FOTOT/ Fshati që po ‘gëlltitet’ nga natyra

Ky ka qenë dikur një fshat peshkatarësh i populluar dhe i zhurmshë, por sot është drejt zhdukjes.

Ai gjendet në ishullin Gouqi në lindje të Kinës.

Fshati nisi të braktiset vite të shkuara për shkak të rënies së punës dhe sot nuk banon asnjeri.

Siç mund të shihet në foto, natyra ka bërë punën e vet duke mbuluar me bimë kacavjerrëse shtëpitë.

Nuk do jetë e largët koha kur bimët të mbulojnë totalisht fshatin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-219-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-219.jpg","attachment_id":"599773"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-222-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-222.jpg","attachment_id":"599774"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-217-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-217.jpg","attachment_id":"599775"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-206-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-206.jpg","attachment_id":"599776"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-185-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-185.jpg","attachment_id":"599777"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-155-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-155.jpg","attachment_id":"599778"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-138-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-138.jpg","attachment_id":"599779"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-113-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-113.jpg","attachment_id":"599780"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-86-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-86.jpg","attachment_id":"599781"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-77-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-77.jpg","attachment_id":"599782"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-56-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-56.jpg","attachment_id":"599783"}]

1 komente në “FOTOT/ Fshati që po ‘gëlltitet’ nga natyra”

  1. durresi says:

    Nje artikull idiot qe per shkak te injorances shpreh dhe cinizem.
    I them artikullshkruesit qe te mos ikin larg deri ne Kine po te shohin fshatrat e Shqiperise…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *