VIDEO/ Një betejë epike mes rinocerontëve

rhinoKjo video është filmuar në Kepin Lindor të Afrikës së Jugut.

Dy rinocerontë përleshen me njëri-tjetrin.

Rinoceronti i bardhë ndeshet me rinocerontin e zi për të ndarë territorin.

Njëri peshon mbi 1 ton ndërsa tjetri thuajse dy tonë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Një betejë epike mes rinocerontëve”

  1. Albani says:

    nuk ishin as te zinj dhe as te bardhe,por kafe dhe i murrme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *