E morën nuse për djal(l)in e tyre!

arminaNga Bledi Mane

Budallaçka e “Myslym Shyrit” paska fuqi te budallallepse nje familje te tere.

Shikoni cfare dallaveresh ben kjo kotherrja qe nuk ka punuar asnje ore ne jeten e saj dhe ua shet shqiptareve per filantropi.

Armines i vjen keq per djalin e vogel te dhunuar nga pronarja e kopshtit privat i cili fatmiresisht sot qesh dhe i eshte kthyer femijerise se bukur.

Por nusja e dyte e djalit te vetem te Berishes kurre nuk u shqetesua per femijet e vdekur te Gerdecit te cilet i vrau burri i saj prej makuterise se pasurimit.

Armina i paska kerkuar leke Shkelzen Berishes per te ndihmuar djalin e dhunuar.

Shkelzeni i ka dhene leke si zakonisht Armines, kjo e fundit ia ka dhene vjehrres, Liri Berisha e cila te trajtoje e te ndihmoje ne terapite e vogelushit.

Liria drejton dhe administron qendren kombetare te femijeve autiste shqiptare, qender kjo e financuar nga qindra donatore.

Pra Armina, leket qe ia dha djali i Lirise, ia dha vete Lirise dhe Liria ia kthen prape te birit, Shkelzenit.

Pastaj Shkelzeni i gezuar nga sorollatja e lekeve ia jep prape Armines e cila blen tanga dhe recipeta te kuqe e me zile per Krishtlindje.

Ky lloj veprimi, ky lloj qarkullimi lekesh brenda familjes tingellon i peshtire e grotesk.

Nese kane bythe e kurajo le te ndihmojne me parate e tyre 38 familjet e viktimave te Gerdecit e atehere kjo do ishte fisnikeri qe do clironte edhe peshen e fajit.

Por xhelatet kane frike ndaj ne prag festash kujtojne se na hedhin hi syve.

Mbulojne mutin me shure por harrojne qe era e ndyre e krimit nuk u shqitet e as u ndahet kurre.

Jam kureshtar ta di kush ia meson keto djallezi Armines, vajzes kothere qe nuk u be dot aristokrate!!!

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “E morën nuse për djal(l)in e tyre!”

 1. filani says:

  mire i thua torollakes budallackes..

  1. Eri says:

   Kesaj bravo i qofte qe ka ndihmuar nje femije. Ka nje dyqan te vetin dhe me fitimet e saj ndihmon dike ne nevoje. Do ishte mire qe ti mos vazhdoje lehjen me emrin e Bledit po ne vend qe ti jepje leje Mihalit per te vazhduar ndertimet te demshperbleje viktimat e Gerdecit qe i ke dendur me rrena se do i ndihmoje kur te vije ne pushtet por qe sot neper salla gjyqesh ministrat e tu refuzojne ti demshperblejne duke u thene se jane viktima aksidenti.

   1. Sali Ndreka says:

    Une o Eri apo sido qe te quhesh bashkohem me ty. Jo vetem bravo qe i jep leke nga dyqani por une do shtoja i lumte dyqani ksaj Armines pra i lumte picka. Po po i lumte picka se me ate picke beri dyqan e rregulloi prinderit. Bile edhe ty o Eri te lumte picka qe mbron gjith ate picke qe avash avash po behet PIDH. Rrespekte Picka.

    1. Raimond vlonjati says:

     Nuk e kuptoj pse vuan kaq shum ky halabak i Blendi Mane qe ben keto shkrime duke perdorur nje gjuhe kaq vulgare ?
     Apo ngaqe ka shpirt akrepi ?

     Ne fakt ky deficent qe ben keto shkrime te pista nuk ka faj.
     Une sa here kexoj shkrimet e jetij deficenti them ne vete :… Kush esht ai shkerdhat qe tallet me kete trap duke i thene shkruaj se ke pene te forte !!!???

     1. mirco says:

      blendit dua ti kujtoj milanon 2006 kur rrinte me minifunde e punonte kurv

  2. i says:

   o bledo ca halli ke, njesoj me kete jw dhe ti, ti ja lepin edit kjo xenit

 2. filani says:

  pse nuk e publikoni komentin tim

 3. koli says:

  C’eshte ky artikull?!
  Sa inat i ka Mane femrat e bukura?!
  Gjithe meshkujtve orovojne kete lloj zilije,por e ndrydhin ne subkoshience nga turpi se gjykohen keq nga shoqerija
  I jjejti avaz me gazetaret per te qene, me pokitikanet e suksesshem …i njejti kafshim…

 4. vjola says:

  I ke rene pikes o Blendi

 5. Socialisti says:

  Po per femijet e ziverit, aleksit ,faikut dhe hekuranit pse nuk u malkengjye kjo nusja e familjes kriminale,yyyyy ndyresirat .

  1. rei says:

   Per ata le te mallengjehet like floriri se per korrupsionin e atij u vrane

 6. Bena says:

  A ty te lumte dora o BLENDI ja ke bere hakun familjes kriminele bashke me ate bretkosen qe krenohet me sypeshkaqenin e sali halese

 7. Emigranti SHBA. says:

  Era e piste e kasaje familje vrastare, ka kaluare dete dhe oqeane, ka mbriture deri ne Kanada, Amerike e gjetke. Ky eshte veprim mafjozesh, per tu dukure si filantrope, meren me nje shperblime simbolike, ndaje nje femije me autizem, qe mikesha kesaje familje Anjeza, per pake e la te vdekure. Ndersa harojne te kujtohen per gjemen e Gerdecit, ku i fejuari kesaje zonjushes qe dobehet zonje e dyte e shkelzenit, nuke u shkone ndermend tu dhuroijne dicka, atyre prinderve qe varosen, femijet e tyre, ne fabriken e vdekjes, ku seksere kryesore ishte i biri i saliut SHkezeni. Cudia eshte se, Liria, apo Sllobodanka, si i therasin gazetaret, ishte dhe vazhdone te jete drejtoreshe ne kete institucjone, sikure te mose ekzistonin gra e vajza te reja dhe te shkolluara ne perendim, pore duhet te mare rroge kjo femer qe eshte teke te 70tat.

  1. luan says:

   Ti je koqe, po koqe…

 8. k says:

  DHURATAT E KARMINËS, JANË TENTATIVA QESHARAKE TË SUBKOSHENCËS,
  PËR TI DHËNË ILUZION TË RREMË PAFAJËSIE KOSHIENCËS,
  QË E DINË TË DYJA QË ËSHTË E PISËT DHE KRIMINELE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *