Greqia arreston shqiptar, “një ndër kriminelët më të rrezikshëm”

shqiptariPolicia greke ka arrestuar një shtets shqiptar të cilin e konsideron si një ndër kriminelët më të rrezikshëm në vend. Bëhet fjalë për një 29-vjeçar i cili përdorte të paktën 10 emra, ndërsa është konfirmuar që mbiemrin e ka Heqimi dhe atësi e mëmësi Gezim dhe Natali.

Sipas policisë greke, shqiptari është dënuar në mungesë për pengmarrje dhe gjobëvënie, ndërsa dyshohet si autor i vrasjes së një 39-vjeçareje greke dhe i dyshuar si personi që tentoi të shpërfytyronte duke i hedhur acid një avokatit të njohur grek Pavlos Sakaris.

Gjithashtu, mendohet se 29-vjeçari Heqimi ka qenë anëtar i një organizate që vendoste gjoba ndaj bizneseve në Athinë dhe rrethinat e saj, e cila komandohej prej disa kriminelëve më të rrezikshëm në vend.

Në këtë organizatë bënin pjesë edhe agjentë të policisë, të cilët u arrestuan në disa operacione të zhvilluara vitet e fundit.

Shqiptari, sipas policisë greke, përdorej për të frikësuar personat me të cilët krerët e organizatës kishin përplasje, ose iu zhvasnin shuma të mëdha parash me kërcënime dhe shantazhe.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Greqia arreston shqiptar, “një ndër kriminelët më të rrezikshëm””

 1. tfgs1 says:

  Tema,eshte turp te citoni si shqiptar nje tourkotsami te Ali Pasa-s………!!!
  Kjo fare e keqe iu mbyll gojen dHe u perplas ne fytire gjithe pseytonacion-anal-Isteve sunitokomentues TURKEZIMIN ne te cilen bejne pjese,ptuuuuuuuuu rrace e qelbur te e DNA turku.

 2. says:

  Kush s’është nga vorio epiri, është i rrezikshëm për Grekun

 3. says:

  Kush s’është nga vorio epiri, është i rrezikshëm për Grekun .Depresioni ka filluar të prek dhe moshat e reja ndaj i këshillojmë shtetasit tanë të mos humbin jetën poshtë dhe lartë pasi të huajt po e pushtojnë vëndin tonë. (ai italiani e ka dorën e rëndë Yjet e netëve të gjata )

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *