Debati/ Basha i vë kushte gazetarit: Largoni Dakon nga emisioni, ose iki unë. Suksese në jetë…

bashaKreu i PD-­së, Lulzim Basha ishte i ftuar sot në emisionin e Ylli Rakipit, “Të Paekspozuarit” në “News24”. Ai u pyet fillimisht për padinë që ka ngritur ndaj kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në lidhje me rekomandimin e tij në gjykatë për lirimin e Lul Berishës.

Mirëpo, ndërkohë që Rakipi kishte në linjë edhe Vangjush Dakon, Basha ka refuzuar debatin me të. Ai ka thënë se nëse Dako fliste në emision, ai do të largohej.

Pas debateve disaminutëshe me drejtuesin e emisionit, u vendos që Dako mos të fliste në emision.

Madje, në linjë direkte, Basha i ka thënë Dakos: Suksese në jetë.

DEBATI

Rakipi: Dako kërkon të hyjë në linjë në studio.

Basha: Merre në emision dhe të flas.

Rakipi: Ai kërkon të hy në linjë. Nuk është kriminel.

Basha: Ia kam thënë ballas; ti je kryekrimineli i Durrësit. Si trembem një kryebanditi si Dako.

Rakipi: Ai është njeri i rëndësishëm në PS.

Basha: Sill Ramën më mirë këtu të bëj debat.

Rakipi: Është një njeri i rëndësishëm në PS.

Basha: Atëherë vazhdo emisionin më Dakon. S’duhet të më kishe thirrur mua.

Rakipi: Ju jeni kreu i PD. Por nuk jeni Zeusi.

Basha: Nuk e përcakton ti se kush është raundi i Dakos. Ose ti merr vendimin tënd dhe unë timin.

Rakipi: Jo mo ska gjë, se ti do jesh i ftuari i emisionit.

Basha: Vazhdo emisionin.

Rakipi: Do ishte korrekte nga ana juaj që për atë që akuzoni ta lini të fliste se e keni akuzuar që është kryebanditi i Durrësit.

Basha: Thirreni këtu më mirë. Se kam problem ynë të përballem me një model të krimit, por nuk të takon ty që të bësh këtë gjë. Nuk ke thirrur Berishën, por pengun e Lul Berishës.

Rakipi: Asi nuk vjen në studio, si ty është.

Basha: Unë vij në studio.

Rakipi: Ja do e shohim nëse do vish kur të zgjidhesh.

Basha: (Qesh) Do vi. Do e provosh.

Rakipi: Z.Dako me vjen keq, por nuk mund ta vazhdojmë lidhjen direkte me ju!

Basha: Suksese në jetë!

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Debati/ Basha i vë kushte gazetarit: Largoni Dakon nga emisioni, ose iki unë. Suksese në jetë…”

 1. boom says:

  O kurve nuk ta mban bytha te perballesh me fakte.

  1. kashi says:

   as nuk e degjon se cfare do thote eshte edhe jurist

 2. Brahoo says:

  Si jeni katandisur more socialistet e Takut ! Edhe Lulke Basha ju ben zbor….

  Jeni ber per gjynaf ka filluar dhe Lulka te tallet !

  1. o xha brahokoqja,socialistet kete lloj tallje duan qe lulka dhe ju kriminelet e lulkes,te rrini ne opozite dhe te talleni,ndersa socialistet ne pushtet dhe te mbushin xhepat.
   per cfare po qani ju me lulken per te ardhur ne pushtet se po u zbrazen xhepat.
   vazhdoni talluni keshtu se aty do rrini.

 3. Loni says:

  Kokrra legenit, do te humbasi vemendjen nga gjykatesit e Berishes qe e nxorren nga burgu . Kush eshte pjese e drejtesise e kupton fare mire qe eshte procedure qe kerkohet per ulje denimi per gjoja sjellje te mire ne burg. Kerkohet nga Bashkia qytetit ku jeton informacion per familjen e te denuarit. Dhe eshte kusht qe i denuari qe kerkon ulje denimi duhet te beje kerkese per pune vullnetare. Cfare ti thoshte Bashkia Durres , jo????? Kur Gjykata e Berishes thote qe ky eshte djale i mire , ka sjellje te mire ketu brenda, ne do ta lirojme nga burgu Bashkia duhet te thoshte jo ka familje te keqe kur se ka ashtu? Ti thoshte jo ste pranoj se je kriminel, kur gjykata po e gjykon per ulje denimi per sjellje te mire? O kokeloqe e PD, mos fol ne emer te shqiptareve se perfaqeson nje pjese fare te vogel te tyre.

  1. Skifteri says:

   Po gjykatesat e Berishes pse duhet te bashkepunonin me kryebashkiakun socialist?

 4. tradita says:

  o idioter, u kammbetur ora tek komunizmi, ka familje te mire dhe duhet
  iruar kriminele. o zot ju jeni si ne Korene e Veriut.

 5. Aleko says:

  Dhe pastaj hec e besoj kesaj fytyre dhe behe kryeminister..Ky ka per tu bere me keq nga Berisha edhe pse I takon nje gjenerate me te re…

 6. Kreator says:

  Je nje legen i peshtire o lul..kryeminister edhe mund te behesh. Por burre kurree !!!

 7. Trimi says:

  Sa kopil qe eshte, edhe per ditlindjen e tij genjen, isha 7 vjec kur u krijua PD thote, PD u krijua ne dhjetor 90 ndersa ky eshte pjelle ne 74. Do te na mbushi mendjen qe nuk eshte kopil I xhaxhit Enver ky herkuli.

 8. xhulio says:

  Hahahaha u fut me ne fund dhe Dako ne vallen e madhe te banditeve.Si gjysma gjeli i perralles.Do t i bien me dybek e fup do te nxjerre florinjte.Po s ka kellqe Dako per keto gjera te medhe e te rrezkeshme.Ka vetem parane.Po si thoshte Nastradini: Ha Binish mish.Fortune ne folene e grenxave.Nje pari qe grindet per thela, injorante, e korruptuar gjer ne fyt, nje dite do ta pesoje, ate qe ngirti qorrazi do ta pesoje si bumerang.

 9. Qytetar says:

  Sinqerisht ky është idjot e sa për të zgjedhur do zgjidhet në 36 Gusht ndaj mos mbaj shpresa as Ti o Ylli Rakipi se e dimë që të qan zemra për Ta.

 10. Trimi says:

  O luli, edhe per ditlindjen tende po genjen? PD u krijua ne 1990, ti je pjelle ne 1974, si paske qene 7 vjet kur u krijua PD o kopil? Apo do te tregosh qe nuk je djali I jashteligjshem I xhaxhit?

 11. arben says:

  Keta te PD ose jane te pjerdhur fare ose po perpiqen me cdo mjet te shpetojne sistemin e tyre gjyqesor qe eshte i korruptuar .Te gjithe e dime se nje njeri e denon me burg ose e liron nga burgu vetem vendimi I gjykates dhe askush tjeter.Shoqeria eshte e detyruar qe cdo njeri qe del nga burgu qofte ky dhe nje ish kriminel I rezikshem ta ingranoje ne jete me format nga me te ndryshme per te bere rehabilitimin e tij.Gjithe te tjerat jane pallavra dhe shqiptaret e dine mire cfare perpiqet te mbroje PD.

 12. Fatosi-kosove says:

  Luli thot se Dako e paska liruar lul berishen,gje qe as dreqi nuk e beson dhe do te ishte mire qe gazetari i nderuar ta pyeste;
  Po vrasesit e 21 janarit kush i liroi,me pas kush i dekoroi dhe en fund kush i beri kryetar partie,ti ne PD apo Rama ne PS,kete shqiptaret e dijne por luli si çdo here te gjithe kriminelet e tij i mbrone,dekoron dhe i shperblen,kurse njollos,shane,fyen e ne fund edhe kercenon te tjeret,veti e nje krimineli kur humbet bixhozin si luli Lazaratin,pastaj vrasesit e Gerdecit kush i liroi Dako e Rama apo sherbetoret tu ne drejtesi,ka edhe shum por do e ishte e ndershme per gazetarin Rakipi ta pyeste po vrasesit e Remzi Hoxhes kush i dekoroi dhe i paisi me pasaport diplomatike, e deri te dhunuesi mziu qe per dike shifet si kriminel kurse per ty lul “demokrat”,pra ky eshte niveli yt si njeri dhe politikan qe me ftyren qe del paea shqiptareve ua kujton millosheviqin kur numeronte sukseset ne masakrimin e shqiptareve ne kosove,prandaj suksese edhe ty ne jete lul.

 13. Treviso says:

  A kashqiptare qe kerkon me shume sqarime se kush eshte Lulzime Basha. Trimat Kosovare i vrau dhe i spiunoj tek serbi. Popullin shqiptare e vodhi mire dhe pastaj e vrau. Tani kerkon te beje anarshi per te mbrojtur veten dhe banden e tije. Ai qe prekrah Lulzime Bashen te me tregoje çfar te mire i ka bere shqiptareve gjate kohes qe ka qene drejtus i disa ministrive. Mos harroni se i ka bere ndere shtetit grek qe i shiti 350Km katrore teritor .Cfar ka bere si kryetare i bashkise se Tiranes. Apo prishi stacionin e trenit per te bere tramvajen. Vangjush Dako nuk eshte i rene nga qelli, por te perballet me koqe Basha dhe mua do me vinte turp. Koqe Basha e mori me lufte bashkine e tiranes dhe po me lufte e dorzoi,ndersa Dako po plaket ne Bashkine e Durresit. Qytetaret nuk kane nevoje per nje kryetare bashkie holb si Basha, por si Dako.
  Zoti Dako me habit se si i mashtroi gjykatesit e sali Berishes per te leruar nga burgu Lulzim Berishen.!

Lini një Përgjigje te Aleko Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *