FOTOT/ Ju flet Azemi, por…

“Ju flet Azemi”.

Ky ishte një nga titujt kryesor sot të organit zyrtar të PD-së, “Rilindja Demokratike”.

Në shkrim flitej për uraganin e studentëve dhe drejtimin e tyre nga ana e Azem Hajdarit.

Por, në po këtë gazetë, Azem Hajdari është sulmuar egërsisht sa ishte gjallë.

Kjo, për shkak të përplasjeve të tij me Berishën.

Dhe urdhërin për sulmet dhe denigrimin e tij në të gjallë, dihej nga vinin.

Ndërsa sot iu duhet si hero!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd.jpg","attachment_id":594911},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-5.jpg","attachment_id":594917},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-4.jpg","attachment_id":594916},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-3.jpg","attachment_id":594915},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-2.jpg","attachment_id":594914},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-1.jpg","attachment_id":594913}]

16 komente në “FOTOT/ Ju flet Azemi, por…”

 1. Dean says:

  Azem Hajdari ishte kriminel dhe 1 zero me bisht.
  Dhe,ju të Tema-s,boll e përdorët Azem hajdarin si 1 demokrat të mirfilltë.Ai ishte 1 mut si dhe barbari tjetër që i hëngri kokën.

 2. ALBAN DEGA says:

  Sent: Thursday, September 12, 2013 1:39 PM
  Subject: AZEM TI JE GJALLE …. !

  AZEM TI JE GJALLE …. !!!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari!
  Azem ti je gjalle ,e shte titulli i saj .
  Azem ti je gjalle !
  Por une te desha te vdekur.
  Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua!
  Vdekja jote do te ishte ringjallja ime
  Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit !
  Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin!
  Me nje gure vrisnim dy zogj:
  1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se
  2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une !
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli!
  Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote!
  Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri !
  Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma dashti suma! Kurren e kurres…
  Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane…
  Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise! Ty liderit te dhjetorit! Ty….
  Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri!
  Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor!
  A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit!
  E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise!
  Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore!
  A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit !
  Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por tri here me radhe !
  Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice!
  I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete.
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor!
  Azem ti je gjalle per se vdekuri …
  Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oooiiiiii!

 3. ishstudent says:

  nje hajdut batanijesh..ky ishte azemi…e lerini pordhet

 4. qrsbths says:

  bobo boooo ..!!
  ala me hajdarin po merren kta a?!
  phu phu ! sa mrapa qe jan!
  po,kush merret me hajdarin,hajdar ngelet!
  sa koh qe malokt kan qen mbi krye shqiprija s ka pas shtet.
  hajdaret. cecenet.
  kta vec me prish jan.

 5. ........ says:

  PO ikni mer,te identifikohesh me kte rrugaç ordiner me figuren e kti ish rrugaçi siç ishte azemi esht nje ofendim i madh per kedo , ate e vran per prishje pazaresh ju naj mbani per hero sa injorant ka ky vend mer zot sa posht ka ren.

 6. ... says:

  PO ikni mer,te identifikohesh me kte rrugaç ordiner me figuren e kti ish rrugaçi siç ishte azemi esht nje ofendim i madh per kedo , ate e vran per prishje pazaresh ju naj mbani per hero sa injorant ka ky vend mer zot sa posht ka ren.

 7. Moni says:

  Ha, ha, ha, ha …. E pate si benin sot ATA te Cetes-PD dhe Sali Berisha ?
  …. Azem Hajdari u vra nga vete dora Cetes-PD dhe Sali Berishes per probleme biznesi-armesh kunder grupeve te tyre brenda PD-se … qe shihsnin armet e Shqiperise dhe prone e shtetit … ishte lufte midis “grupit te Sali Berishes dhe grupit te Azem Hajdarit ” qe perfundoi deri ne vrasje.

  Eshte “turp” qe Ceta- PD e quan kete te vrare nga vete PD-ja si deshmor i atdheut …. Tturp, turp … si mund te quash nje njeri i perfshire ne biznes-armesh si hero te atdheurt … ha,ha,ha,ha ….

 8. Jimi says:

  Kopuk e bir kopukesh!

 9. Edi says:

  E se rot karri me dy r ishte ashtu jane edhe ketà te sotmit

 10. Samiu says:

  Une po ju paraqes cfare ka shkruar Sali Berisha qe vete RD e ka botuar kur Azemi ishte gjalle..

  GAZETA « RD » 18 GUSHT 1995
  FRAGMENT NGA FJALA E SALI BERISHËS PËR GREVËN E URISË TË AZEM HAJDARIT
  « Azem Hajdari mbetet një bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit,
  një shërbëtor i Ramiz Alisë
  . Duke gjykuar mbi faktet e jo mbi fjalët, kemi të drejtë të themi se kishim dy Azemë : ai i mitingjeve që «bënte gjëmën», kurse ai në jetë që bëhej mik me Irakli Koçollarin e sigurimsa të tjerë, dehej sa nuk kontrollonte se ç’nxirrte nga xhepat. Azem Hajdari si Rita Marko, se Rita Marko ka qenë i vetmi pushtetar që ishte edhe kryetar i sindikatave, vendosi ta ndërpresë grevën e mezeve dhe të rakisë në kafenenë e Xhelës. Deputeti Hajdari, i përfolur nga shtypi dhe nga zëra të tjerë për problemin e vrasjeve në prag të zgjedhjeve të 22 marsit dhe 2 prillit 1991, i futur në grevën e urisë, i armatosur, rast unikal në historinë e grevave të urisë, i braktisur nga të gjithë, i shtrydhur nga Çupi dhe Këndezi, i keqtrajtuar nga Kurt Kola, i rrethuar nga ish 80-lekëshat, përsëri Hajdari dështon. Askush në dhjetorin e vitit ’90 nuk i shkoi pas Azem Hajdarit. Studentët dhe rinia ju bashkuan PD, me të vetmin qëllim madhor, shkatërrimin e totalitarizmit, por jo në shërbim të rrugacit Azem Hajdari… »

 11. gimi says:

  Azemi ishte nje rugac klasik, injorant dhe llumi i shoqerise. Eshte ofendim per intelektin e shqipertareve te shkruajne mbi kete person. Turp!

 12. baxhanaku says:

  izet Haxhia ne shkrimet e veta thoshte qe Tropoja e njifte si hajdutin e lagjes,ispecializuar ne vjedhjen e pulave.Deri me 1997,kur Saliut poi rreshqiste kolltuku,jo vetem qe nuk komunikonin me njeri tjetrin,por Sali qeni e sulmonte keq,bol lte lexosh gazetat e kohes ne Rd apo ne gazeten Albania e Ylli rakipit……Pas 1997 ,aksionet politike e Saliut brenda PD,po binin shume,ato te Azemit shenonin rritje,zgjidhje me te mire se vdekja e tij nuk kishte,-kjo gje u montua me shpejtesi prej Saliut.Ne Pd te gjithe e dme te verteten,por turpi mei madh,ndodh me familjaret e Azemit,-e dine qe Saliu e ka vrare,dhe per pak “favore” ata e shesin vrasjen e vertete te tij.Turp! Turp!

 13. TARRASI says:

  Motrat dhe grate atyre qe shajne Azem Hajdarin. Azemi vete ka qene edhe kundra saliut, nuk ka patur asnje post qeveritar dhe ka qene ne krye te levizjes studentore.
  Por ju nuk keni rrespekt per te vdekurit, mallkuar qofshi qe shani nje person qe beri aq sa mundi per demokracine e brishte duke dhene edhe jeten.
  Ju qe e shani cfare i keni dhene ketij kombi???? Shikoni pak nga vetja se cfare plehrash jeni

 14. Shkodrani says:

  Fiks si ati i tij shpirteror , ne fryme e ne germe , kjo eshte domethenja me e sakte se si e ka qeverisur Shqiprin djali i Shiqeres nga vucidoli , NDYRSIRA me e madhe , dhe fatkeqsia me e madhe per Shqiptaret mbas pushtimit Turk !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *