Marrëzia e Sali Berishës me italishten dhe mediat italiane (dhe frika nga vrasja)

berishaPak javë më parë, Sali Berisha u bë objekt humori në rrjetet sociale, pasi foli në italisht në Kuvend.

Por, jo vetëm që nuk e flet mirë italishten, por si duket as nuk e kupton mirë.

Ditën e djeshme, një faqe e tifozëve të Juventusit në Itali, ka publikuar foton e Edi Ramës, ku evidentonte faktin se ai mbante stemën e Juventusit në xhup.

Por Berisha thotë sot, se mediat italiane shkruajnë që Rama mban jelek antiplumb.

Dhe e poston pa pikë turpi në Facebook, pavarësisht se komentuesit i thonë se faqja në fjalë ka shkruajtur për tjetër gjë.

Aq fiksim e ka idenë e vrasjes (arsye për të cilën mbante jelek antiplumb kur ishte kryeministër), sa mendon se të gjithë kryeministrat mbajnë jelek antiplumb nga frika.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Marrëzia e Sali Berishës me italishten dhe mediat italiane (dhe frika nga vrasja)”

 1. DETARI Atlantidhes @ says:

  ——————————————i lutem Wetingut,te mos ta prek Saliun,se do te na mungoj humori i tij ….serioz…….
  mama mia ,c’trapa paska Albania………..!

 2. remo zabe says:

  shume mire e ka perkthyer berisha.

  1. Slimlighty says:

   Te pakten ta kishit lene nje link qe ta merrnim vesh dhe ne se per cfare behej fjale ne artikullin origjinal.

 3. Tropojano says:

  Çao Saliu shume bytha

 4. Ja fut kot says:

  Ore Sala mund te mos dije Italisht, po dhe ti qe ke vene kete artikull nuk di me mire. Po te lexosh titullin nen foto, aty permended “giubbotto anti proietile”. Sala gdhe eshte, por te pakten kete e ka perkthyer tamam.

 5. D. Didani says:

  Fjale per fjale ashtu perkthehet ,sic thote Berisha,por….. ai eshte xhupi Juventusit….dhe vetem budallenjte nuk e kuptojne metaforen! Kur flet ndonje tifoz i Juventusit p.sh.per xhupin qe ka stemen e Juventusit…( Dhe kete xhup e ka veshur nje K/M ,bile ne takime me popullin!!!)Nje Xhup antiplumb,besoj se nuk ka ate steme ???? etj. etj…………………! Jane ca gjera qe nuk perkthehen nga gjuhet e huaja Mot-A Mo…! Dhe jane ca gjera qe perdoren si figura letrare…(Berishes ashtu i pelqen ta komentoje ,jo se eshte kaq injorant ne letersi!)

 6. ngnhmbb says:

  anti-proitile si e perktheni si e perktheni ju “xhup me pupla”…

Lini një Përgjigje te ngnhmbb Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *