FOTOT/ Paranojë apo përgatitje për luftë? Kina armatos ishujt e shumëdiskutuar

Kina dhe Amerika janë prej kohësh në një gjendje të vazhdueshme tensioni.

Por kinezët kanë menduar t’i hedhin benzinë zjarrit.

Satelitët kanë fotografuar në javët e fundit lëvizje në ishujt artificialë të Kinës, që kanë qenë shpesh motiv përplasje me Amerikën.

Siç mund të shihet edhe në foto, mjete të ndryshme luftarake dhe avionë janë dërguar në ishujt artificialë.

Nuk dihet nëse Kina po armatoset për lfutë apo është thjesht një paranojë e vendit komunist.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-204-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-204.jpg","attachment_id":"598763"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-205-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-205.jpg","attachment_id":"598764"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-202-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-202.jpg","attachment_id":"598765"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-191-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-191.jpg","attachment_id":"598766"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-171-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-171.jpg","attachment_id":"598767"}]

1 komente në “FOTOT/ Paranojë apo përgatitje për luftë? Kina armatos ishujt e shumëdiskutuar”

  1. ........ says:

    MIR KINEREZT kan paranoj dhe armatosen nga paranoja ? po AMERIKEN dhe RUSIN kush do ti sulmoj qe jan armatosur si mos me keq , se paranojen ne ja kemi faturu komunizmit , po kapitalizmit si tja vem nofken , apo jan me fiksasione dhe e kan per hobi , kjo duhet te jet se luft per ne SHQIPTARET nuk ka mo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *