FOTO/ Vajza 8 vjeçare nga Tirana, letër presidentit të Sirisë: Ju lutem ndaloni luftën!

Lufta në Siri ka prekur jo vetëm qytetarët e këtij vendi, por gjithë njerëzit anembanë botës, madje edhe fëmijët.

Një vajzë 8-vjeçare nga Tirana i ka shkruar një letër presidentit të Sirisë Bashar al-Assad, ku lutet të ndalojë luftën që po bëhet atje, duke vrarë njerëz të pafajshëm.

Vajza e quajtur Reida shprehet se fëmijët kanë të drejtën të jetojnë në paqe dhe se njerëzit nuk duhet të vriten por të jetojnë të lirë. “Mos ua shkatërroni jetën atyre”, shprehet 8-vjeçarja në fund të letrës së saj.

Nuk dihet nëse letra do mbërrijë ndonjë ditë në duart e Assad, por e rëndësishme është se vogëlushja shqiptare nuk mund të rrinte indiferente përballë një situate të tillë.

siri leter

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “FOTO/ Vajza 8 vjeçare nga Tirana, letër presidentit të Sirisë: Ju lutem ndaloni luftën!”

  1. Devolliu says:

    T’ja kishe dergu Lindes. Linda t’ja kishte dhene si mendim burrit, Rames dhe Rama ti kishte bere nje paralajmerim publik Asadit dje kur mblodhi ambasadoret.

  2. Ariani says:

    Na çatë bythën, pordhacër, injorantë, bythëlëpirës shqiptarë…!!! Përse kjo vajzë, nuk i shkruan dhe Bushëve, Obamave dhe Klintonave të SHBA-së, që kanë vrarë me miliona, vetëm vitet e fundit…???!!! (kujtoni pranverën Arabe). Vetëm mëndja budallodinake, anadollake, injorante e shqiptarit , sajon të tilla tertipe për të përfituar ndonjë krodhe…! (p.sh. ndonjë vizë për Amerikë) Dhe mediat tona (injorante-për injorantët), na e paraqesin si lajm…(???!!!) Ptu, rracë e qelbur…!!!

  3. alepisti says:

    Po ti moj “goce” e “vogel” (i drejtohem mamit dhe babit te goces qe bene letren) pse nuk u drejtove nje leter lutjeje atyre xhihadisteve leshqene financuar nga ShBA te ,kur prisnin koka njerezish e perdhunonin bashkemoshataret e tua !!!!!?????? TI nuk ka si ta dish (goca e vogel) por mami babi e dine se ato njerez (gra e femije) qe kane ngelur rrethuar ne ALEPO jane pikerisht familjet e ketyre leshqenerve xhihadiste qe kane kryer krimet me monstruaze dhe kane vendosur te bien “heronj” per xhihad !!!!!!!! Ata luftetare siriane te ushtrise se Sadamit te pakten ,me e pakta kane nga nje te vrare te familjes se tyre nga keta xhihadiste leshqener dhe tii pret meshire ???!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *