Kësaj nuk di çfarë t’i thuash/ Bashkim Dedja: Komisionit të Venecias nuk i punon interneti, ndaj s’na ka ardhur mendimi për “Vetting”-un

bashkim dedjaKomisionit të Venecias nuk i punon interneti. Kjo është arsyeja përse Gjykata Kushtetuese ende ka marrë një vendim për ligjin e Vetting-ut. Deklarata shokuese ka ardhur nga kreu i gjykatës, Bashkim Dede.

Ai thotë se po pret variantin fizik të opinionit, që Top Channel, Partia Demokratike dhe qeveria e kanë që prej 12 dhjetorit.

Por Dede thotë se vendimi është gati.

“Ndonëse të gjithë thonë se e ka sjellë Komisioni i Venecias, edhe sot e kësaj dite opinioni nuk ka ardhur në Gjykatën Kushtetuese.

Ne kemi kërkuar zyrtarisht, por s’kemi ende një përgjigje zyrtare.

Ne kemi komunikuar dhe dje dhe sot me Venecian dhe më është kthyer përgjigje që ka patur një problem teknik që nuk e kanë dërguar. Them unë ta nisin që sot në rrugë elektronike dhe manuale”, ka thënë Dede.

Ai ka theksuar se, gjykatës nuk i duhet bërë presion dhe se nuk është gjyqsori ai që pengon integrimin e vendit.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Kësaj nuk di çfarë t’i thuash/ Bashkim Dedja: Komisionit të Venecias nuk i punon interneti, ndaj s’na ka ardhur mendimi për “Vetting”-un”

 1. Adi says:

  Ky gjyqtar ne fytyre duket qe eshte injorant dhe kriminel.Po gjyqtaret dhe prokuroret ne Shqiperi keshtu kane qene gjithmone injorant, imoral, hajdut dhe vrases.

 2. L leshi says:

  Dede duke e ditur qe shqiptaret nuk mbushin mire tall bythen me ta…..

 3. Horri i Bulevardit" says:

  merreni tek salehu se ai e ka nga gjyqtari venecian dixhital te gatshme.

 4. kombi says:

  As nazistet nuk kane patur kete fytyre kaq te eger ,si ujk .
  Katravesh i ndyre .

 5. kasem gahinji says:

  une mendoja su kishim vetem bujarin me gjysem mendje,por qenka dhe ky.medet per kushtetuesen.

 6. k says:

  NUK ËSHTË AFËR BATHORES VENECJA OR LUM MIKU.
  APO KU DINË GJË KTA PABUKSAT MENDON KËRMA.

 7. AL says:

  Ore nuk e shihni kush eshte ne foto??? Po Captain SPOCK-u, dora vete! Ka te drejte SPOCK vesh shtiza kur thote s’e ka marre opinionin! Ne galaktiken “MOTRENKUTAKESHOBASHKIM” nga komenton ky zuzar, nuk arrin interneti i VENEZIA-s!

 8. xheJ eN Bi says:

  Ka te drejte Bashkim Dedja, se CEZ a shkuar ne Itali
  ju ka prere dritat Komisionit te Venecias se nuk kishin paguar korendin .

 9. Bardhi Tolabi says:

  Po cfare presin Shqiptaret,prej ketij Kryetari te Gjykates Kushtetuesi?Presin drejtesi?Kurre.Ky diten e pare te emerimit,perfundoi ne zyren e Saliut,i cili i tha se cfare dhe si do e beje gjykimin.”Kur te them une miratoji,ti miratoji,per te qene te “besueshem”,do te them qe te mos miratosh dhe ndonje ligj,i cili ben mu si antiligjor,por mua nuk me prish pune.Keto me duhen si statistike,per te thene se nuk jeni te nenshtruar ndaj meje dhe PD-se,sepse me keni kthyer kaq e aq ligje…”.
  Ja ky eshte ky Dedja…

 10. Be Belul gjeraqina says:

  O të shkerdhefsha c’ të mban pragu i shtepise o bythqir. Ti do arrestohesh i pari

 11. Emiljano says:

  Ktij shifi fytyren dhe ske nevoje me e kupton cfare shkerdhate esht,i pabese.dhe pret te japi drejtesi.perfundimisht sbehet shqipria me shqiptare

 12. ABC says:

  Perse Rama nuk kerkon referendum??? Besoj se do ishte zgjedhur problemi me kohe.

 13. ABC says:

  Sa per Deden me shoke plumbi do ishte pak nga populli.

 14. Qytetar says:

  Ky duhet nxjerr me shkelma nga zyra.

 15. Kritiku says:

  Që ky personi qe quhet Bashkim Dede, eshte nje nga zagaret e Berishes, nuk eshte ndonje gje e re dhe nuk duhet qe te merren parasysh fjalet e tij. Problemin e kemi me keta palo gazetare, analfabete funksionale, qe as nuk kuptojne ato qe shkruajne. Ne rradhe te pare ky personi e ka mbiemrin Dede dhe jo Dedja, siç eshte shkruajtur ne titull. Duhet seriozitet, kur eshte fjala per gazetari. Ne rradhe te dyte, tek fjalet e Dedes, nuk lexohet qe ai te kete thene qe “nuk punon interneti…”. Me fjalet “problem teknik” nuk nenkuptohet qe nuk mund te punoje interneti, ore gazetare “dru-me-pre”. Dede e thote qe mund ta dergojne ne forme elektronike, qe do te thote me ane te e-mail-it. Mos keqinfomoni publikun, kur nuk jeni vete ne gjendje qe te kuptoni gjerat ashtu siç jane! Ne gjuhen zyrtare fjala “problem teknik” ka shume kuptime.
  Na mbyten injorantet!

  1. Albanistani em i dashtum says:

   Ke te drejte miku.Po behet fjale per Temen.Tema ska nje analize gazetareske, ben copy and paste dhe vetem mbron EDSCOBAR amen e Like Kodoshin.Cfare shpreson zoteria!!! Kush po pyet qe te fshijne komentet apo i zhdukin artikujt sapo nuk i pelqejne komentet.Dhe me interesantja , lajmet e reja fillojne nga ora 2 mbasdite dhe ato te vjetrat jane te pranishme per dite te tera. Ja pra kush jane gazetaria shqiptare.

  2. xheJ eN Bi says:

   Kritiku …
   Kritik ben ,po autokritik nuk ben.Ne pamje te pere dallohesh si simpantizant i Bashkim Dedes.
   Ne paragrafin e fundit shkruan :…Ne gjuhen zyrtare fjala “problem teknik ” ka shume kuptime.
   Po ,kur e pranone vete qe ka shume kuptime ,perse gazetari mos ta kuptoje ndryshe nga ty ?
   Vertet na mbyten injorantet ,se me injorant eshte ai qe ben sikur i di te gjitna.

   1. Kritiku says:

    Mos u fut ne ujera qe nuk jane per te bere not, kur nuk di notin! Ti as e ke kuptuar shkrimin e gazetarit dhe as komentin tim. Lexo me mire dhe mundohu qe te kuptosh.
    Ku e kupton ti qe qenkerkam simpatizan i Bashkim Dedes? Te kritikosh menyren skandaloze te te shkruarit te ketij gazetari, qe me shume perhap informacion te rreme, nuk do te thote qe te mbrosh Deden. Fjalia ime e pare, ne ate koment, e shpjegon qarte, se si eshte mendimi im per Bashkim Deden. Ti “xhej eN Bi” qe as nje emer nuk di te shkruash, merru me mire me ndonje pune, qe te pershtatet, sepse kjo e te dhenit mend apo te menduarit, eshte shume shkalle mbi formimin tend intelektual. Mos u fut aty ku nuk te takon.
    Kur shkruajta, qe fjala “problem teknik” ka shume kuptime, e kisha ne ate, qe gjuhen e europianeve, kjo ka vertete shume kuptime, por shqiptaret, ne shumicen e tyre, kur nuk i kuptojne gjerat, i perkthejne sipas kokes se tyre dhe u japin mendimeve kuptime komplet te kunderta, me ate qe eshte ne te vertete.
    Lexo me mire thenien e Dedes, ku ai thote qe eshte dakort qe ta marre dhe me ane te rruges elektronike dhe kjo do te thote qe gazetari ketu e ka shume gabim, qe e perkthen, qe nuk ka internet.
    Mire kali qe u ka ngordhur shqiptareve, me kohe, por nuk te lene rehat as mizat!

 16. leki says:

  Tem ky gagaçi o pisem

 17. Bena says:

  Ca eshte ky zog deti,apo keshtu I do sali zgjebja ti kete nenvete,surrat i poshter

 18. XXX says:

  Ky mbase ka lek qe te thyen koken (natyrisht te vjedhura)
  Por fytyren e ka si nje gagaç debil.
  Dhe kur degjon edhe intervisten kuptohet qe ky lloj surrati eshte i sinkronizuar ne menyre perfekte me trute qe ka

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *