FOTOT/ Italianët shpërthejnë me urrejtje për bluzën 730 euro të gruas së Renzit

Në rrjetet sociale ka shpërthyer një lumë sharjesh e fyerjesh për gruan e ish kryeministrit italian Matteo Renzi.

Agnese, gruaja e Renzit, u shfaq ditën e votimit të referendumit por edhe më vonë kur i shoqi jepte dorëheqjen, me një pulovër me vlerë 730 euro.

Kaq ka mjaftuar që shumë italianë në rrjet të fyenin pa fund atë.

Pulovra që ajo kishte veshur është krijuar nga stilisti i njohur Ermanno Scervino.

Ka një çmim 730 euro.

“Si mund të veshë një bluzë 730 euro kur punon si mësuese. A ia lejon rroga? Hajdute!”, shkruan një komentues.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-118-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-118.jpg","attachment_id":"595406"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-7-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-7.png","attachment_id":"595407"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-5.png","attachment_id":"595408"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-3.png","attachment_id":"595410"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-3.png","attachment_id":"595411"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-5.png","attachment_id":"595412"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-61-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-61.jpg","attachment_id":"595413"}]

24 komente në “FOTOT/ Italianët shpërthejnë me urrejtje për bluzën 730 euro të gruas së Renzit”

 1. mirel says:

  7 euro ja kishin punuar shqiptaret me lesh puro deleje

  1. fiks says:

   Hahaha pikerisht, me jep idene e atyre pulovrave ne kohen e komunizmit! Risku i gejit qe po i merr paret ketyre budallackave hahahaha.

  2. loli says:

   po per fustanin 1700 euro te ajoles??? qe ja kishte bere gjyshja dolce gabana? apo nuk i nxjerr tema keto se ska lezet…

 2. Aleko says:

  Paskan marre fund dhe Italianet.Shqetsohen se gruaja e kryeministrir paska para per te blere nje bluze pak te shtrenjte…Qenkan bere me keq nga ne…

  1. Korabi says:

   Me keq se ne? Ku i gjejne parate ajo dhe keta fshataret e zbritur ne parlament tek ne, per kete nivel jetese? 700 apo 800€ nuk jane fundi i botes, por ajo qe blen nje bluze 700 blen dhe nje ore 20 mije dhe pantallonat 700 te tjera edhe canten 4 mije euro etj etj..
   Pra lind pyetja nga i gjen keto para?? Rroga nuk ua lejon. Atehere?

 3. magelani says:

  po n shqipni qe mbajn nga 73 mij euro nji sahat dore politikanet gjykatsat prokuror polic … hajdut.. kopukt…

  1. eheh says:

   Po ato i mbajne nga halli mo se nuk i pastrojne dot te gjitha leket qe vjedhin dhe i shnderrojne ne prona dhe aksesore te shtrenjte.

 4. ben says:

  O Italiane,mos boni keshtu,se grate,femijet dhe politikanet e shqiptareve,kane vetem breket 2000 euro.

  1. Peco says:

   Mendja jote ju merr te keqen politikaneve dhe grave te politikaneve tane, E kane zgjidhur me mire sec mendon ti,nuk mbajne breke fare.S’jane budallacka ti blejne 2000 euro.

   1. qyqa says:

    Ashtu? Prandaj ju duket si kembe deveje kur i hapin shalet ndonjehere e…

 5. Labi100 % says:

  I punon edhe burri apo nuk lejohet?
  Italiane ja bejne Gam gam tere dite se gjysma duan te behen sipermares dhe gjysma duan qe te mendoj vetem shteti per ta. Te gjitha bizneset ua kane shitur kinezeve dhe pastaj thone qe nuk ka pune.

 6. besniku says:

  Po ne?! Sklleveri! Se njohim revolten. As per vilen e Rames, syzat e Gregut, vilat dhe ditelindjet e gjerdanet e Metes, vilat e Berishes byzylyket e gruas se Taulant Balles, etj.
  Ne jemi me njeren ane apo tjetren , kemi “bese” ne….!

  1. albti says:

   Ne origjinen ne mase 70% e kemi skllave, pasi ne kohen para perandorise Romake ne vendin tone skllaveria ishte nje familje 40 skllever mesatarisht sidomos ne zonen e Kosoves, Pra dhe propabiliteti i te qenurit skllav ne origjine eshte me i madh

 7. stilisti says:

  Dikur na i benin gjyshet me shtiza dhe me te bukura. Ato ishin stiliste. Vetem se ishte keq per lesh

 8. temp says:

  Jemi deshmitare te nje revolucioni, i cili tani nek eshte me me pushke, por me keyboard-e te kompjuterit. “Kane dale zorret perjashta”. Jetojme pa kufij informacioni. Kam pershtypjen qe tani fitojne ato qe jane me te ashtuquajtur “llapaqene”. Perserite nje genjeshter me shume se tre here, se behet e vertete. Akuza pa fakte, thashetheme, poshterim, fyerje, pas asnje konsekuence, e kane shnderruar shoqerine ne nje dhome psiqiatrike, ku secili shfryen mellefet dhe problemet e veta. Askijt nuk i besohet dhe askush nuk eshte simbol i nje morali per tu ndjekur. E ardhmja duket e piset, si e tashmja. Duhet nje kulture e larte qytetare per te eleminuar “llumin” e diskutimit.

 9. Peco says:

  Pu, pu,pu, sa do shqetesohet Monika Kryemadhi Meta, po te shoh sa shume shpenzoka kjo e shoqja e Kryeministrit Italian! Shoqja Mona i blen tek Gabi gjerat qe vesh. Kursen, e shkreta, i dhemb shpirti per kete popull te vuajtur. Pothuaj keshtu si Monika jane te tera deputetet tona. Te vjen keq kur i shikon tek ngjisin shkallet e parlamentit ashtu te drobitura, te lodhura dhe te paushqyera mire. Ankohet populli se pse nuk diskutojne grate ne parlament. Ca te diskutojne te varferat, tu bjere te fiket ne foltore nga cfilitja dashkeni ju?..Vertet me dhemb,me pikon ne shpirt per vuajtjet e parlamentareve tona…..

 10. Skraparliu i varfer says:

  Po te shifnin fustanet e Monikes se Like Floririt, si do te benin keta italianet?

 11. Tirona says:

  Po bashkeshorti sa e ka rrogen dhe sa vite pune ka bo ……. po prinderit e saj qe kon punu gjithe jeten nuk paskan kursy 730 euro per ti bere nje dhurat vajzes se saj……. po sikur djali I’m neser te bohet deputed dhe ne dore ka nje ore te shtrejte qe ja kom bo dhurat diten e dasmes do bohet lajm per gazetat ……..

 12. mira says:

  Per kete pulover ankohen italianet ? Le te dergojne leshin ketu dhe ja punojne grate shqiptare e per inate te gruas se Rencit te paguajn 50 euro.

 13. Spartaku says:

  Populli Italian eshte treguar injorant e budalla me rastin e referendumit qe beri Renzi.Por me budalla dhe me injorant po tregohet me bluzen e gruas se Rencit.E çfare jane 730 euro per nje grua kryeministri? Ne shqiperi behet nami.Majlinda Bregu ka vetem çanten 25 mij euro,Albana Vokshi ka vetm oren e dores 75 mij euro e te tjere deputet ne shqiperi,dhe jo me gruaja e Rencit,e cila duket qe eshte shume e thjeshte,modeste.Por edhe ne Itali paska njerez te keqinje si Sali Berishe e Lulezim Basha me kompani si ne shqiperi.

  1. eurot says:

   Mos ja fut kot se kto bibat qe permende i kane kineze ato canta e ora qe ekspozojne. Eurot e verteta i ka Armina.

 14. maximus says:

  qenkan pjerdhur edhe pepinot,paska plasur varferia edhe andej, 750euro, keta prokuroret dhe gjykatesit tane u kushtojne vetem kepucet,

 15. capi dhia says:

  Nderhyrje ne rrjetet sociale, sic ndodhi edhe ne ate eleketronik per Referendumin ?

 16. Aleko says:

  kejo gruaja e kryeministrit Italian qe e akuzojne nje takem idjotesh ,rrzaton imazhin e nje femre mese narmale madje me te thjesht se sa e kerkon imazhi I nje kryeministri Italian.Ajo bluze qe ka vesh ajo ne dukje sflet aspak per nje veshje per tu patur zili….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *