“Shqiptari, ky armik i shqiptarëve; andej, këndej, gjithandej”

maqedoniPërderisa në Kosovë serbët marrin pjesë në zgjedhje nën një listë, në Maqedoni shqiptarët garojnë me 4 parti.

Si rrjedhojë s’fitojnë gjë.

Shqiptari, ky armik i shqiptarëve; andej, këndej, gjithandej”.

Kështu shkruan gazetari Lumir Abdixhiku.

Për shkak të përçarjes dhe ndarjes në disa parti, shqiptarët humbën rreth 10 mandate deputetësh në Maqedoni.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Shqiptari, ky armik i shqiptarëve; andej, këndej, gjithandej””

  1. Beno says:

    Jan sperma turke o Tema cfar kar shqiptaresh ke atje sllav turko musliman. Pordh e perzier me rigon

  2. ILIRIA E BASHKUAR says:

    KJO NUK NA CUDIT FARE, SKA ME TE TRASHE DHE VETVRASES NE BOTE, POR MIRE TU BEHET.

  3. kaso says:

    me i rrezikshem se armiku vete eshte ai qe me veprimet ose mosveprimet e tija prodhon armiq dhe percarje…kete se kemi kuptuar asnjehere ne shqiptaret…dime vetem te identifikojme armiqte, por jo burimin e armiqesise…asnjehere sdo bejme hajer…te gjitha ndryshimet kane ndodhur ne rrafshin ideor dhe pastaj jane pasqyruar ne shoqeri…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *