PD në ekstazë, nga Berisha tek i biri: Brukseli refuzoi Shqipërinë

rdPD zyrtare është në ekstazë.

Sipas demokratëve, Bashkimi Europian ka refuzuar Shqipërinë dhe nuk ka pranuar të hapë negociatat.

Sali Berisha nuk e ka përmbajtur dot gëzimin dhe ka publikuar një deklaratë të grupimit CDU-CSU, që sipas tij kundërshton hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Në fakt, Gjermania dhe të gjitha vendet e BE-së, kanë qenë dakord për hapjen e negociatave për Shqipërinë, me një kusht: Zbatimin e ligjit të verifikimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Kusht që në PD dhe mediat e saj, kanë “harruar” ta përmendin.

Sipas tyre, kusht i Brukselit për hapjen e negociatave është ligji i dekriminalizimit, jo “Vettingu”.

Edhe i biri i Sali Berishës është shprehur entuziast, ndërsa Lulzim Basha ka heshtur.

PD loboi fuqishëm që Shqipërisë të mos i hapeshin negociatat, që nga Parlamenti Europian, deri tek Gjykata Kushtetuese, të cilën e përdori për të bllokuar ligjin e “Vetting”-ut.

Dhe tani kanë të drejtë të gëzohen.

Për sa kohë reforma në drejtësi nuk vihet në zbatim, Shqipëria do të jetë larg Europës!

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “PD në ekstazë, nga Berisha tek i biri: Brukseli refuzoi Shqipërinë”

 1. tema says:

  Nqs Europa e zvarrit Shqiperine per interesat e kriminelve , atehere mos ti vij keq, kur Rusia te marri ballkanin .

  1. majlinda says:

   Ky plak i cmendur dhe kriminel, bashke me familjen e tij kriminele dhe hajdute, dhe bashke me familjene madhe te PD-se se inkriminuar ne palce nuk duan Europe, duan kaos dhe xhungel te jete ne Shqiperi, ata nuk e duan qetesine dhe paqen, duan lufte dhe dhune, dhe mundesisht zjarr ne kete vend,
   por kesaj rradhe Plakut BERISHE po i vjen fundi, ai do haj burg sepse ka vrara, ka vjedhur nga parate e shtetit, ka bere njemije e e nje te zeza qe as ne kohene e xhaxhit nuk kane ndodhur, ai eshte nje gjysem serb qe nuk e do kete vend, Tregojini vendin keti sharlatani duke mos i dhene vota, ky e emriton te gjykohet per krime dhe te denohet ,

 2. "horri i bulevardit" says:

  Salehu me te birin shkerdhen ili hoxhen se permendin vetingun, por tani atayre i ka hyre frika ne palce, vetem i kujtoj se edhe Kroacia, hri ne BE, atehere kur futi ne burg ish kryeministrin Sanader, Rumania gjithashtu beri t njejtn levizje, rrasi mren ish kryeministin e vetdhe hyri ne BE.

 3. undefined says:

  O sali ropte ku ti kesh ti djali jot e gjith pd .

 4. Sahadija e Xenit says:

  Kjo e ashtuquajtura parti duhet te ndalohet me ligj dhe tere beqirat e shqupit duhet te burgosen

 5. maximus says:

  per mua nuk e ka fajin as pd-ja as saliu, fajin e ka EDI RAMA, qe po u lepiet evropianeve, po ik or dreq nje here ne rusi dhe bej nje takim me PUTININ, boll u servilose ketyre kurvave evropiane, ata sna kane dashur kurre do te na duan tani. dhe do ta shikosh qe per nje muaj do te jene evropianet qe do te te luten te futesh ne be, pa negociata fare. ftoje PUTININ ne shqiperi per ndonje baze ruse.

 6. XYZ says:

  Salihi eshte kopili I Karaxhicit (kur I jati qe e rriti kriminel Sali Karaxhicin, shkonte me dhen, Sheqerja e sheqeroste picken me faren e Kar….Karaxhicit, e nxorri perbindeshin), Shkelzeni kopili I Ajli Alushanit, (Sllobodanka punonte me Ajliun doctor I kardiologjise, e kish marre vesh per vjerren, Sheqere, dhe beri edhe ajo si e vjerra, anonime, kopil, nese shikoni Baki Ajlushani, vellai I Ajli Ajlushanit, Shkerdheni I ngjane kopje, dmth kopil :)! , Basha kopili I Ilir Hoxhes (mamaja e tij punonte ne shtepine e Enver Hoxhes si pastruese, e hongri edhe ajo faren e Hoxhajve, hahaaaaa, Cfar pret nga kopilat? Ne burg te tre do futeni, hajdute kriminele, gjakpires te popullit Shqiptare. Ju vrafte ajo buka e Popullit

 7. fitoreeeeeee urrraaaaa,nuk u pranuam,sa te gezuar antishqiptaret qe shiten detin,qe shkatrruan vendin dhe soqerine.
  po te ishim pranuar;urrrraaaa fituam nga puna e mire e opozites eshte merita e opozites.

 8. corape kuqi says:

  Duhet falenderuar berisha per hyrjen ne europe. Se po ta shikosh me vemendje evropa ben cdo gje per inat te berishes.
  Edhe ne europe me shume duan tna fusin per inat te berishes se sa per ndonje merite.

 9. L leshi says:

  Votoni per beqirat e PD per kriminelin Sali o popull se ata ju a kane futur deri ne rrexe, ata po e deklarojne hapur se jane kundra Shqiperise dhe ky eshte rast unik kur nje parti politike eshte kundra vendit te tije…..zgjohuni o popull vetem druri i bind ata lloj kafshesh qe shohin vetem interesat e xhepit te tyre…

 10. Lani says:

  Nga hapja e negociatave nqs fiton dikush ai eshte fularai. Ata qe drejtojne politiken i kane terezitur hallet e tyre dhe jane te interesuar fort e te gezuar kur i rime larg Europes.

 11. b.boys says:

  Europa nuk i hap negociatat e fajin e ka Saliu! Ha ha ha
  Ku eshte Kryebatutxhiu qe donte behej lideri i Ballkanit!
  Prap fajin e ka Saliu!
  Fajin e ka vetem opozita!
  i ka ngelur vetem Facebook-u per te bere gallate me popullin!
  Suksese ne jete!!

  1. ____________ says:

   shko ore idjot, ti je shkerpordha, I biri I ajliut…hahahaa, ose I biri I hoxhes, ose I biri I kar….karaxhicit…hahahahaaaaaa kopil…nese sje nje nga keto, shko bej ADN, mund te jesh kopili I ndonje shtetari tjeter, ti qe mbron keto kriminele, mos te zente viti 2017, ty e cke per zemer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *