Rama: Dallgët me minoritetin grek, vetëm për arsye politike. Shqiptarët dhe minortiarët jetojnë si vëllezër e fqin

ramaProtestat e Himarës për prishjen e ndërtimeve pa leje për kryeministrin Edi Rama janë vetëm politike. Duke folur nga Konispoli, Rama tha se qeveria e tij nuk bën dallime dhe se shtëpia më e sigurtë për minoritetet është Partia Socialiste.

Për ne ka qënë e qartë për minoritarët se shtëpia e tyre më e sigurtë është Partia Socialiste e Shqipërisë dhe me vjen keq që për arsye vetëm politike të lidhura me interesa vetëm partiake ngrihen hera-herës në mënyrë artificiale për t’i fryrë një zjarri që mund të ndizet nëpër media, gazeta qarqe politike.

Por nuk ka asnjë shans të ndizet aty ku shqiptarët dhe minortiarët jetojnë si vëllezër e fqinj”, deklaroi Rama.

Konispoli është bashkia e parë që përfundon procesin e legalizimit në vend.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Rama: Dallgët me minoritetin grek, vetëm për arsye politike. Shqiptarët dhe minortiarët jetojnë si vëllezër e fqin”

 1. Klimax says:

  Po ti kopetent sikur na deklaroje se “jane vetem disa mure rrethuese, garazhe automjetesh dhe depo te improvizuara ……”????!!!
  Cfare ndodhi kaq papritur more “rilindas”??!! Si keshtu??!!
  Mbasi shkaterrove shepi e kisha shume shekullore, mbasi vodhe pronat fileto dhe mbi te gjtha po u mohon te drejten e pronesise te zoterve te tyre, mbasi ju versule si kanibal banoreve te Bregut duke perfunduar me “Famurin Autokton” te Erdoganit nder duar deri ne kollonat e Akropolit, mbasi leshove zagaret e tu ne media e banda rrugacesh rrugeve te Himares te lehin e cirren ndaj “armikut te Jugut”, mbasi i helmove shqiptaret me nacional-shovinizem, fanatizem e urrejtje, na thua se “shtepia me e sigurte eshte shtepia e PS-se” (si dikur kur fliste Enveri!!!!!!) dhe na deklaron se “jemi vellezer e fqinj”???!!!
  Jo, more Rama, fqinj jemi, por vellezer nuk jemi! E di perse? Sepse nuk jemi te te njejtit gjak me racen tende, sepse nuk jemi turq, sepse nuk kemi mohuar kurre identitetin tone dhe mbi te gjitha, sepse e kemi mbrojtur, po e mbrojme dhe do ta mbrojme gjithnje ate!
  Brukseli ta tha troc: “nuk ka integrim europian pa respektimin e te drejtave te njeriut dhe mbi te gjitha pa mbrojtjen e respektimin e te drejtave te minoritetit grek kudo ne territorin e Republikes se Shqiperise”!
  Ndoshta kjo eshte edhe e vetmja arsye qe ndryshove kaq papritur “pllaken” dhe sigurisht votat e Jugut per te mbajtur pushtetin!

  1. Dashozeraj says:

   Ju zoterinj qe nuk e dini se cjeni nuk mundeni te hani dhe andeja dhe keteja ja Athina ku eshte ju jeni plack qe te shisni kur te donii sa bukur flisni gjuhen e te parve tuaj gjuhen e bukur shqipe .Ju thoni se jeni autokton po e drejt shqiptaret jan autokton ne keto troje dhe jo jevgjet e egjyptit helenet tju vij turp .Jeni rrenojat e fundit te planetit zagar te qelbur qe fshiheni skutave per te shitur atdheun tuaj vendin e bekuar pellazgjin .Ilirin .Arberin .Shqiperin .Cfardo te thuani nuk i marim per baz sepse jeni funderrinat e shekulkit jeni aq primitiv sa dhe vet rraca juaj mere si te duash anadollake egjyptjane .aziatike jeni ordiner racional te shpifur qe kini shitur cdo gje qe ju kini te shenjte shqiptare .Ne lebrit jemi ketu dhe se afermi do ju vij litari te gryka o bishat e bregut .I beni te fala qenve te Agimit te Art dhe pinjollve e rracistve artificial grek se Shqiptaret nuk vdesin por jan ketu .Duam ne shqiptaret qe ju jetoni dhe merni frym .Gazin dhe naften ju qent e shitur nuk e merni dot per shkerdhaten greqi .Greqia do shuhet ashtu sic u krijua nen hijen e shpatullat e shqiptarve .Un nuk dua miqesi ne qent e greqis po dhe gjithe shqiptaret .I njojtem cilet jan putana servila dhe pushta ata jan greket njerez artificial te formuar si shtet nga kombe .Dhe Europa putan le ti veri gishtin kokes se pa Shqiptaret nuk ka Europ.Po nuk u oranua Shqioeria nuk do ket kurr Europ .Dhe sa te jet Greqia ne Europ do ket probleme .Greqia eshte gangren ne gjirin e saja .

 2. Scutari says:

  Psikopati Rama, sherbetori i islamistit turk Erdogan, thot se ne Himare po behet “politike”, dhe ne te njejten ore flet sot per “shtepine” e minoritareve qe eshte PS-ja!
  Ky eshte psikopat!
  Prandaj dhe Europa i tha se ska negociata pa respektuar te drejtat njerezore dhe te pronave e Helleneve Autokton kudo qe ndodhen! Ne Himare e kudo!
  I ngeli preshi nga pas Rama-zanit!

  1. Dashozeraj says:

   Ju Elenet autokton ne trojet shqiptare hahaaaaaaa sa po qesh kush ta solli ty kte nendim geci nga amerika janullatosi Andrea i konices avduli apo Agimi i Art .harrem buka ne shqiperi qe u ushqeve o shkerdhat tradhetar ordiner .Autokton jemi ne te zotet e vendit ne qe kendojem LABERISHT NE QE FLASIM GJUHEN TON TE BUKUR SHQIPE NE QE RUAJEM ZAKONET TRADITAT JO JU JEVGJET ANADOLLAK AZIATIK HELEN TE QELBUR .VAZHDONI ME JETO LLOJ PROPAGANASH SE DHE PAK DHE PO BEHET SHEKEGU DASH .JU JENI MBETURINA TE SHEKULLIT QE BASHK ME GREKET FHE TURQIT SLLAVET KERKONI TE NA VIDHNI CDO GJE TONEN .JENI HAJDUT TE HISTORIS DHE CDO GJE QE ESHTE E JONA I VINI GISHTIN KOKES DHE PUNONI PER MIRE JO PER VETE POR PER TE SHENJTEN SHQIOERI .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *