VIDEO/ “Më çave b*thën, më plasi t*api kë ke çun ti”, sherr në zyrat e sigurimeve

aaaNjë qytetare e moshuar ka denoncuar sjelljen e pahijshme të një punonjësit të zyrës së Sigurimeve Shoqërore në Tiranë.

Qytetarja ka filmuar një pjesë të sherrit, por sipas saj fjalori i përdorur nga punonjësi i administratës shtetërore ishte skandaloz duke përmendur fjalë si: “Ju lëroj nënat”.

Videoja e sherrit është publikuar nga “Nisma Thurje”:

“Pershendetje. Jam nje qytetare qe sot paradite doja te merrja nje sherbim ne zyrat e sig. shoqerore te Tiranes. Por u perballem me nje sjellje skandaloze te nje punonjesi sherbime te kesaj zyre.

Kjo eshte vetem nje pjese e asaj ngjarjeje sa pata mundesi te filmoj. Por ju siguroj qe fjalori i perdorur perpara ishte edhe me banal. Na quante zhaba e zhapinj, ju liroj nenat etj. Eshte vertete e trishte, sepse ne s’kerkojme te bejne asgje me shume sesa paguhen nga ne, per te bere. Por kjo eshte e turpshme. Te trajtohesh si lecke, nga dikush qe merr rrogen prej teje. E turpshme!”


REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “VIDEO/ “Më çave b*thën, më plasi t*api kë ke çun ti”, sherr në zyrat e sigurimeve”

 1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  kjo eshte raca e qelbur turkoshqipfolese qe qelbin shqiperine ne cdo cep te saj…………

 2. piktori says:

  Pune ka por ska profesioniste. Keto jane profesionistet e piktorit

 3. Tirona says:

  Faji eshte i qytetares,ajo duhet te mari nr.e radhes dhe te presi deri sa ti vije koha e sherbimit ,duke mos shqetesuar qytetaret e tjere dhe personelin e sherbimit ……

 4. L leshi says:

  E ka mbushur administraten me rrugecer kjo aleance me keq pd ne kohen e saje…..ta shikoje Edi qe mburret me to.

 5. ushtari kolonel says:

  po ajo. pesqind llafe n minut.
  i paska ngja xhozefina topallit n parlament.

 6. Emiljano says:

  Ah njeri i trashe po nuk thon kot sipas vendit behet kuvendi.buburrec qe i bertet nje te moshuare.

 7. P. D-isti says:

  Prandaj cirret kafsha i vicidolit, qe te mos preket administrata, se keta jane kuadrot e lena nga plaku mere. Ne kohen e sh. Enver nuk guxonte njeri te te ofendonte, e jo me te perdorte kete fjalor prej injoranti dhe rrugaci, pasi per veprime te tilla hyje atje tek vendi pa qira. O mostra pse nuk rreagoni, ky eshte sistemi qe perqafuam.

 8. Jevi says:

  Kete nepunes dikush e ka ndihmuar te punesohet por ,paska gabuar.Ky person ,me fjalor te rruges nuk ka edukat familjare,kete fjalor perdor edhe ne
  shtepi me prindrit,me gruan (n.q.s…ka)e me te tjere.Ky s’ka te bej me partite e politiken.
  Ky njeri thjesht ka ngateruar vendqendrimin ne shoqeri.

 9. Dorian says:

  Ju nuk e dini si ka filluar ky “debat” … Ne fillim punojsi i tha ke perqesh ti ??? Pra aho e kishte perqeshur … Prandaj dhe ai shpetheu ashtu … !! Tani normal qe ky kaloi cdo cak .. por aman dhe kjo plaka nuk eshte pa faj …. Grua e moshuar perqesh dhe tall nje djale mbi 30 vjec … !!

 10. capi dhia says:

  Shume e shume fakte nga massmedia,pervojat vetiake etj., na shtyne te besojme fort se: administrata e shtetit tone paguhet qe te mos beje punen e
  shtetit !?. Sa mesiper per ta bere me te kuptueshme po shtoj se: para vitit 1990 administarata e shtetit paguhej qe te bente punen e shtetit. Por, meqenese puna e bere para 1990 gjehet, ende, si pune e gabuar u vendos qe: administrata e shtetit shqiptar te paguhet qe te mos beje punen e shtetit te vet. Edhe opozita gjithashtu. Po punen e kujt tjeter ato bejne? Kjo e fundit eshte ceshtja, fare aktuale, qe po shqeteson fort … .

 11. wickedgame says:

  Ky do te jete i lsi ,se po te ishte i ps do te ishte ne parlament deputet.

 12. Kulaku i demokracise, ish ushtarak says:

  Ky rrugaci i LSI-se apo i PDIU-se qe bejne ligjin ne Sigurimet Shoqerore,eshte perfaqesuesi tipik i atij institucioni qe eshte kthyer ne nje AUSHVIC per te gjithe pensionistet!
  Sigurimet Shoqerore kane 26 vjet qe jane lene pas dore per t’i sherbyer popullit!
  Atje pensionistet POSHTEROHEN DERI NE KULM,nuk zbatohen ligjet,atje ne vend te ligjit zbatohet “maliqi”!
  Urdherat dhe udhezimet e shefave kane qene dhe jane te vetmet qe zbatohen dhe hallexhiu nuk zgjidh kurre pune atje!
  Ne Tirane eshte nje katrahure e vertete!
  Askush nuk i kontrollon keto institucione!
  Edhe Kontrolli i Shtetit,nuk kontrollon zbatimin e ligjeshmerise,ne interes te pensionisteve,por probleme qe i interesojne shtretit!
  Ja nje shembull konkret:
  -Te gjithe ushtaraket tre dale new rezerve nga reforma fashiste ne ushtri,per 3 vjet rreshtr nuk iu dhane asnje lek pension megjithese ligji ekzistone!
  As i ka shkuar ndermend KLSH-se qe te kerkonte llogari dhe tre ndeshkonte kriminelet naziskine,qe na prene buken e gojes se femijve tane!
  Dhe ketu behet fjale per mijra vete me gjithe familjet tona!
  Ja pra pse ky institucion eshte ne dore te MAFIES ne pushtet si dje edhe sot!
  Mburret Rama se paska bere reforme ne pensione,por kjo eshte vetem propagande mashtruese!
  Asnje reforme nuk eshte bere,per derisa nuk jane shfuqizuar ligjet ANTI KUSHTETUESE,qe per ushtaraket jane me shumice!
  Sa here i eshte dashur te na ule pensionin Berisha e ka bere duke nxjerre ligje te reja apo ndryshime ne ligje,ne kundershtim me parimin e SIGURISE JURIDIKE,qe e kane hedhur ne koshin e plehrave!
  Edhe Rama,ndonese e pranoi se ne jemi shpallur debitore ne menyre te padrejte,ndonese Gjykata Kusghtetuese i ka rrezuar,prap Rama ne ligjin e fundit qe beri,nuk i shfuqizoi keto lifhe fantazem,por u tall me ne duke na thene se PO NA I FAL BORXHET!
  Cfare borxhe te kemi mpatur ne,o te rente flama?
  Eshte shteti fashist,qe na ka trajtuar dhe vazhdon te na trajtoje si ARMIQ,ai qe na ka grabitur pensionin duke shkelur Kushgtetutren e Republikes,por ju kete nuk e thoni se do te detyroheni te na jepni edhe interesat,indeksimet per cdo vit etj!
  Qe ne vitin 1994 e deri me sot ushtarakeve nuk iu eshte dhene kompesimi per buken dhe dritat dhe kryeministri ben sikur nuk di gje!
  Ju jeni borxhli,zoti Rama e jo ne!

 13. Anri says:

  Ke sig e Tiranes eshte tmerr, thone qe drejtuesi ka qene shofer… lsi. E njejta situate dhe ke tatimet… drejtues qe nuk dihet a kane mbaruar te mesmen.

 14. Tepelena says:

  me bast, qe ky te henen nuk eshte me ne pune!?

 15. eger hot says:

  Thoni c’te doni ju po mua me pelqen nje mashkull shqiptar gjithe testosteron te terbuar keshtu si ky. Kushedi cfare gjeje te eger e te fuqishme fsheh nen xhinse ai aty.

 16. Treviso says:

  Presim reagimin e pushteti per nenpunsin qe ofendon taksapaguesit e tije.

 17. Vladimir says:

  Me ka lidhur puna me kete institucion dhe kam takuar ishtitullaren e mandatuar nga Partia çame qe eshte bere zv.ministre. Nuk kam pare llum te tille kurre ne ndonje institucion, harbute, pa llogjike dhe pa minimumin e edukates, pa kulture qe fryhen si gjela dhe ne krye te tyre nje cube. Aty duhet te kaloje fshesa, por kush ta beje se. Eshte e turpeshme qe ekuilibrat qeverises mbeten ne dore te ca pseudopartive si Partia e çameve, Partia e Grekeve, Partia e Skraparllinjve e tj. Sejcila prej tyre merr nje Dikaster e mbush me horra e me horre , hajdute te pacipe qe nuk kane njeri ne defter, dhe e perdorin si çiflikun e tyre.
  Prokurori nuk ka.
  Kryeministri e ka karriken ne meshiren e tyre.
  Mbetet vetem vota e qytetareve.
  Kujtojme se eshte demokraci te çosh ne parlament shume parti? Rrene me bisht. Votat nje partie majtas apo djathtas. Jo se jane me te mire. Po te pakten te grabit nje e jo njezet.

 18. Tirona says:

  Ai djal eshte nenpunesh i sherbimit me detyre roje per te mbajtur rregullin dhe qetesine e qytetarve perpara se te marrin sherbimin nga nenpunesi administrativ . Qytetarja ka prishiur qetesine publike ne nje ambient administrativ,nenpunesi roje do bente mire qe mos te debatonte me qytetaren por ta largonte nga ambjenti i sherbimit dhe ne mos zbatimi te urdherit ai te njoftonte policine se ne ambjentin e administrates ndodhet nje person qe po prish rendin dhe qetesine e cila mund te degjenerohet me dhune qe rrezikon jeten e qytetarve te tjere. Kjo qe po shkruaj nuk vjen nga mendja ime, por nga praktika qe kom pare ne administrat e sherbimit public , ne per ambjetet e sherbimit social etj. ne vendet perendimore…..??‍♀️

 19. fakir fukarai says:

  keta jane camet e tim idrizit ,ja o popull shikoni kush jane te pabeset.

 20. Tony says:

  O DEVOLLI po ku je bre tu mbyllte I hengre fasulet bre trap me zile.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *