“Rrethohet” ambasada ruse në Tiranë, policia shqiptare shton masat e sigurisë

ambasadaNjë ditë pas ngjarjes së rëndë në Turqi, ku u vra ambasadori rus, Policia e Shtetit shtoi masat e sigurisë në Ambasadën e Federatës Ruse në Tiranë.

Një patrullë shtesë është stacionuar pranë selisë diplomatike ruse, ndërsa masat janë shtuar dhe në ambasadat e tjera.

Burime pranë policisë thanë se në terren janë dhe agjentë të Antiterrorit dhe Shërbimit Informativ, edhe pse nuk ka informacione për sulme të mundshme terroriste, raporton TCH.

Prej ditës së hënë policia kaloi në gadishmëri deri më 5 janar për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë festave të fundvitit.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në ““Rrethohet” ambasada ruse në Tiranë, policia shqiptare shton masat e sigurisë”

  1. Undefined says:

    Hahahahah, ka me shume Mevlute me Shqiperi se kudo ne Evrope. Per Allahun japin jeten per Shqiperine hendekun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *