Rrëfehet Jozefina Topalli: Ja pse mungova në 26-vjetorin e PD-së

topalli bashaJozefina Topalli ka sqaruar në Facebook, përse mungoi në 26-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike.

Postimi i Topallit

Dje PD eshte bere 26 vjece. Une nuk e kisha te mundur te isha pjese e ketij pervjetori te themelimit te Partise te pare opozitare, te Partise se lirive per arsye qe nuk lidhen fare me politiken dhe aq me pak me diferencat qe kam me Lulzim Bashen.

Une prej disa ditesh nuk kam patur mundesi te jem as ne seance parlamentare sepse nena ime eshte e semure.

Per 20 vite rresht duke ndjere pergjegjesi ne detyrat e mia une nuk kam qendruar gjate as me femijet e mi, as me nenen time. Tani qe ajo eshte ne shtrat une i rri tek koka dhe do vazhdoj t’ i rri per ta ndihmuar me sa te mundem.

Nuk do kisha dashte fare te flas per nje gje krejt timen, private. Por duke pare titujt ne disa media po e bej kete sqarim vetem ne respekt te demokrateve qe kane besuar e jane sakrifikuar ne vite pa kerkuar asgje ; e bej ne respekt te miqve te mi.

Dhe uroj me gjithe zemer qe Partia e endrrave te kthehet ne vlerat e saj e t’ i dale zot interesave te vendit me kurajo e sinqeritet. Neve nuk na lejohet me te ankohemi apo vetem te kritikojme Qeverine me te keqe te ketyre 25 viteve.

Ne duhet te ndryshojme kete politike te kalbur nga korrusioni , paaftesia e meskiniteti. Ne duhet t’i behemi dige asaj., per te mos lejuar politika qe demtojne ekonomine e vendit e te njerezve. Ne duhet te rrisim presionin e t’i kthejme rrezen e diellit., e kete ta bejme me vepra e jo vetem me fjale. Vendi e njerezit jane ne deshperim.

Ne duhet t’ i kthejme shpresen; Ne duhet t’ i bindim ne Fitore. Duke u kthyer ne vlerat universale per te cilat PD u themelua ne do ndalim renien e do ndryshojme vendin. Une besoj tek cdo demokrat, besoj tek ndryshimi e besoj se ky vend behet.

Duhet vetem perkushtim e ndershmeri . Mirenjohje te thelle themeluesve te PD, atyre qe iu gjenden asaj ne kohe te veshtira per ta ringritur nga hiri, mirenjohje cdo demokrati qe e deshti dhe e mbrojti pa asnje interes.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Rrëfehet Jozefina Topalli: Ja pse mungova në 26-vjetorin e PD-së”

 1. eli-tiv says:

  …pse si ke bere detyrat e shtepise…jozi..??…kisha mamin semure….me ka vdekur gjyshja…..gallate..E shohim se ju mungon pushteti…udhetimet neper bote jozi..E nuk mund te harrojme kercimin tend ne bulevard…ku nje muaj pare aty dhane shpirt 4 shqiptare dhane shpirt…i vrate njerezit jozi..e kjo nuk eshte metafore….

  1. Dyrrahu says:

   Ne PD njoh vetem dy demokrate.
   Njoh Majlinda Bregun.
   Njoh Eduard Selamin.
   Ne te tjeret e PD-se ka bandite, ka karrieriste, ka hajna, ka te urryer, ka kodoshe, ka renegate, ka tradhetare.
   PD eshte nje subjekt konglemerat i te gjithe ketyre figurave te urryera nga populli i kulturuar.
   I bej thirrje gjithe elektoratit te PD-se qe t’i ndeshkoje edhe me keq hajnat e pandreqshem.

 2. Pallatet Agimi says:

  Se pari nenes te shkuara e pleqeri te bardhe.
  Sa i takon vajzes te nenes tuaj, pra juve, sikur te mungonit per gjithmone kudo ku flitet per te atdhmen e vendit, jo vetem L. Basha dhe P.D-ja do te fitonin, por do te shpetonte perfundimisht ky vend nga mbeturinat e shpirtqente.
  Sikur na rane rehat syte dhe veshet per aq dite sa nuk ju a kemi pare e degjuar. A u kthyet? Majat nga thembrat e shkofsh ne…andej nga erdhe.

 3. xhulio says:

  Na duhet ndershmeri Jozefine.po shumica e atyre qe vijne rrotull SHQUPIT nuk e ka me patenten e ndershmerise.Asnje analize serioze nuk eshte bere.Po i kerkoni engjejt po nuk do t ju vijne.I doni vetem si manekne, si shqyta per t u fshehur.Te ikin djajte qe kane zene burimin e paster te ujit.Ndryshe perseri humbje.

 4. Nave Na says:

  Une e damakratat e tjere jena tu prit si te ndertosh parlamentin ma te bukrin e botes, ate 500 milion euro !
  Kur ta perurojme me Lek Plepin, Sinanin, Xenin, Artjolen e Greta Kocin!
  Ulu mor ti nejun!
  Te qita prej leckash jashte!
  E bame Shkoder lucen si Venecjen!
  Kush te don ma shume se un?!
  Goja ham shpina dap!

 5. wow says:

  wow! Po pse ke miq e shoke ti moj dhi e micanit. Gjithmon thua se do flas per Belulin dhe pastaj flet per historikun e fisit tend dhe te familjes tende. Nena jote eshte e semure se e shikon cfare pjellje ka realizuar.

 6. xhuzepja says:

  Jozefina me sojin e saj qe nga dhendri me vajzen,qe ata te konsullates ne Milano dhe vete PDkomuniste shquhen per ndershmeri.
  Shqiperia dhe shqiptaret prandaj jane ketu ku jane nga keta politikan te ndershem qe vdesin per te ardhur ne pushtet vetem e vetem te na zgjidhin hallet tona.

 7. guri says:

  Nenes te shkuara ,po data e themelimit te PD eshte 11 apo 12. Apo duhet pyt Salehi se ai di dhe daten e clirimit.

 8. Spartaku says:

  Moj çite! Nuk i ha njeri keto justifikimet e tua.Ti nuk shkove se nuk te pelqen Basha.Po pse moj çite Topallka nuk te pelqe Basha? Ai eshte dhe bukurosh.Apo je xheloze se ta ka rrembyer Grida Duma,dhe shkon ne motele moderne.Ju jini fare e keqe,dhe nuk vini dot kurre ne pushtet.Edhe flete surrati yt per perkushtim e ndrshmeri.Ju nuk kini as nder e as karakter,jini kafshe.Shyqyre qe shpetoi shqiperia nga qeverisja e Pd-ke.

 9. Spartaku says:

  Moj çite! Nuk i ha njeri keto justifikimet e tua.Ti nuk shkove se nuk te pelqen Basha.Po pse moj çite Topallka nuk te pelqe Basha? Ai eshte dhe bukurosh.Apo je xheloze se ta ka rrembyer Grida Duma,dhe shkon ne motele moderne.Ju jini fare e keqe,dhe nuk vini dot kurre ne pushtet.Edhe flete surrati yt per perkushtim e ndrshmeri.Ju nuk kini as nder e as karakter,jini kafshe.Shyqyre qe shpetoi shqiperia nga qeverisja e Pd-ke.Sa ishit,mashtruat pakufi,vodhet pakufi.

 10. mokja says:

  Te vente perpara mamaja

 11. I drejti says:

  Kot justifikohesh. Plehra jeni te gjithe dhe ti bashke.me ta. PD duhet te shkrihet e te qerrohet nga skena politike si nje parti e kriminalizuar qe i ka bere deme ta pallogariteshme ketij vendi. Sali qeni duhet te varet ne litar.

 12. Treviso says:

  Xhozi e ben vendin, se i ven plumbin ballit popullit siç ja vuri kryekrimineli berisha dhe krimineli Basha ne21 janar2011.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *