Basha: Me Ramën kryeministër, dyert e BE të mbyllura për Shqipërinë. Duhem unë që të na hapet rruga

bashaKreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaron se me Ramën kryeministër dyert e Bashkimit Europian do të jenë të mbyllura për Shqipërinë.

Zgjidhja e çdo problemi fillon me njohjen dhe pranimin e problemit, fshehja dhe manipulimi i realitetit vetëm e përkeqëson atë.Prej muajsh kreu i qeverisë po zbaton një fushatë të gjerë për të fshehur realitetin e rrezikshëm të krimit të organizuar, prodhimit dhe trafikimit të drogës dhe të kapjes së shtetit nga krimi.

Akoma më keq, Rama po përpiqet me çdo mjet dhe shërbëtor të tij të fshehë faktin se lufta kundër korrupsionit, krimit e drogës dhe zgjedhjet e lira janë kushte kyçe që Bashkimi Europian i ka vendosur Shqipërisë për hapjen e negociatave.

Nga manipulimi i realitetit përfitojnë vetëm kriminelët, trafikantët, të korruptuarit dhe Edi Rama. Qëndrimet e Kryeministrit janë mesazh i qartë inkurajues për kriminelët që të vazhdojnë të patrazuar pasi shteti nuk e ka prioritet luftën kundër tyre. Të vazhdojnë të qetë se Edi Rama nuk do thotë kurrë një fjalë të keqe për ta. Kështu ai jo vetëm po e inkurajon krimin duke e fshehur atë por po e mbron me veprime konkrete. Veprimet e Edi Ramës dhe pushtetarëve të tij i dhanë lirinë një krimineli si Lulzim Berisha. Mosveprimet e Edi Ramës kanë lënë jashtë burgut Klement Balilaj dhe po mbajnë në pushtet një kriminel si Elvis Rroshi. Mbështetja e Edi Ramës po i mban kriminelët në politikë.

Me Edi Ramën Shqipëria është pronë e kriminelëve dhe jo e njerëzve të thjeshtë. Me Edi Ramën dyer e Bashkimit Europian do të mbeten të mbyllura për Shqipërinë”, thotë Basha.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Basha: Me Ramën kryeministër, dyert e BE të mbyllura për Shqipërinë. Duhem unë që të na hapet rruga”

 1. Akrepi says:

  Ne qofte se bashkpunon me kriminelet i bie qe te bashkepunoj me ty si K/kriminel qe je.Po te mos ishe kriminel sic do ta paraqitesh veten , atehere mos e pengoni ligjin e vettingut.

 2. undefined says:

  Ik mer skerbythje na u hiq qafe mer legen mer pjelle e skaduar kush jane ato rrota kkk qe te vijn ty mbrapa kush jane ato plera qe te votojn ty ata primitive e hajvane more b…q.. moj kurva Athines

 3. "horri i bulevardit" says:

  Shoqja Lulzime, do ta marresh nje pergjigje ne zgjedhjet e ardhshme, por uroj te jesh perseri zonje.

 4. Tahir Gashi says:

  Vetem Lek Plepi e Lul Basha e cojne Shqipnine ne Evrope!

  1. Horri i Bulevardit" says:

   Dhe shoqata e bythshpumve, ku lulja aderon

 5. Dino says:

  hahahahahahaha 😀 😀 😀 😀

 6. tani says:

  Luli mos e merr Shqiperin ne qaf!

 7. santa says:

  Je 99 lul nul. ….as ne hale nuk vjen njeri me ty…..se bie ere BAJGE!

 8. xon says:

  Ti Lu duhet te japesh llogari njehere per ,rrugen e kombit, ndryshimin e kufirit detar , vrasjet e 21 janarit pastaj kerko te behesh kryeqeveritar i ketij vendi. Ju te PD-se nuk kini te drejte morale te kerkoni qeverisje sepse jeni provuar e sterprovuar dhe i dime aftesite tuaja per te vjedhur e vrare. Per asgje tjeter nuk jeni

  1. afrimi says:

   XON,
   O zon vellai. Doje te shkruaja te njejten gje por kur pash qe e kishe shkruajtur ti po e le me kaq. Por do shtoja qe a nuk kane plumba shqipkaret per keta shkerdhata. Per Luli Mutin dhe Sali qenin.

 9. Askushi says:

  nuk hapet me mire nje grope dhe te perije. Pede….E degjeneruar.

 10. Alidemsi vjeter says:

  E PSE??!!!!!

 11. Alidemsi vjeter says:

  E PSE??!!!!!…………

 12. . says:

  ty lili te do grecia . sa i perket EU dhe shqiptareve je 0.

 13. Fatosi-kosove says:

  Qmenduria ska kufi,luli mendon se shqiptaret jane kafshe dhe europa eshte ai me PD-n, serbia,greqia,siria,rusia,bolivia,meksika,e ndonje vend i paditur deri me sot,po kush eshte ai qe do ta paramendonte kthimin e kriminelit ne vendin e krimit,pos nje nga udheheqesit e ketyre vendeve qe i ceka ma poshte,prandaj ska faj luli qe i merr shqiptaret per kafshe pasi nuk qohen dhe ti tregojne se ku e ka vendin,vertet qmneduri dhe poshtersi çfar shof e lexoj sot,dikur kam menduar se i zgjedhuri per ta udhehequr vendin duhet te jete nje nga me te miret,me te ndershmit,me patriotet e mundshem dhe me vizionari qe mund te ishte por sot po bindem se qenkam “mashtruar” pasi pas gjithe atyre krimeve qe vet luli ka bere kerkon prap qe te vie ne pushtet ne vend se te ishte ne burg,dhe u thot shqiptareve fatmiresisht jo te gjitheve por nje grup njerezish qe kane mbetur te lidhur me te,dikush se e bashkon zanati me te e dikush ndoshta se dikur ka bere ndonje krim i shtyre nga luli e sali berisha e tash ska ku e ban vendin,prandaj ,se europa po vuan se luli dhe PD nuk jane ne qeveri,a ka poshtersi me te madhe se kaq,a ka poshtrim me te madh se kjo per shqiptaret dhe europen!

 14. albaniafirst says:

  Duhesh ti qe te na zhdukin per fare nga Europa.
  Nuk besoj se jemi budallej qe ta bejme te pare te vendit kete te paftyre. Ne te kunderten, je kandidati numer dy per partine e burgazhinjve kur te denoheni per krimet qe keni bere. Them se do jesh I dyti se vendin e pare, si zakonisht, e ka Sala. Hajt se ditet e numeruara I keni qe te dy dhe larot qe ju vene pas.

 15. Jimi says:

  Lule moj lule, edhe vet e kupton qe askush s’te ka ne rrefene’, jo per lider sic ti enderon por edhe si antar te PD-s . Ty ende nuk po te njohin anetaret e partise tende, jo me te te degjojne te tjeret Ti bej ca deklarata si drejtor i perkohshem i emeruar nga ati yt shpirteror, pale mbase dikush edhe te degjon!? Ti nuk je gje tjeter vec nje eunuk oborri! Pika qe s’te bie, pale sa i bukur behesh kur ben edhe te fortin! Kur mileti degjon ( ai milet qe te degjon) ato bubullimat e tua behet nje dore dhe nuk di ku te futet!

 16. timo says:

  Me ty, or djalosh ,as deri në Kashar nuk shkojmë dot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *