REPLIKAT/ Balla: Zoti dëshmitar, betohu që do thuash të vërtetën dhe me jep gjeneralitetet. Berisha: Je përdhunues

 

berisha komisionPasi iu fsheh policisë, Sali Berisha është parqitur në Komisionin hetimor për CEZ.

Por, në vend që të përgjigjet për çështjen në fjalë, ai ka nisur të zihet me kreun e Komisionit, Taulant Balla.

Balla: Zoti dëshmitar, betohuni se do të thoni të vërtetën.

Berisha: S’ke autoritet të marrësh betimin tim, nuk ke moral për të marrë betimin.

Para dobësisë ekstrme të sektorit ligjor dhe parlamentit, zgjodha të respektoj parlamentin por në asnjë mënyrë njeriun e dënuar me vendim të formës së prerë si shpifës i ndyrë dhe që s’pranon të paguajë 10 milion lekë gjobë për atë që ka bërë. Je dy herë kriminel, së pari për shpifjen dhe së dyti për mospagesën. Kur unë të pranoj të jap mendimin tim, unë do ja jipja c’te thuash mos më bëj me fol. S’po flas këtu për akuza të tjera monstruoze që rëndojnë mbi ty sic është përdhunimi i një të sëmure…

Balla: Zoti dëshmitar nuk pranoni…

Berisha: Kërko ndjesë publike për mashtrimin qe i bërë publikut shqiptar.

Balla: Zoti dëshmitar mos u mundoni ta prishni këtë seancë. Emër, mbiemër për efekt procesverbali.

Berisha: S’mund të them asgjë një personi të dënuar si shpifës i ndyrë, mbani procesverbal, shkruajeni , fjalë për fjalë.

Balla: Gjeneralitetet nuk i thoni dot?

Berisha: Shpifës ordiner që i thoni qytetarëve që s’jam dënuar kurrë.

Balla: Interpretimi i dhënë nga kryetari i Kuvendit është shumë mirë i hartuar, dua t’ju bëj me dije se Kuvendi ka një praktikë të konsoliduar për këtë cështje. Një komision tjetër i vitit 2006 që hetohej në atë kohë prokurori i Përgjithshëm që ishte në atë kohë Dhori Sollaku, ai ka kërkuar përjashtimin e zotit Patozi që kishte 4 gjyqe të humbura me vendim të formës së prerë për shpifje. Ky lloj konfilikti interesi s’ka të bëjë me punën e një komisioni parlamentar. Kur ka vakum, precedenti është vendimi i shprehur, ndaj e tejkalojmë këtë cështje.

Berisha: Kjo është një shpifje e rradhës e juaj, dhe cdo fjalë që ti nxjerr, nxjerr vetëm shpifje ti je fytyra e vërtetë e Edi Ramës.

Balla: Shumë mirë, më pëlqen të falenderoj për këtë

Berisha...I cili kërkon të shpëtojë përmes teje me 35 vjet burg që e pret sipas specialistëve për vjedhjet monstruoze.

Balla: Kam fytyrën që më kanë bërë prindërit e mi dhe jam krenar për të dy prindërit e mi.

Berisha: Je shpifës i dënuar.

Balla: Ju kujtoj dhe paralajmëroj për përgjegjësinë që ka dëshmitari për të thënë të vërtetën.

Bode: Pyetjet tuaja jane tendencioze, politike, te palgjishme

Balla: Ku bazohet kjo qe thoni ju?

Berisha: Sa shpëtove ti nga shpifjet e tua aq do shpëtojë ai nga 35 vjet burg

Balla: Këtë se kuptova

Berisha: S’ka gjë po ku mund të kuptosh ti

Balla: Keni ndonjë opinion për këtë?

Berisha: Sa të qëndrosh në atë karrige ti ngjet si një grumbull shpifës.

Balla: Ka qenë e gatshme OSSH per tu privatizuar?

Berisha: Je nje shpifes me mungesen me minimale te mungeses se respektit ndaj vetes. Ka i menderosur smund te jete burri.

Balla: Deshmi eshte kjo?

Berisha: E shkelqyer, po ku di ti cfare eshte deshmia, ti di se cfare eshte shpifja.

Balla: Ju kujtoj edhe nje here detyrimin per te thene te verteten…

Ristani: E thate qe nese di e gjeni ne shpifje, por qe je shpifes i denuar

Berisha:..e vertetuar, shpifes i denuar, ti ske dinjitet, ske personalitet dhe ske asgje dhe detyrohesh te dalesh para shqitpareve 5 here shpifes. Po pse sdel Pjerini? Humbet tenderat prandaj pajtohesh me te. je ne konflikt interesi.

Balla: Une ne rregull jam, shpresojme te te vere Luli ty ne liste.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “REPLIKAT/ Balla: Zoti dëshmitar, betohu që do thuash të vërtetën dhe me jep gjeneralitetet. Berisha: Je përdhunues”

 1. xhemi says:

  Hahahahha me lot, mut njeri, kak tjetri.
  Mire j’ua be, ky u vjen hakut juve. Meqe nuk e fusni dot ne burg, fene t’jua luaj…..

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Ike Plaku Mere.. Je bere dhe gjykates tani dhe je ne rregull.. Sa te kesh Gjin Gjonrat e Prokurori te korruptuar idjotesite e tua skan mbarim…

 3. alb sapun says:

  po me zotin sali berisha do e veni ju morr llapaqener ai ua tredh oqet ne ajer vetem per argetim provojeni ta fusni brenda po ua mban bytha

 4. Mersin says:

  Keta vazhdojne te tallen me popullin. Kjo farse e shemtuar u perket te dyja paleve.

 5. endi says:

  Sa vjec ishte ajo goca qe perdhunoi Balla?

 6. nord.al says:

  Deri kur do ta durojne shqipetaret komunistin e neveritshem me emrin Sali Berisha?

 7. GS says:

  M te perdhunu ky balla me te qi breshka!

 8. Bena says:

  Nuk betohet dot tradhetari sali krimineli. I vini hekurat

 9. shqip says:

  ky s’pergjigjet para kom hetimor. organi me i larte qe eshte parlamenti. tani imagjinojeni kete kur ta marre ne pyetje hetusi amerikan. ç’a do i thote atij ? nuk pergjigjem se ju jeni imperialiste. kur vrau ne mes te bulevardit, ngriti nje komision estrade. s’la njeri pa derguar para strazimirit e halimit. ndersa tani s’jep pergjigje per gjeneralitetet. ou , ndoshta ka dyshime . ajo puna e datelindjes se nderuar, ai partizani te kulla, ku i dihet. mbase edhe ky nuk eshte i sugurte. s’ke nga vete sali ziu, laku rreth qafes te mbiu. erdhi ora e llogaris , çfare i ke bere shqiperise. sot ben “trimin” o sali, me vetingun sheh veç zi.

 10. vaso says:

  Po pati ndergjegje dhe cipe Balla ta coj ne gjyq per akuzen e perdhunimit.Dicka ka ketu.Ja ka permendur gjithmone,kur mund ti thote cdo gje tjeter.LIDERI nuk perkulet.

 11. Devolliu says:

  T’ëmën e s’ëmës oreeee…, Kryekrimineli Gjakatar, Vrasës i shqiptarëve, Kryehajduti e Kryetradhtari i Kombit, Sali Shpellari, i thotë “kriminel” Taullant Ballës.

 12. Dhia Çeçenise says:

  Sali shkerdha, pleh e bir plehu, çeçen e kelysh çeçeneje, tu mblodhen zorret kukurec nga terbimi sot more bushter shpellash. Keshtu do te te dale shpirti i mallkuar.. pak nga pak more hale.

Lini një Përgjigje te endi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *