FOTOT/ Qytet lundrues! Brenda kryqëzorit më spektakolar në botë

Ky është ndoshta kryqëzori më spektakolar në botë dhe ofron luks pa kufij.

“Ovations of the Seas-Brohoritja e deteve”, është një kryqëzor që ka hapësirë për 4905 turistë dhe 1500 pjesëtarë ekuipazhi.

Ajo është anija e katërt turistike në botë për nga madhësia.

Anija është 347 metra e gjatë, 41 e gjerë, 50 e lartë dhe ka 2 mijë e 91 dhoma.

Ofron pishina, pistë patinazhi, pistë sefi, restorante, kazino, dyqane dhe salla argëtimi të ndryshme.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-205-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-205.jpg","attachment_id":"598811"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-207-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-207.jpg","attachment_id":"598812"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-204-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-204.jpg","attachment_id":"598813"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-193-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-193.jpg","attachment_id":"598814"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-173-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-173.jpg","attachment_id":"598815"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-144-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-144.jpg","attachment_id":"598816"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-127-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-127.jpg","attachment_id":"598817"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-106-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-106.jpg","attachment_id":"598818"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-80-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-80.jpg","attachment_id":"598819"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-71-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-71.jpg","attachment_id":"598820"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-51-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-51.jpg","attachment_id":"598821"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a12-43-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a12-43.jpg","attachment_id":"598822"}]

3 komente në “FOTOT/ Qytet lundrues! Brenda kryqëzorit më spektakolar në botë”

 1. Mondi says:

  Jo kryqezor more, por Krocere. Se kryqezori ka arme dhe eshte per ushtrine

 2. shepetimi says:

  o gazetar katunar, anija ne fjale eshte turistike ose (krociere) nqs sta ka perkthyer mire (google translate), kryqezori eshte anije lufte!

 3. Biskota Topalle says:

  O Injorante qe po lini nam dhe e degjeneruat Shqipen.Kryqezor eshte nje anije luftarake qe ben kryqezim zjarri ,toke,toke ajer,det,dhe quhet Kryqezor.Nuk ka te tille anije per perdorim civil.Kjo ketu me duket se eshte fregate,aeroplanmbajetse ose dragamine mund te jete edhe nendetese mbi uje,u pa puna te tallim gomaret e Meros.
  Mblidhi cobanet dhe mesoju objektet dhe fjalet o Mero se po harxhojne ajrin kot ,nga i ke gjetur keta nallbane more aman se na merziten me shkrimet e tyre perdite neper gazeta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *