FOTOT/ ISIS planifikon të sulmojë ambasadën ruse në Tiranë

ISIS ka kërcënuar në rrjetet sociale ditën e sotme se do të sulmojë disa ambasada ruse në mbarë botën.

Mes tyre rezulton edhe ambasada ruse në Tiranë.

Në një dosje PDF të publikuar në rrjetet sociale, xhihadistët kanë shënjestruar dhjetra ambasada ruse anembanë botës.

Ata po përpiqen të rrisin panikun pas vrasjes së ambasadorit rus në Ankara.

Por disa detaje kanë dalë edhe rreth vrasësit Altintash.

Ai është fotografuar para pak kohësh në një takim të AKP, partia e Erdogan.

Motra e tij e cila punon si shitëse shihet me një bluzë me gjysëmhënën në gjoks, në mbështetje të Erdogan.

Sipas informacionve, Altintash ka qenë në 8 takime të Erdogan gjatë fushatës presidenciale dhe takime të mëvonshme në publik.

Nuk dihet me qartësi nëse ai ishte një mbështetës i Erdogan, apo ka pasur tjetër objektiv.

Altintash besohet se ka vepruar me bashkepunetore dhe jo i vetem.

Policia turke thote se ne shtepine e tij jane gjetur libra te organizates FETO, te klerikut Gylen, por infomacionet jane te dyshimta duke ditur marredheniet e tij me Erdogan.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-268-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-268.jpg","attachment_id":601556},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-267-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-267.jpg","attachment_id":601557},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-260-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-260.jpg","attachment_id":601559},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-244-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-244.jpg","attachment_id":601561},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-215-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-215.jpg","attachment_id":601562},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-180-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-180.jpg","attachment_id":601563}]

9 komente në “FOTOT/ ISIS planifikon të sulmojë ambasadën ruse në Tiranë”

 1. TRAPI says:

  SA MIRE EBEJNE SE MJEKER CJAPET E SHQIPERISE DUAN NJE HU NE BYTHE,,,PO I VJEN VAKTI HOXHALLARE EFENDIJVE ,,,,,

  1. Undefined says:

   O burra sunite shqipfoles per Allah tregoni sa trima jeni se per Shqiperine dein e shisni kollaj.

   1. undefined says:

    Njesoj jeni si ata per Allah dhe ju per Janulle nuk ka ndryshim kolere myslimano-ortodokse dogma jevgjitesh qe na qelbet kete vend

 2. ABC says:

  “Policia turke thote se ne shtepine e tij jane gjetur libra te organizates FETO”…… Me siguri kjo nuk eshte propagande nga ana e Erdoganit. Nuk them se ishte dicka e mire vrasja e diplomatit Rus….po qe te jene populli turk kaq injorante qe ti besojne ketyre brockullave!?!?!?!

 3. enter"" says:

  Shpresoj Rusia tua shtypi kokat gjithe ketyre krimineleve.
  Erdogani ben mire te thote te verteten.

  Rusia po lufton kunder rrebeleve ne Siri. Atehere pse perendimi ben gam gam kunder Rusise?

  1. Alb Sapun says:

   I kane inat Ruset, prandaj. Ruset jane nder meshkujt me te pashem ne bote. Une dy dhenduret ruse i kam. Une po te kisha lindur femer me rus do isha martuar.

 4. populli says:

  Perse nuk thoni me mire CIA po kercenon me ushtrine proxi. ISIS= CIA + Mossad.

 5. Beno says:

  Kyt lajm e ka publikuar daily mail gazeta angleze .qe mendojn qe shqiperia esht ghetto vend me rrezikshmeri te lart… Anglezet me mir te ruajn bythen e tyre se xhihadistat I kan komshi dera deres

 6. populli says:

  7 komente dhe vetem tre te postuara? Ncncncnc. Dhe pastaj thone se keto nuk jane portale propagande.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *