Elektorët “nën shtetrrethim” për shkak të Trump, marrin kërcënime me vdekje

ddElektorët, të cilët sot zyrtarisht do të duhej të votonin për zgjedhjen e presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump, thonë se kanë marrë një numër të madh telefonatash kërcënuese dhe plot e-maile me urrejtje, kurse shumica nga ta kanë njoftuar se kanë marrë edhe kërcënime me vdekje.

Portali amerikan “Politico” shkruan se që nga momenti i votimit janë “nën shtetrrethim”, transmeton lajmi.net.

Sajti shkruan se 538 elektorë, të cilët duhet të konfirmojmë rezultatet e zgjedhjeve për president të SHBA-ve, janë hedhur në plan të parë të skenës politike nacionale si kurrë më parë në historine e Amerikës.

Një nga elektorët (kolegji elektoral) nga Teksasi thotë se është “bombarduar” më me shumë se 200 mijë e-maila.

Elektori republikan nga shteti federal i Miçigenit, Jimmy Rowds, thotë se kurrë nuk ka mundur ta imagjinonte diçka të tillë.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Elektorët “nën shtetrrethim” për shkak të Trump, marrin kërcënime me vdekje”

 1. LORA says:

  Trampi eshte nje zjarrvenes tejet i rrezikshem,jo vetem per Boten por edhe per vete USA-n.
  Uroj qe te mos ertifikohet nga Kolegji Zgjedhor Amerikan.

 2. Tony usa says:

  Trump eshte fitorja ma e madhe e njerezimit ne kete situate qe po kalon bota

 3. uSA says:

  Cfare thua mor Ton bolja.
  Do shohesh se shpejti si do rregjistrohesh i detyruar si mysliman ne USA.
  Listat do jene pafund pavaresisht nga cfare vendi mysliman vjen.
  Tony koqja

 4. Goni says:

  Trump do shkaterroje metastazat e kancerit Sorros qe nga washingtoni deri ne tirane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *