje greku detit qe i falen tradhetaret tane? Te tjerat aventura me vendin e duhur e kohen e duhur, jane pordhe me rigon.

 6. Fredi says:

  Nuk ia vlen te merresh me me Lulin o Besnik. As me PD.

  1. Tr. says:

   Ashtu si shkëlqeu në Bashki do të qeverisë dhe Shqipërinë.

 7. TRAPI says:

  E KENI DHJERE PD JU SIGURIMSAT,,NUK BEN HAJER ME PD AS ME LUL AS ME SALE E AS ME KALE..

 8. Xinxifile xinxifuqe says:

  Po pse more Besnik akoma nuk eshte zevendesuar sala, ne e dime qe luli i fitoi zgjedhjet, Rrezoi saliun dhe te ndjerin olldashi, sigurisht me ndihmen e sales. Kemi tre vjet poshte lart qe vetem luli “degjohet” e megjithate tani vjen e na thua se nuk qenka zevendesuar sala. Cjane keto petulla qe na servirni, apo doni te filloni politiken me lulin se ju mbaruan parate e siguruara deri dje nga politika. Behuni njehere te aresyeshem, gjykoni njehere siç duhet, pse mbeteni gjithnji kalamaj, por jo kalaj te urte por gjithe djallezi. Porosi: Nese o te pasurohesh prap hyr ne politike por kerkoi falje sales dhe behunu perseri diplomat qe te besh sherbime kunder shqiptareve. Nente, dymbedhejete, afer shtatembedhjetes. Xinxifile

Lini një Përgjigje te Emigrant Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *