PD me arkivol në krah, si me Azemin!

arkivolNë Ditën e Rinisë, Partia Demokratike ka nxjerrë të rinjtë e saj të protestojnë para disa ministrive dhe Bashkisë së Tiranës.

Disa prej tyre madje, njësoj si me Azem Hajdarin, i janë turrur me një arkivol në krah, Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas tyre, shëndetësia ka vdekur.

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “PD me arkivol në krah, si me Azemin!”

 1. eli-tiv says:

  …neveri…rini idiote kjo e saliut….

 2. Epo kjo pune! says:

  o qenie pa dinjitet. te dilni aty me inisiativen tuaj bravo u qofte por ju jeni atje se ju do komandanti qe dha detin, vrau shqiptaret ne proteste, beri piramidat, Gerdecin etj etj. Me ke jeni, me Shqiperine apo varrmihesin e saj! Nuk jeni kalamaj te genjeheni ndaj nese jeni me aty me porosi, turpi u mbulofte. Edi Rama ka kusure por te dilni me flamurin e qoftelargut!!!

  1. xheJ eN Bi says:

   Fleks-Raimond vlonjati….

   Po ti gjalle je akoma ,mire Saliu yt ka shtate shpirtra si macet ,po ti qe je kaq i ndjeshem s’duhet te roje me kaq humbje.

  2. joel shkodra says:

   Po kur ishin ne opozite, demostruesit a mos dilnin vete, a mos i ngrinin çadrat vete, apo te shtyre nga “gjatoshi”? Njelloj jane! Si ne gjithe boten. Nje “shtyres” do te jete.

 3. Raimond vlonjati says:

  Po pse Mjekesia gjalle eshte ne Shqiperi ?

  1. boom says:

   Nuk eshte kollaj te vdese. Jemi vendi i dyte pas Gjermanise ka thene baca jot.

 4. Stavri says:

  Po cjane keta gjelbesira qe nuk na lene rehat kush i ndersen keta bij bucesh

 5. xhulio says:

  Mos e mbyt fjalen e lire dhe veprimin e lire o eli-tiv.Me kete qe ben, vetem njollos veten me mbetje komuniste. C ka te keqe ketu? Pushteti nuk eshte “lule mos prek” Nje manfestim i tille i ben mire.Arroganca e pushtetit eshte e rrezikshme.Ishte kjo nje nga arsyet e humbjes se thelle te PD me 2013.

 6. jani says:

  Bastarde .plera te shoqesise bashke me kryelegenat qe keni ne krye pandehni se do mashtroni sic mashtrove per bashkine . O palaco o me i keqi i mundshem ne krye te pd. Del legeni dhe thote hapje partie po ca hapje o palaco te PD e more me vota te vjedhura . Nxjerr fakire qe te bejne pyetje te cilat i di me perpara.ashtu sic ti pregatiste ferdinant shehu pyetjet dhe ata qe do i benin keto pyetje ne kohen qe doje bashkine . Y mashtrues qe dhe nje bashkebisedim te thjeshte nuk di te besh me njerzit.

  1. Mira says:

   Kini durim deri ne zgjedhjet e ardhshme se keta nuk do jene me as ne opozite eshte klasa politike me è urryer e gjithe ketyre viteve. Keta bejne sikur zbresin nga hena dhe sdine gje kur ka 25 vjet qe e kane lene ne varferi kte vend te shkrete.

 7. qivuri says:

  kush eshte brenda Sallomi apo Lirija?

 8. kashi says:

  lereni te protestojne se marin diten e punes te shkretet

 9. Saliu I biri sheqeres se baba nuk dihet says:

  Te ishit “demokrat” ju rinia e sotme e kishit futur te birin e sheqeres brenda ne ate kuti

 10. ... says:

  SA shum injorant analfabe te perzier me kriminel hajdut e batakçinj ka ky vend , shikoini kta qe kan dal ne shesh jan ata qe e marin me qaf kte vend dhe pjesen tjeter te popullates tek ne, kta jan mostrat llumi dhe antishqiptaret.

 11. ALBAN DEGA says:

  Sent: Thursday, September 12, 2013 1:39 PM
  Subject: AZEM TI JE GJALLE …. !

  AZEM TI JE GJALLE …. !!!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari!
  Azem ti je gjalle ,e shte titulli i saj .
  Azem ti je gjalle !
  Por une te desha te vdekur.
  Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua!
  Vdekja jote do te ishte ringjallja ime
  Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit !
  Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin!
  Me nje gure vrisnim dy zogj:
  1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se
  2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une !
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli!
  Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote!
  Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri !
  Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma dashti suma! Kurren e kurres…
  Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane…
  Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise! Ty liderit te dhjetorit! Ty….
  Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri!
  Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor!
  A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit!
  E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise!
  Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore!
  A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit !
  Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por tri here me radhe !
  Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice!
  I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete.
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor!
  Azem ti je gjalle per se vdekuri …
  Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oooiiiiii!

  1. xhulio says:

   Alban mbylle! Dhe ti je njelloj si keta dhe ata.Burim sigurimi shteti.

   1. ALBAN DEGA says:

    UNE JAM ALBAN DEGA !
    Me emer e mbiemer!
    Ti je xhulio!
    Xhulio pseudonimi !
    Cili eshte spiuni I!?
    Te gjykoje lexuesi !

 12. Atros says:

  Duhet ta blesh shume shtrenjte vdekjen ne vendin tone.Keni parasysh ata te semure me semundje te pasherueshme sa paguajne biopsite,operacioent,kimiot,qetesuesit etj etj etj.Shendetesia e vdekur eshte ne vendin tim.Ndoshta nuk arrijne asgje me kete por te pakten e kane ndergjegjen e qete qe bene aq sa munden e jo si ju komentuesit qe e keni humbur llogjiken prej militantizmit partiak………………….

 13. DELLI USA says:

  PUNE banditesh,Sali Qeni gjithe jeten banditet ka frymezuar,fatmiresisht keta jane mbeturinat e fundit te berishizmit.

 14. 193 says:

  Kolovitni lul in me Salen. ..

 15. j says:

  DUKEN NGA TURINJT ME QOSHE QË JANË TË GJITHË MALOKË QË TË QELBIN 1KM LARG.

 16. Arjan says:

  Parti e degjeneruar e drejtuar nga kriminele vrases ,parti e shberbere ne drejtim te paditur ,tradhtare te demokracise ,tradhtare te atdheut qe u rriti ,bejini nje nder Shqiperise na u hiqni qafe.

 17. Devolliu says:

  Këta janë këmishëzinjtë fashistë të Sali KRIMINELIT.

 18. Zhozituta says:

  E varrosçi plakushin tuaj qe neser ishalla!

 19. grag says:

  Shih cfare fotografie! Njelloj si ne Palestine! Dhe prit te te fusin ne Europe!
  Shqiptar ndihmoni Shqiperine! Bejeni me njeri -tjetrin bisede, ta largojme kete parti me simbilik vdekje nga Politika Shqiptare! A e keni vene re vetem kesaj partie i ndodhin vdekje enigmatike, te pavaertetuara, vetem ketyre u ndodhin ngjarje te renda me vdekje si gerdeci, apo vrasja e 4 shqiptareve,( prishet serveri !) vetem ketyre u ndodhin vjedhje elefanti si te rruga e kombit, ca te themi! Sistemi nuk i nxjerr jashte, ne diten e rinise nxjerrin arkivol, atehere c te bejme…kemi vetem nje vote! Duhet te flasim me njerin tjetrin dhe ta nxjkerrim ne qytetaret nga sistemi politike! Nuk se do te demtohet pluralizmi! Keta duan vetem pushtet! Nuk japin shprese tjetr! Thjeshte po presin te ” famshmin” rotacion duke besuar se pastaj ndoshta do te vine qyl ne pushtet! Prandaj ata duhen larguar me vote! E kemi para na duhet nje marveshje e heshtur! Kujtoni para viteve 90 kur heshtja jone filloi te fonksiononte! Sistemi kumonist kishte dal i urryer nga zemrat tona! Tash na duhet te mbrojme atdheun tone! Mendohuni!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *