Kujdes, këta babagjyshë nuk sjellin dhurata…

Në kryeqytetin e Perusë, Lima, Babagjyshët duket se nuk kanë më vetëm kuptimin e tyre tradicional të Krishtlindjeve dhe dhuratave.

Një grup punonjësish policie janë maskuar pikërisht si babagjyshë për të sulmuar shtëpitë, ku dyshohet se përpunohet dhe shitet drogë, ndërsa trafikantët janë arrestuar.

Ndryshe nga babagjyshi tradicional, ata nuk vijnë as me slitë dhe as me drerë, por të armatosur, duke shpërthyer dyert, e duke zënë në befasi trafikantët e dyshuar.

Peruja është prodhuesi më i madh i kokainës në botë dhe operacione të tilla, synojnë ta heqin vendin nga kjo listë.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *