FOTO/Debati i Ramës me komentuesit në FB: Do e shohim në zgjedhje. Aty është përgjigjia…

rama-twitter4_2Pas publikimit të videos së përjavshme në Facebook, Kryeministri, Edi Rama ka marrë shumë kritika nga komentuesit për punën e bërë nga qeveria e majtë në këto tre vite.

Një prej komentuesve i kujton që të mos bëjë replikë më kritikat dhe i kujton se përgjigjen do ta marrin në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Debati i Ramës me komentuesit në Facebook:

D.Kakeli: Z. Kryeminister nuk kemi nevoje te na recitosh dhe te ne thuash cfare do ti. Por bashkbisedo me ne se realiteti nuk eshte ashu si e shef ti .

Edi Rama: Po pse si e shoh une realitetin sipas teje Drinis?

D.Kakeli: Edi Rama Nuk mund te quash sukses ne reformen ne arsim vetem se disa nxenes te shkelqyer kane dale mire ne test. Juve thoni qe iku koha e sistemit arsimor “rrumpalle” po sot ne shkolla japin mesim mesues me diploma te atij sistemi arsimor ” rrumpalle ” . Jemi i vetmi vend ku akoma brezi ri qe duhet te shkollohet beson shprehjen ” ste duhet gje shkolla por shkolla jetes” . Gjithsesi kjo eshte nje teme e pafundme si cdo gje qe ne vendin tone ka nevoja te  pafundme per permirsim .

Edi Rama: D. Kakeli me vjen keq po nje sukses eshte nje sukses dhe ne rastin konkret ky eshte nje sukses, e jo i vogek madje! Pastaj qe ka probleme ende sa te duash akoma per te zgjidhur besoj se kete e thashe vete apo jo? Keshtu qe realitetin e shoh siç duhet besoj, mos ki merak.

D.Kakeli: Edi Rama Ketu nuk jam dakort , se permendni me teper kete sukses qe per mendimin tim eshte i vogel ne krahasim me ate qe duhet ndryshuar. Prandaj them qe realitetin e shikoni ndryshe gjithsesi eshte kendveshtrimi juaj. Merak do vazhdoj te kem ?

 1. Logu: Bravo….. e kupton sa sa ne varferi jemi … kur prindi nuk mund te beje nje dhurate femise per festa…..

Edi Rama: Kur ende jo pak prinder qe nuk mund t’i bejne femijeve nje dhurate per festa, qe te jemi te sakte.

A.Mjeshtri: Z rama prisnim me shum vende Pune me shum zhvillim dhe Jo bllokim te sajtit te ambasadave sic dhe bet se edinit qe esht me keq sec ka qen para 2013 une habitem cilet Jan ata qe te thon qe shqiperia paska ndryshuar Jan thjesht servilat etu dhe ju lutemi mos bej replike me popullin sepse kjo gje sesht as professionale as gje eduhur gjsesi pegjigjen ke per ta mar kur te Ken zgjedhjet.

Edi Rama: A. Mjeshtri pergjigjen do ta marrim bashke ne zgjedhje dhe do ta kuptosh se sa gabim je kur ta degjosh nga shumica derrmuese e shqiptareve!

 1. Ndoj: Kthyet luftën e klasave,historia dhe Zoti nuk do ju a falë!

Edi Rama: Ku zhvillohet kjo lufte Veronika?

 1. Ndoj: Ndaj meje është e hapur,dy largime,ne tre vjet të qeverisë tuaj! Im atë ish i dënuar i diktaturës më 20 viti,si e quan.

Edi Rama: Me shkruani direkt ne email dhe do ta ndjek rastin tuaj edhe pse mund t’u siguroj qe tani se s’ka asnje lufte klasash ne Shqiperi!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/batutattata-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/batutattata.jpg","attachment_id":596463}]

5 komente në “FOTO/Debati i Ramës me komentuesit në FB: Do e shohim në zgjedhje. Aty është përgjigjia…”

 1. says:

  E mbështetëm në 2013-ën, dhe s’bëri asgjë për ne. Na harroj.

  1. ATA VOTOJNE mosndeshkimin e tyne says:

   sa naive jeni o milet. po cprisni nga komunistat e kuq, sju mjaftuan ata blu….

   – ky ngeli ne facebook dhe i tregon popullit perralla me mbret per arsimin dhe mesuesit me diploma te plepave..qe nuk dine shqip…sic duket edhe me siper… apo jo o @[email protected]

 2. Tani says:

  Z. KM mos u merr me keto plera. Keta presin pune nga qeveria. Nuk kane kuptuar asgje nga shoqeria kapitaliste. Punet i hap privati dhe kompanite dhe jo qeveria. Keta jane legena te Shqupit. Po ti shikosh ne FB jane ca koke shtrember, te gjithe nga veriu. Keta kur ishte Saliu vidhnin, e vrisnin, e prisnin dhe trafikonin femra e kanabis por qeveria ja e preu keto para te pista dhe tani vijne ne FB per te bere komente qe shumica e shqiptareve mendojne ndryshe. Nuk jane shumica qe mendojne ashtu si ata. Mos u merr me keta legena. Shqperia po permiresohet ne saje te punes qe ju po beni. Sigurisht qe ka shume per te bere por shkaterrimin dhe varferine qe mbolli qeveria e largqoftit te Serbise nuk mund te kthehen ne 3-4 vjet nga qeveria juaj. Vazhdoni punoni per popullin. Ne i ndjejme ndryshimet kudo. Keta qelbesira te Shqupit te vena nga Berisha nuk do te kenaqen asnjehere sepse atyre ju pelqen kaosi, krimi, vrasja, vjedhja, rremuja, mjegulla dhe jo rregulli, puna me ndershmeri e shume te tjera. Keta duhet ti kthehen punes ne fshat, te punojne ne blegtori, ne bujqesi, te prodhojne te perime e fruta dhe pula e veze e qumesht e mish dhe ti shesin ne treg apo tek privati. Por edhe duke dhene nje servis.

  1. vaso says:

   Deshiren dhe vullnetin per t’u shkolluar femija e merr nga familja.Por sot njerezit kerkojne te jene femijet “te zote” te perballen mes tyre.Brezi i ri e ka per ofendim te flase gjuhen letrare,te shkruaje me drejtshkrim,e shtremberon gojen se i duket vetja i forte ashtu.Shume ofeza pa ndonje shkak serioz.Qeverine nuk e zgjedhim te na beje njerez.Njerez lindim,dhe gjithmone e me perpara evulojme.

 3. socialistet anembane ketij vendi says:

  Z.Rama ,zhduk te gjithe drejtoret e institucioneve qe po shesin vendet e punes,sistemo socialistet ne pune,(jo me DAP-in e Milena haritos ,se atje sistemohen hajdutet e te paaftet qe e blejne vendin e punes)dhe zgjedhjet i ke te fituara ne 2017 edhe pa Meten.Meta fiton se ka krijuar besimin te njerezit per punesim.vetem ata nuk i nenshtrohen DAP-it

Lini një Përgjigje te socialistet anembane ketij vendi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *