Po për Edisonin, a të erdhi keq “njeriu i mirë” Shkëlzen Berisha?

Shkëlzen Berisha, si gjithë masa e Facebook-ut, ka shpërndarë foto nga fëmijët e vrarë në Aleppo të Sirisë.

Nje shprehje thote qe e keqja triumfon sa here qe njerezit e mire nuk bejne asgje per ta ndaluar ate. Por a mund te quhen njerez te mire ata, qe mbyllin syte dhe nuk bejne asgje, perpara kesaj masakre qe bashke me jetet qe merr ne Alepo po na zhvesh te gjitheve nga cdo ndjesi civilizimi, humanizmi dhe solidariteti ? Zhgenjimi me i madh me ate qe po ndodh ne Alepo nuk vjen nga vrasesit por nga ata qe duhet ti ndalojne ! #NATO_USA_stop_evil_in_Aleppo”, shkruan ai.

Njeriu që nuk tha asnjë fjalë për fëmijët që vrau në Gërdec, tani bën moral dhe preket nga vdekja e fëmijëve në Aleppo.

Po për Edison Durdën, që ishte vetëm 7 vjeç dhe vdiq nga flakët për shkak të makutërisë tënde dhe njerëzve që të rrethonin, a të erdhi keq?

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/edison-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/edison.png","attachment_id":"598957"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/zeni-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/zeni.png","attachment_id":"598959"}]

12 komente në “Po për Edisonin, a të erdhi keq “njeriu i mirë” Shkëlzen Berisha?”

 1. Angjelini says:

  Fuck you sypeshakaqeni. Ti dhe familja e juaj jeni turpi i shqiprise. Njerzit ma te urryer te planetit.

  1. leonardi says:

   Nuk mund te krahasohet aksidenti me genocidin. Dikush qe te shtyp ne rruge me makine nuk eshte njelloj me dike qe te fut plumbin. Por meqe jeni ne kete linje pergjegjesia e atij aksidenti eshte e mikut te Rames qe ka dale jashte burgu e sot vazhdon e nderton pallate me lejen e Rames. Do thoni qe nuk eshte aksident ? Lexoni mbrojtjen e Mimi Kodhelit ne gjykate per te mos demshperblyer viktimat.

 2. undefined says:

  Kur ke lakun ne gryk do te mbulosh vrasjet qe ke bere . Po na thuaj ndonje gje per gerdecin posto ndonje foto

 3. Ngjarjet qe harrohen....jane te destinuara te ndodhin perseri... says:

  Doja te gjeja foto nga Gerdeci por me zor gjeta disa,i kane fshire nga interneti shumicen,ka pasur edhe femije te gjymtuar.
  Mbaj mend para shume vitesh nje emision te Top Channel qe perkujtonte Gerdecin,kur nje e aferme e nje vajze te vogel qe kishte humbur krahun tregonte qe vajza e pyeste a do ti rritej perseri….

  Gazeta Tema ti riktheje dhe njehere te gjitha ato fotot qe ka ne arkivin e saj.

  http://arkivi.peshkupauje.com/sites/default/files/styles/madhe/public/imazhe/ajshe_selami_vedat_xhymshiti_albania1_0.jpg?itok=ZS4K1cjN

 4. Shoku i Devolliut says:

  Mua me kujtohet tjeter gje. Avokatja e Mihal Delijorgjit, personit qe bente demolimin ne Gerdec, eshte sot sekretare e pergjithshme e ministrise se kultures.
  Ka shume mundesi te jete mikeshe e Lindes, gruas qe i jep mend kryeministrit.
  Keta te Gerdecit sikur e humben gjyqin me ministrine e Mimit sepse ishte aksident teknologjik.
  Ndersa vete i zoti i punes, pra Sala i Berishajve, pranoi ne media disa dite perpara se ishte krim shteteror.

 5. Tahir Gashi says:

  Edisoni ishte shqiptar kurse sirianet jane arabe!
  Eshte nje ndryshim i madh !
  Por ju shqiptaret nuk e kuptoni nipin e Sheqeres dhe te birin e Doktor Mortjes!!!!

 6. Ari says:

  Jeton jete qejfi krimineli i Gerdecit ne vend qe te jape pergjegjesi per femijet qe ka vrare vete ai me duart e tij.
  Leket e fituar nga vrasjet e shqiptareve i harxhon per te na hedhur hi syve apo duke i blere breke lluksi dashnores se tij lavire.

 7. jani says:

  Ja dhe pak sa te te vdese babi dhe do te te hane te gjalle o sy mut.

  1. Geg says:

   Ti ta rruan fare, Trim I madh jani Hengri ate qe bani…

 8. genci says:

  Cfare monstre! Krejt si i ati!

 9. xixifuqe xinxifiqe says:

  Hipokrizi barbarizëm urrejtje antikrisht pabesi babëzi dhe përsëri ironi tallje ligësi. Të gjitha janë tek kjo familje kriptoshqiptare. Xinxifiqe Xinxifuqe

 10. Hakmarrja popullore says:

  Krimet qe keni bere ju familja mafioze e Berishes do ti paguani te gjitha ,Ketu do ti lani ne kete bote ,Hak pamarre e gjak pa lare nuk ka. e pagofshi aty ku ju dhemb me shume.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *