“Mimi Kodheli i ka dëgjuar të gjitha deri më sot! Grekët i shtuan llumit diçka më shumë. Kanë Berishën ‘udhëheqës’…”

BraceNga Erjon Braçe

Mimi Kodheli i ka degjuar te gjitha deri me sot! Te gjitha!

Por nga shqiptare.
Ka nje soj shqiptaresh ne politike qe jane te afte te thone gjithcka.
Sali Berisha eshte njeri dhe, ai i ka thene te gjitha.

Nese greket e llumit kane shtuar edhe me, dicka me shume se ky shqiptar, kjo nuk duhet te habise kerkend.

Greket e kane gjithnje nje shqiptar qe ti “udheheqe” ne nje sulm te ri, shpifje te ndyre e te ulet. Edhe ndaj nje gruaje, po po edhe ndaj nje gruaje.

Ndaj nuk me duket dhe aq greke, pavaresisht se banale, shpifja e fundit e tyre. Jane bashke, prej vitesh jane bashke.

Ne ane tjeter, shoh se ne “lajmet” asnjeanese shqiptare, ka nje referim- “media greke”.

Me duhet te bej nje nenvizim te cilin e ben kushdo duke pare Greqine;

Kur behet fjale per nacionalizmin banal grek, ne Greqi nuk ka me media-ne kuptim te institucionit te pavarur, te balancuar, etik dhe profesional; shteti e media atje jane nje.

Ndaj, nga pardje deri sot, nuk ka nje ze te vetem ne Greqi te denoje shpifjen e ulet dhe sulmin banal ndaj nje gruaje shqiptare; nuk ka ne shtet, qeverine e tyre, por nuk ka as ne shoqeri, ne media gjithashtu.

Te kuptohemi, une as qe pres qe nje “i djegur”, i fryre deri ne gushe me firomen e nacionalizmit dhe i veshur ne menyren me qesharake te mundshme me petka ushtarake, sic ky ministri i Mbrojtjes se Greqise, te denoje sulmin ndaj nje homologeje, pjestare e tavolines se ngushte te nje familje-NATO-s.

Se ben dot nje grek si ai!

Po ne Shqiperi?

Ne Shqiperi nuk kane te ndenjura-po tregohem i kursyer.

Kur them kete nuk kam parasysh Evangelos Doules, as ngrihet deri ketu ai.

Po kam parasysh shume e shume te tjere;

Se pari, grate e politikes, me te shumta se kurre, por me te ndara se kurre edhe kur ndodh ky sulm i papare ndaj nje gruaje sic ato.

Deputete apo ministre, duhet ta kishin nje qendrim.

Heshtja nuk ben pune!

Se dyti, grate e angazhuara pertej politikes, ato qe e kane nje ze-pushtet eshte dhe ky, kane luftuar e vijojne ta bejne kete per te nxjerre te tjera gra nga trysnia e dhunes gjithfaresh qe rri mbi kokat e tyre, per shkak se jane gra, pa fuqine e banalitetit te burrave.

Dhune eshte edhe ky sulm i ulet e banal!

Nuk i drejtohet vetem nje gruaje ministre, por cdo gruaje qe ka kurajon te flase, te thote te verteten dhe te perhape mendimin e saj.

Heshtja as ketu nuk ben pune!

Ne fakt tek mendimi nisi e gjitha.

Tek rroba, gjesti dhe gafurrja e nje kokeboshi grek.

Tek fjala, e verteta dhe mendimi i nje ministreje shqiptare.

KIshte nje diference te madhe;

Ai foli si grek, Ajo ju pergjigje si ministre e nje vendi ne NATO.

E mendoj shpesh; keta greke duhen mundur me Europen, europianizmin e gjithkujt, patjeter edhe shqiptar.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në ““Mimi Kodheli i ka dëgjuar të gjitha deri më sot! Grekët i shtuan llumit diçka më shumë. Kanë Berishën ‘udhëheqës’…””

 1. altin says:

  Shko mor shkurtabiq parazit…… Ti si nje ballkanas i rendomte po ben te njejtin gabim edhe me te trashe… Mos i ekuivalentoni te gjitha vetem per nje vote me teper…se po beni nje dem ne popullsi te parikuperueshem….. Nqs mediat e huaja (serioze dhe zyrtare) do te rrinin te gjuanin se cfare thote cdo pisqolle ne Shqiperi per te tjeret sic ben psh Kreshnik Spahiu etj te mbaruar atehere ata duhet te na kryqezonin ne te gjitheve si komb….por seriozet nuk e bejne kete gje…kur jane thenie nga skuta te erreta…. Ashtu sic po bejme ne me keto portalet tona qe gjuajme ne internet ku shkruhet dicka dhe kapemi pas tyre si gjylja e Mato Grudes dhe fillojme e shumfishojme gjithe diten… shkruan Mero kendej…merr Gjergj Zefi te pamfleti…pastaj citynwes etj me rradhe pa hequr presje dhe kjo vazhdon gjithe diten…kjo eshte rumpalleku yne ne gazetari…..
  Ti Brace meru me hallet tona me ekonomine, shendetesine e tj dhe leri keto per te hequr vemendjen nga hallet e shqiptareve….. Mesohuni dhe ju ashtu sic eshte mesuar gjithe kontinenti me te tilla…. Trump cfare nuk tha per Hillary….mu ne zemer te Amerikes dhe s’perben ndonje lajm kush e di….. ja ku jemi tani qe po i bejme elloshe Trumpit……

  Merruni me hallet e popullit……..

  1. hahahaha says:

   Nuk ma merr mendja se ka me shkurtabiqe parazite se turmat greke 1.50 te gjate leshzinj e 500 miliarden borxh “”helenet” e “dhimokracise” ore Altin korraku edhe emer turk edhe bythec i Anastasit sikur nuk shkon

  2. Une says:

   Paturpesia e sojit tuaj nuk ka fund.
   Ti je thjesht nje jashteqitje e Sales qe eshte kafsha qe mbajti dhe vazhdon ta mbaj peng kete vend dhe kete popull nepermjet qenerve te tij ne presidence , “drejtesi” dhe klyshave te tjere si puna jote qe vetem mut I nxjer goja ose haleja.
   Te varferit e sotem nuk mbin me keto 3 vjet sot por jane resultat 20 vjeteve te kriminelit tend te dashur Sali Ram berishoviqis.
   Sarajet e tij ne c’do centimeter kan nje pik gjaku te familjareve te varfer apo femijeve te lene jetim nga Saliu yt.

 2. Laris says:

  Tani po e shohin Greqine se kush eshte mire e gjithe Bota, prandaj bejne sulme te tilla. Vetem keto u kane mbetur te bejne.

 3. "horri i bulevardit" says:

  po ca pret ti o erjon, qe tq dlin motrat e gugut dhe et protestojne, ato dalin, vetem kur sja u rrs Edi Rama dh bejne si histerike

 4. Aleko says:

  Te gjithe keta altinet e kompani ,mos kujtoni se mbrojne greqine se janne grek minoritsr..jo.jo jane shqipetsre te kthyer ne grekofone qe kane harruar memen e tyre dhe kane gjetur nje njerk ne Eladha,prandaj varuni hebet…gjaku i prishur
  askujt si duhet..aq me pak ne shqipetareve..,lereni ne hall tem tyre te mbushin barkun me sufllaqe…

 5. bledi says:

  Akoma ha buke si deputet ANASTASI .SHifeni mbas shpatulles si e ka nxjerr koken.

 6. Xhafer says:

  Brava MINISTRA JA BERE 8/ 2 grekut menduan se do tè mposhtin shqiperine sic e kan bere né kohen e sali berishes tani nuk u ka mbetur gje tè shpikin e shkruajne né gazeta por duhet me falenderuar si gjermanine ashtu edhe turqine qe na qenduran pane

  1. .... says:

   Prane te qendruan more djale dhe ta mbeshteten deri ne reze. Po te mbeshtesin duke kthyer me mijra duke mos hapur asnje bisnes gjerman ne shqiperi dhe se fundi duan te te vendosin edhe vizat.
   Po thuaj qe shyqyr vellezerit turq kane investuar ne xhami e kolegje dhe po veshim grate me thase.
   E mira eshte se forcojme ekonomine familjare se grate nuk kerkojne me rroba se me dy thase e nxjerin vitin.
   Po edhe meshkujt e rregullojne ekonomine familjare se nuk blejne brisqe lahen me rralle plus qe shpetojne edhe nja nje pellembe cope nga pantallonat.

   1. Gjergji says:

    Lol o neo grek jevgjit, o neo grek jevgjit tek vetullsh qe flet kaq shume genjeshtra o qelbes i ndrye e bastard sperme shqiptare.

    Kush fqinj mijra vjecar o jevg neo grek, o bastard shqiptaresh, arumunesh, osmanesh, latinesh e sllavesh??? Greqia moderne 200 vite komb ka o jevgjit, u krijua nga cifutet dhe bankat ne 1831 ne kohen kur Moreja dhe Athina fliste shqip dhe fustanella e luftetareve shqiptare ndrucinte ne Athine, ne koherat kur ne Thesali flitej Vllahisht dhe ne Epir Shqip dhe tek tuk vllahisht, ne kohen kur ne selanik flitej hebraisht, sllavisht etj.

    Nga ana tjeter o jevg turk neo grek, turqit u krijuan si komb ne 1923 duke bashkrua popullsite myslimane te anadollit. Nese e ke fjalen per kolopne osmane, gjithe selnaiku e moreja kishte osmane pa fund, prandaj ju jevgjit edhe pse keni plot gjak shqiptar nder vena dukeni si turko kurd ne pamje.

    Camet jane rrace e bardhe, por sidomos kosovaret dhe boshnjaket jane si gjermane ne krahasimme ju8 jevgjit neo grek, prandaj i ngaterron gjerat.

    Mos harro gjithashti se osmanet as 300 vite nuk kane ndnjur ne tokat shqiptare, shqiptaret ishin te fundit qe rane ne ballkan ne 1488, nderkohe qe pjesa e greqise moderne qe nuk ishte nen zoterimin shqiptar si maqedonia dhe thesalia kishte qe ne 1400 nen pushtimin osman.\

    mos harro o jevg neo grek se pashallaret shqiptare gjate 1700 dhe 1800 krijuan shtetet e para te pavarura ballkanike dhe sundonin ballkanin perendimor.

    Sa per Ramen eshte vegel e cifuteve, por mos harroni o jevgj qe edhe ju te krijuar prej cifuteve jeni,shqiptare i kane sundiar tokat nga berati der ne Korinth per qindra vite, dhe basatarde shqiptaresh do jeni ne fund te dites duke ngreke qebabp osman dhe duke i rene buzukut persian.

   2. Spiro says:

    Or jevg neo grek qe nuk le teme pa komentuar, ata normal qe do ktheheshin sepse ishin jo me ligjin qe kishina shkuar atje.

    Behxhet Pacolli po hedh 1.6 miliarde euro ne resort ne shqiperi ne Divjake, ndersa ne Karpen te Kavajes ka filluar ndetimi i portit me te madh ne Mesdhe prej 6 miliarde Eurosh.

    Bizneset gjermane do vijne me ngadale, problemi qendron se ju jevgjit ( une nuk e di se cka je ti, vlleh dropulli, neo grek athine apo malok i pabes himare) keni borxh publik 200%, keni femra supoer kurva, njihen greket per kurvllikun e tyre dhe keni popullsine me te vjeter ne europe ne moshe, jeni drejt vdekjes.

 7. Faro says:

  Vetem nje Erion, si gjithmone!
  Ku jane deputetet e tjere? Ata te pd, te lsi te dules. po Blushi ku eshte strrukur? Po Hafizi si femer?

 8. Faro says:

  Vetem nje Erion, si gjithmone!
  Ku jane deputetet e tjere? Ata te pd, te lsi te dules.Po Blushi ku eshte strukur? Po Hafizi si femer?

 9. XhafEr says:

  Brava ministra ja bere greku 8 /2 ato menduan se do ta mposhtin shqiperine si ne kohen e sali berishes por harun se jan tè tjer ne pushtet tani nuk u ka ngelur gje vetem tè shpifin e shkruajne né gazetat e nazistave ROFTE SHQIPERIA

 10. ali vlora says:

  Bastarde shqipetare gjak i paster shqipetare.Kasimati eshte nga Voshtina fshati kufitar 100/ 100 shqipetar rrsze Buretos nga ana lindore.Papas nga Arta .Keta jane greket . Selcuke egjypiane te kthyer ne kristiane nga patriakana e Sfambollit.Por qe udhehiqen nga shqipot dje cobanet e Mecovos.

 11. Krio says:

  Kur mos t jesh deputet do t shofim. Qe te shash nji popull komplet. Si ka mundsi. Prandaj t kan shajt t gjith qe nga Duka. Mimi esht gru fisnike por s ka nevoj per kete mbrojtje perverzi

 12. Emigranti SHBA. says:

  Falemindrit zoti Brace, qe i bene autopsine qendrimit antishqiptare te greqise, me deklaratatat e koheve te fundite.Me keto qendrime shqiptaret jane mesuare, megjthate, desherojne te jetojne ne paqe e miqesi me popullin Greke. Une si shqipatro .- amerikane jame i indinjuae per sharjet e fyerjet, qe disa qarqe te caktuara antishqiptere, e disa bastarde, brenda vendite, me Dulet, rulet, berishen, u krijojne mundesira atyre politikane dhe qarqeve reaksjonare te shajne e fyejne qeverine dhe qendrimet, parimore te kryeministrit Rama, qeverise se mazhorancaes, dhe ne vecanti zonjes Mimi Kodheli, si ministre e mbroijtjese, qe me aftesine dhe qendrimin dinjitoze ne NATO, ja ka ndriture faqen vendite tone. RReformate qe ka ndermare kjo zonje ne kete dikaster, per pregatitjen me nivele te larte, te ushtarakeve, simbase standartite te NATOS, paisjen me armatime dhe teknke bashkkohore, si partneret tane, ritja e pagave te ushtarakeve dhe kryerja me suksese e misjneve ne zonate e nxehta, deshmojne jo vetem , per punen e mire te qeverise Rama, pore, ne vecanti te zonjes Mimi Kodheli. Me kete raste i urojme suksese edhe me te medha gjate vitit te ri 2017. Qente le te lehin. Karvani te shkoi perpara. Ushtria shqiptare , ka qene dhe mbetet, ne sherbime te popullit dhe Adheute.

 13. grer says:

  Or Tin pa al para!
  Mos u beje pordhac! Brace nuk te kerkon ty te pergjigjesh! Por …politikaneve, sidomos grave, pa dallim partie!
  Ky perbene dinjitet! Dhe u bene shume mire grekerve.. te lene turqizmat dhe te behen european!
  Tini , nuk e di nese je i martuar dhe me femije! Pyetja: Po sikur te ishte gruja jote, nena e femijeve tuaj, ne vendt e Mimit, a do reagoje keshtu? Or mik gjerat ne kete bote behen pjesore, pak nga pak gjoja si te paqellimshme, gjoja te parendesishme, por portalet funksionjne, dhe praktikishte…. une , ti, tema dhe te plote te tjere ketu e ne Greqi merren me kete histori. Pikerisht keto gjera e parendesishme, por qe kane efekt ne vijim, po degjenerojne demokracine! Sala vret 4 vete (serveri prishur!) … e parendesishme, zhduken 230milion euro ne rrugen e Kombit, luli nuk shkon ne gjykate (gjithmon i semur dhe me raport, mban dhe fjalime te neveritshme lidhur me kete teme te korrupsionit! mesa duket e parendesishme edhe kjo… ). Ai shefi plak i tyre i fut perdite genjeshtra dhe fanatazi me qytetarin dixhital, dhe ti ngazllehesh! Dhe keshtu historia vazhdon…avash avash Trampat e degjenrum, Putinet spiun, maskarenje te tjere, te korruptuar dhe kurvar po vijne ne krye te kombeve! Avazsh avash, degjenerimi edhe i ketij sistemi demokratik po vijon! Mos u merzite buke e hormone do te keshe, ka objektiv asnjeri ne vare i pangrene! , Nuk e di por portalet jane me shume se sa e mendojme ne! Dakort Trumpi fitoi, por nuk e di a vazhdon te ndjekesh se c ndodh ne Amerike! A po vazhdon te kenaqesh me ” qytetrin dixhital” te neveritshem shqiptar! Vazhdo vellai vazhdo, ….. Pergjgjiu asaj pyetjes pak me siper: Sikur…

 14. xhulio says:

  Ketu ne shumice ka vetem injorante aziatike.Sigurisht kjo prodhon te tille shkurtabiqer qe nuk shohin hallin e popullit, po vetem ia shtojne ate.Fajn e ka Saliu edhe per kete.O pika qe s’iu bie megjithe te cmendurin qe keni ne krye.Keshilli i Europes shtoi edhe nje pike ne kerkesat per nisjen e negociatave dhe pikerisht ate qe ben fjale per prononcimet e te cmendurit, psikopatit, kryeministrit te vendit tim.Pse kemi nxjerre te tille ne krye, ndaj jemi ketu ku jemi, gjysma e popullit ka marre udhet e botes, nje pjese e tyre dhe kete Gerqi qe ju e anatemoni keshtu.Mirreni me shpifjen e nje apo dy gazetareve.helmoni atmosferen qe edhe pa te eshte e helmuar.S ka faj Bracja.E keni pyetur sa rroge e sa benefice merr si deputet? E di ai sa merr nje pensionist ketu.Merruni mor idioter me shtepine tuaj.Do te perfundojme te hame njeri tjetrin. S ka nevoje Mimi te mbrohet nga nje shpifje.Ne gjyq gazetaret dhe problemi zgjidhet njerezsht dhe jo kafsherisht.Kafshet ballkanase nga te dy anet e kufirit po ndersehen, po ulerijne.E kush perfton? Babai juaj i shtrenjte, ujku, pas deres qe tash po shpallet edhe sulltan.Po s kini faj ju.Ju nuk rroni pa ujkun, pa baba sulltanin.Ndaj eshte Shqiperia ketu o Haxhi Qamiler moderne qe kerkoni te ktheni historine prapa.Me keto mend Europa s ka per t ju pranuar kurre edhe pse mbani kollare e parfume te shtrenjta, qelbeni afganistan.

 15. Poradeci says:

  Je ekselente zt. Brace, qente le te lehin sa me shume, dhe rruga jone me e sigurt perpara drejt te ardhmes. Populli i mencur thote, pema sa me plote aq me shume gjuhet. Kjo eshte e qarte dhe nga rrugacet e pd, te cilet jo me kot cirren kunder Rames, Tahirit, Erjonit, ambasadoreve zt. Lu, dhe znj. Vlahutin, apo nuk si shpirt kjo. Prandaj kucedra eshte drejt ngordhjes, kerkon te terhiqet zvarre.

 16. Poradeci says:

  Je ekselente zt. Brace, qente le te lehin sa me shume, dhe rruga jone me e sigurt perpara drejt te ardhmes. Populli i mencur thote, pema sa me plote aq me shume gjuhet. Kjo eshte e qarte dhe nga rrugacet e pd, te cilet jo me kot cirren kunder Rames, Tahirit, Erjonit, ambasadoreve zt. Lu, dhe znj. Vlahutin, apo nuk si shpirt kjo. Prandaj kucedra eshte drejt ngordhjes, kerkon te terhiqet zvarre.

 17. Genti says:

  Ata qe kane urrejtje per fqinjin tone mijeravjecar, nuk kane gjak Shqiptari por gjak Turku. Dhe kjo dihet fare mire, sepse kolone Turq ne Ballkan eshte nje pjese e mire e Kosoves, Bosnjes, Maqedonise dhe ca Cam lart e poshte. Eshte peshqeshi i pushtimit 500-vjecar ne Ballkan. Rilindja nuk i ka punet mire, per shkak se zhgenjeu totalisht elektoratin e saj me genjeshtrat e 2013-es. Tani kane gjetur strehen e fundit maskarenjeve, por kjo nuk ka per ti shpetuar nga ndeshkimi me vote. Ato 1-milione shuplaka u jane bere nje mankth i vertete, sepse e dine shume mire qe do tu kthehen prapa ne Qershor.

  1. Iliri says:

   Lol o neo grek jevgjit, o neo grek jevgjit tek vetullsh qe flet kaq shume genjeshtra o qelbes i ndrye e bastard sperme shqiptare.

   Kush fqinj mijra vjecar o jevg neo grek, o bastard shqiptaresh, arumunesh, osmanesh, latinesh e sllavesh??? Greqia moderne 200 vite komb ka o jevgjit, u krijua nga cifutet dhe bankat ne 1831 ne kohen kur Moreja dhe Athina fliste shqip dhe fustanella e luftetareve shqiptare ndrucinte ne Athine, ne koherat kur ne Thesali flitej Vllahisht dhe ne Epir Shqip dhe tek tuk vllahisht, ne kohen kur ne selanik flitej hebraisht, sllavisht etj.

   Nga ana tjeter o jevg turk neo grek, turqit u krijuan si komb ne 1923 duke bashkrua popullsite myslimane te anadollit. Nese e ke fjalen per kolopne osmane, gjithe selnaiku e moreja kishte osmane pa fund, prandaj ju jevgjit edhe pse keni plot gjak shqiptar nder vena dukeni si turko kurd ne pamje.

   Camet jane rrace e bardhe, por sidomos kosovaret dhe boshnjaket jane si gjermane ne krahasimme ju8 jevgjit neo grek, prandaj i ngaterron gjerat.

   Mos harro gjithashti se osmanet as 300 vite nuk kane ndnjur ne tokat shqiptare, shqiptaret ishin te fundit qe rane ne ballkan ne 1488, nderkohe qe pjesa e greqise moderne qe nuk ishte nen zoterimin shqiptar si maqedonia dhe thesalia kishte qe ne 1400 nen pushtimin osman.\

   mos harro o jevg neo grek se pashallaret shqiptare gjate 1700 dhe 1800 krijuan shtetet e para te pavarura ballkanike dhe sundonin ballkanin perendimor.

   Sa per Ramen eshte vegel e cifuteve, por mos harroni o jevgj qe edhe ju te krijuar prej cifuteve jeni,shqiptare i kane sundiar tokat nga berati der ne Korinth per qindra vite, dhe basatarde shqiptaresh do jeni ne fund te dites duke ngreke qebabp osman dhe duke i rene buzukut persian.

   1. Genti says:

    Mos shaj kot, sepse tregon inferioritet. Gjithashtu me nivelin tend rrugaceror, provon 100% se ato qe thashe me siper jane te verteta. Gjendja jote emocionale, acarohet kur perballesh me te verteten, sepse ajo djeg shume te ata te cilet kane 100 fytyra. Ti nuk je i afte emocionalisht dhe shpirterisht qe te perballesh me te verteten. me mire jeto ne ate erresiren, injorancen dhe shpirtin e manipuluar, deri sa te jesh gati.

 18. keli says:

  edhe ne greqi fajin e ka saliu, sa per te qeshur

 19. korcari says:

  haha ka bere striptease neper Athine z. Kodheli apo jo? kush do na thote te verteten?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *