Rama takohet me zyrtarin amerikan: Administrata e re e SHBA do të insistojë fort tek Vetingu

faqe 4-5 Rama takim me ambasadoretKryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me zyrtarin amerikan të Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer.

“Takim me Mathew Palmer drejtor për Europën Jugore&Qendrore në Departamentin e Shtetit: Administrata e re do të insistojë fort tek Vetingu”, shkruan Rama.

Ky pohim i Ramës është një thumb për opozitën, që pas zgjedhjes së Donald Trump president, kaloi në ekstazë dhe nën zë tha se administrata e re e Shtëpisë së Bardhë nuk do të insistojë për zbatimin e reformës në drejtësi në Shqipëri, veçanërisht Veting-un.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Rama takohet me zyrtarin amerikan: Administrata e re e SHBA do të insistojë fort tek Vetingu”

  1. TR says:

    UJKU MJEGULL DON , KUPTOHET QARTE, QE DON TI SHPETOJ ME CDO KUSHT KRIMEVE TE TIJ ,POR NUK ESHTE E MUNDUR QE AMERIKA TE LEJOJ NJE KRIMINEL SI AI . SA PER EUROPEN SI KURVE QE ESHTE BERISHA SHIN LAM .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *