Negociatat për formimin e qeverisë, Rama takon sot faktorin politik shqiptar në Maqedoni

rama-2Kryeministri, Edi Rama, do të zhvillojë sot në Tiranë një takim me faktorin politik shqiptar të Maqedonisë.

Në qendër të diskutimeve të këtij takimi është formimi i qeverisë së re në Maqedoni.

Faktori shqiptar në këtë drejtim është kyç, pasi asnjëra nga dy partitë kryesore maqedonase nuk krijon dot qeverinë e re pa partitë shqiptare.

Burime nga Tirana zyrtare bëjnë me dije se partitë shqiptare kanë përcaktuar si kusht kryesor për negociatat, futjen e zbatimit të Marreveshjes së Ohrit në programin qeverisës dhe zyrtarizimin e gjuhës shqipe.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Negociatat për formimin e qeverisë, Rama takon sot faktorin politik shqiptar në Maqedoni”

  1. kombi says:

    Rama perpiqet me qe faktori shqipetar ne Maqedoni te kete te drejtat e plota ,pooor ALI MEHMETI SI TRADHETARE I SHQIPETAREVE ,ESHTE ME PARTINE E
    GRUEVSKIT DHE NUK E NDRRON ATE PER ARSYE SE E KA KORRUPTUAR KEQ DHE PRANON TE VUAJNE SHQIPETARET ,PER INTERESAT E TIJ PERSONALE .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *