Mediat gjermane: Reformatori Edi Rama, miku i mirë i Gjermanisë në Ballkan

aaRevista prestigjioze gjermane Focus ka botuar një shkrim plot lëvdata për Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, njofton Klan Kosova.

“Edi Rama është refomator i mirë për Shqipërinë. Gjermania e konsideron dhe e sheh te ai një mik të mirë në Ballkan”.

“Merkel dëshiron që Shqipëria të hyjë në BE sa më shpejt.  Ka besim të madh në Edi Ramën”.

“Gjithashtu edhe Amerika përkrah hapur Merkelin për Shqipërinë dhe Edi Ramën”, shkruan kjo revistë.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Mediat gjermane: Reformatori Edi Rama, miku i mirë i Gjermanisë në Ballkan”

 1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  kujtoj se prinderit SS pergjysmuan evropen nga ”dashuria” e madhe qe kishin,sidomos kur vjen nga nje shtet sunitesh ”dashuria” 4 fishohet!!!!!

  1. xxxx says:

   Hahahahahaha karajevgjit reformat reformat tha nazisti se ju ben perseri te hidheni nga ballkonet hahahahaha si shkerdhata te qani rrzgeve te Athines e tere Grewise me keq se refugjatet siriane hahahahaha karajevgjiti mou

  2. Kujtim says:

   Bravo RAMA JU DUAN TE GJITH VETEM ANTISHQIPETARET E SHQIPERIS NUK JU DUAN. SUKSESE POPULLI DO JU VOTOI ME VOT , kundershtaret do ndeshkoen me vot

 2. boom says:

  Kryeshpellari: “Merkel ndihmon Ramen se qe te dy i bashkon lakuriqesia. Te dy kane foto nudo ne plazh. Njerez te pamoralshem. E keni pare Zenin tim? Lahet ne det me kepuce e me bluze veshur”

 3. Hamburg says:

  E keni perkthyer gabim. Pritet konferencë për shtyp nga ku Bylyk- Basha do faktoje me prova kokëforta se editoriali i revistes prestigjoze Gjermane është perkthyer gabim qëllimisht, për te goditur Opozitën dhe në veçanti Partine Demokratike. Në orën 18.00 pritet Konference për Shtyp

 4. england says:

  Do dali Lulja duke mallkuar gazeten gjermane se kjo fundit nuk e njeh realitetin,dhe eshte e “manipuluar” nga kryeministri shqiptar!
  Gjumashi Lul pretendon te behet kryeminister I shqiptarve duke sulmuar kedo qe ka perballe qe thote te verteten per punen e qeverise.

 5. Albani says:

  Bravo te madhe per Ramen,palekundshmerise dhe vizionit te tij per te ardhmen e Shqiperise.
  Faleminderit Merkelit dhe Amerikes per mbeshtetjen ne rrugen e reformave qe do te na shpien ne familjen e madhe te kombeve te demokratizuara.

 6. maximus says:

  bravo EDI RAMA, se po jua zbardh faqen shqiptareve , kudo ne bote edhe pse çeta fashiste e pd-se po bejne çdo gje per ta nxirre ate. poshte tradhetaret e popullit, poshte partia fashiste e lulushkes dhe sali protopapes se viçidolit

 7. DETARI Atlantidhes @ says:

  Edi Rama ,sado qe mundohen nga te gjitha anet e vendit dhe jashte tij,ta baltosin,mbetet nji Skenderbej i Kombit tone !
  Veeetem me ate njeri Shqiperia do te mahnise boten.

  Bravo dhe hallall qumeshti i mamase !

 8. Leone-53 says:

  Shqiperine duhet ta bejne shqiptaret sepse e kane shtepine e tyre ndersa te huajt e duan vetem per ineresat e tyre qe nuk jane kurre per Shqiperine me nje fjale Shqiperia do qe te perdoret nga Europa si mish per top!

 9. sapa says:

  Lexoni edhe komentet e gjermaneve mbi kete artikull tek gazeta Focus cfare mendojne ata per shqiperine dhe politikanet shqiptare si dhe per Merkel kanzelaren e tyre.

 10. tfgs1 analfabeti bithekir harixhi prej Anadolli says:

  “Reformatori”?!?!?!!?!!!! Seriozisht e keni?????

 11. Victor says:

  Nje pjes e popullit e ka veshtir te dale nga veshtiresit e jetes ne rrall te par jan dembela ne te dyten merren me thashetheme dhe sa per Edi ramen kjo dihet qe esht politikani me i besushem i gjermanis dhe shteteve te bashkuara dallohet dhe nga mbeshtetja e ambasadoreve kurse hordhit e PD e lan rrumpall vendin ne kohen e sales u hapen armet dhe ne fund ndezi gerdecin sala esht politikani me i pa sigurt dhe sa per ju qe e doni salen si ka mundesi qe populli nuk. Pat mundesi te paguje dritat me gjith ato para qe na i la sala per 20 vjet spatem mundesi ti paguajm por cdo gje e ka nje fund nje her do paguhen keshtu funksionon shteti mbledh taksat ju do thoni i hajn hajdudet e shtetit kjo esht e vertet ketu i takon popullit te ngrihet te protestoj kur taksen e paguan populli prap duhet te kthehet ne favor te popullit por populli po ulerin dhe po i paguan te gjitha deshi zdeshi por kur i hane hajdudet e shtetit nuk degjohet njeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *