Alibeaj: Rama kërkon të provokojë shqiptarët me Berishën. I ka kapur vetë të gjitha, s’ka lënë gjë për ne

alibeajEnkelejd Alibeaj e ka cilësuar si të paligjshëm veprimin e policisë, që ditën e djeshme ka shkuar në banesën e Sali Berishës për ta shoqëruar me forcë në Komisionin hetimor për çështjen e CEZ.

Sipas tij, Rama është duke provokuar shqiptarët.

Ndërkohë, Alibeaj tregon shqetësimin real që ka PD, atë që Rama, sipas tij, poi u merr gjithë pushtetin, duke mos iu lënë asgjë atyre.

Eksperiment mizor i Edi Rames per te provokuar shqiptaret nese jane nostalgjike per diktaturen e para 25 viteve!

Vetem nje pjelle e sistemit komunist dhe kultures se diktatures mund ta beje kete! Vete gjyqtar, vete prokuror, vete polic, vete drogen, vete koncensionet, vete pasurine publike, vete vetting-un! Gjithcka per vete dhe burgun per kundershtaret!

Tani pritet thjesht, te shihet nese shqiptaret jane vertet nostalgjike”, thotë Alibeaj.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Alibeaj: Rama kërkon të provokojë shqiptarët me Berishën. I ka kapur vetë të gjitha, s’ka lënë gjë për ne”

 1. "horri i bulevardit" says:

  ti more pinjoll i spiunit, qe coi ne pushkatim keshilltaret e hekalit. ke te drejte te hash mut, se akoam sti kane numruar ne lule te ballit , pasaardhesit e atyre qe pushkatoi gjyshi yt.
  risollet gjakmarrjen ne pushtet, pe kete edhe me sojin tuaj, duhet te futet hkmarrja e atyre qe pushkatuat.
  alibeaj je nje plehre plepash.

 2. L leshi says:

  O idjot ne te gjitha vendet e botes neqofte se nje deshmitar nuk paraqitet per te deshmuar merret me force nga policia por ju beqirave te PD nuk ju pelqen berja e shtetit ligjore…dhe sa per popullin shqiptare besoj ju ka njohur se cfare mut rrace jeni ju te pd.

 3. LORA says:

  C’pune ke ti me shqiptaret, more fytyr-zhapik ?,,,,ti pasardhes I kriminelit me damke isa toska.
  Kryeministri Rama eshte I zgjedhuri I nje million shqiptareve dhe po ben me te shkelqyeren e 26 vjetve te fundit per t’a ngordhur per fare nahijen tende antishqiptare,,,,faren tende te dhjere dhe krethemelse te shtetit te shqiptareve.
  Ty te paska komanduar sot kryeplaku shqups,per te bere ne menyre transparente te vetmin zanat tuajin;ate te kopilmadhes qe t’i le kopilet e saj ne preher ????? Mire ka bere,,,,,je ekzemplar ,I ketij takemi.
  Prite zhapiku alibeaj,prite qershorin e 2017-es,,,,,,,kur shqiptaret te t’a fusin nostalgjine ne bythe.

 4. mali says:

  ti more keci pshurrosur i kishe pushtet dhe te pame se cfare bere, je nje karagjoz qe nuk e ke shokun bir i nje spiuni te felliqur…

 5. Fatosi-kosove says:

  Se ne çnivel ka shkuar truri i PD-isteve e deshmon edhe ky reagim i alibeajtnpasi per te sali berisha i lindur ne komunizem dhe funksionar i lart i asaj kohe qenka demokrat kurse Rama qe i bie se ne moshe mund te jete sa djali i tij xenush qenushi qenka komunist!!!
  Pastaj si pa dashje ky alibeaj e deshmon se njerezit e ish krimit te vene sot ne PD jane po te njejtit vrases dhe jan mbi ligjin,prandaj reagon ky i zhytur ne krim sepse ka frike se po shkoi sali berisha ne burg do te shkojne edhe alibeaj dhe gjithe te tjeret pas tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *