Fotot skandaloze: Shihni ç’farë ka në trup personi që shoqëron ministrin grek Kamenos

Fotot e mëposhtme janë bërë gjatë një vizite të ministrit të Mbrojtjes të Greqisë, Panos Kamenos në ishujt Kastelorizo, Ro dhe Stroggyli në juglindje të Egjeut.

Ndër shoqëruesit e ministrit Kamenos në këtë vizitë, veç përfaqësuesve të Syrizas, janë edhe dy persona të quajtur Ilias Kasidiaris dhe Kristos Pappas,.

Ky i fundit, i njohur edhe në Shqipëri, ku e kanë marë të japë edhe intervista televizive.

Kasidiaris dhe Papas, janë përfaqësues të Agimit të Artë, por edhe admirues të Hitlerit.

Kasidiaris e ka svastikën naziste të bërë tatuazh në trup, kurse Papas, prej rinisë së hershme e shpreh adhurimin për Hitlerin dhe Rajhun e Tretë, madje duke vënë të përshëndesë si nazist edhe fëmijën, raporton DITA.

Kamenos ka qenë protagonist ditët e fundit i deklaratave dhe sjelljeve urrejtje-nxitëse mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Qëndrimet e tij krejt të pavenda dhe shpesh naive me sa duket e kanë një shpjegim. Shqiptarët kanë një shprehje: Më thuaj me kë rri, të të them se cili je.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamendos-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamendos-2.jpg","attachment_id":"595549"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamenos-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamenos-4.jpg","attachment_id":"595550"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamenos-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamenos-3.jpg","attachment_id":"595551"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamenos-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kamenos-5.jpg","attachment_id":"595552"}]

29 komente në “Fotot skandaloze: Shihni ç’farë ka në trup personi që shoqëron ministrin grek Kamenos”

 1. toni says:

  Dhe keto qe perzune Camet nga Cameria se ishin kolaboratore te nazisteve..E modhe kjo. Hajde hipokrit Greke hajde !!

  1. Qifi says:

   Kasidhiaris rrafi ate gruen e moshume ne debat live,ja futi fillimisht n shpudhe e pastaj ja rrasi n grusht

   1. hahaha says:

    Me grate e moshuara jane “trima” keta se diku tjeter ja fusin koken ne bithe

    1. .. says:

     O Debila, Fodulla dhe Injorant….klikoni ne Internet (“GREEK swastika symbol” ne Images) te shikoni se kush e ka perdorur i pari kete simbol Filozofik i cile me vone u shnderua ne “Turp” nga Nazistet.

     Kryqi i thyer i Kacidhiarit eshte me Meadra (nqs dini se c’fare eshte), kurse fotot e Kristo Papas jane Montazh, nga vete armiqet Grek te Tije.

     Hidhe, hidhe,….. balte se dicka do te ngelet, sidomos tek Injoranca Shqipetare.

     1. tt says:

      Simboli eshte Ilir dhe jo grek more trum…edhe ne Gjermani thone qe Hitleri e kopjoj kete simbol nga India ku me pare e kishte derguar Aleksandri i Madh e keni bere cdo gje greke more hajduter te poshter more te pafytyre dhe kush ju karajevgjitet e Pontit anadollak gen i poshter ksnceroz

    2. ..... says:

     Pse kam pershtypjen se zbuan disa mijra cam pa e care menderen fare.

     1. . says:

      Disa mijera came nuk jane asgje para disa miliona greke te perzene nga Turqia

    3. tt says:

     Simbolika nuk eshte greke por ILIRE more trum…edhe sot ne Gjermani thone qe kete simbolike Hitleri e kopjoj ne Indi ku me perpara e kushte derguar Aleksandri i Madh i keni bere te gjitha greke more hajduter te poshter dhe kush ju karajevgjitet e Pontit anadollak more te pafytyre

     1. . says:

      Svastica e ka origjinen nga India

  2. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

   ku eshte ndryshimi nga suma e sunitoshqipfolesit me vule gjysmehenen turke………..!!!!???

 2. dashi says:

  sa te shemtut qe Jan me ja q… derri nonen

 3. mirel says:

  Keta akuzojne camet per bashkepunetoret e nazizmit.
  Pse nuj ben zyrtarisht denoncim qeveria shqiptare

 4. Albani says:

  Fashisto-Nazistet Greke,na bejne dhe moral pale.
  Sa turp me qene Grek.

  1. Ylli says:

   Coje deri ne fund….. Sa krenar te jesh Turk.

   1. Qifi says:

    Grek Turk e njejta gje jane

  2. .. says:

   “OXI” e Lavdishme e Grekut ne 1939 kundra Fashizmit i shperfill Injorancat Tuaja…

 5. Alba says:

  Ç’farë nuk pash po se çfarë kishte vizatuar në trup po!

 6. Kot says:

  Kta jane rende fare. Kane probleme identiteti. Kshu ndodh kur i shpiken nga hici si helen. Si me marre romet tani e me ju mush menjen ju jeni pellazget e lashte

 7. joel shkodra says:

  Paradoks: Meqenese jane njelloj me çamet, keta do t’i japin tokat etj. çameve.

 8. Janullatos arxidoglyftis says:

  Eeeepo kjo pune ! Keta duhet te jene tsamides se ska mundesi !

 9. jeni bere si ato plakat e keqija ja cveshi ja chengri ja me ke vajti ja kujt ja hapi bythen e cna intereson neve se cbejne politikanet grek ne vendin e tyre ne si tia bejme me keta palloshat tane qe smeret veshe se cndyrsislleqe bejne se kane vene mediat per tu marre me grekun dhe per vete vazhdojne planet e tyre hajduteske

 10. Aldo Fier says:

  Rrace e qelbur,grek m.

 11. Vurkari says:

  Armiku më i madh i shqiptarëve janë vetë shqiptarët që shihni në foto.

  Suljoti Papa, Arbëreshi Kacidhjari dhe Arbëreshja Kasimati e shumë të tjerë gjakprishur mëndjeshplarë prej fesë që besojnë se janë helenë dhe urrejnë origjinën.

  Fatkeqsisht koha nuk punon më për ta.

 12. Babadimri says:

  Si është e mundur që një grek nacionalist mban simbolet nacionaliste gjermane dhe një nazist gjerman urren grekët ku edhe ka raste të vrasjeve të grekut nga nazistët në Gjermani.
  Do ma shpjegon kush?

 13. @ says:

  Duket qarte se kemi te bejme me nje fushate te porositur anti greke. Por kujt i sherben kjo? Pervecse bandave te pushtetit….

  1. @@@ says:

   Ik more kkk me kete ide idiotesh mos na bej te qeshim gjithe diten eshte te vesh duart me koke sa te trashe e hajvan jeni ju kopilat e Sali buces e Lul kurves jj shkerdhata shqiptare te bastarduar qe per interesa personale shitni b… kudo

   1. @ says:

    Nga ato qe ke shkruajtur dukesh shume i edukuar, lexuar dhe inteligjent………….harrova edhe patriot…..

 14. shqip says:

  ne fakt hitleri i donte shume keta helenet. pas ebrejve dhe polakeve, keta ishin meraku me i madh i hitlerit. dhe e dini psene ? gjermanet nuk i durojne dot tinzaret e servilet. sidomos kur behet fjale per kal troje . medet ai popull qe i ka.

 15. Epidor says:

  Greket prodhimi me qesharak i historise frikacake hipokrite mburaveca dhe te vecante per te bere plane te sofistikuara kundrejt cdo gjeje nga e cila ata nuk jane te zote te perballen. Eshte gjithemone i njellojte ky popull me origjine endacake kurre jane te kercenuar nga e verteta nuk i mbetet gje tjeter vetem te krijojne situata te planifikuara dhe qesharake ashtu si edhe perpara disa ditesh ku ministri i mbrojtjes vjen ne kufirin e Shqiperise i veshur me uniforme. Kjo tregon shume mire se keta evgjiter edhe pse e shohin Shqiperine sot pa ushtri dhe te varfer ata kane gjithemone ne vetvete kompleksin mijera vjecare te inferioritetit te krimeve te tyre, qe kane formuar nje shtet artificial ashtu si edhe serbet ku identiteti i tyre eshte vete kriza dhe frika nga kjo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *