VIDEO tronditëse: Prindërit puthin dy vajzat e vogla dhe… i dërgojnë si kamikaze

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ky është momenti tronditëse kur nëna dhe babai puthin dhe përqafojnë për herë të fundit vajzat e tyre, 7 dhe 9 vjeç, para se njëra prej tyre të hedhë veten në erë.

Vajza 7-vjeçare shpërthey bombat e lidhura në trup më 16 dhjetor të këtij viti pranë një stacioni policie në Damask të Sirisë.

Ajo mbeti e vrarë, ndërkohë që u plagosën edhe 3 oficerë policie.

“Një vajzë shtatë vjeç hyri në stacionin policor, me një rrip vetëvrasës në bel, që u shpërthye me telekomandë nga diku”, raportojnë mediat, ndërsa policia thotë se vajza dukej sikur kishte humbur rrugën dhe kërkoi të përdorte banjën, dhe sapo u fut brenda, shpërtheu eksplozivi.

Babai i vajzave raportohet është anëtar i një grupi të lidhur me Al Kaedën.

Pamjet shokuese kanë shkaktuar irritim në rrjet, se si ka mundësi që një prind të dërgojë fëmijët për t’u hedhur në erë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

4 komente në “VIDEO tronditëse: Prindërit puthin dy vajzat e vogla dhe… i dërgojnë si kamikaze”

 1. Xhimi says:

  O Tema, po a jeni ne vete? C’jane keto gjera qe publikoni?! Mos i jepni hapesire ketyre mizorive dhe ketyre monstrave!!
  Njerezit kane halle, injoranca eshte e pranishme, ndaj…edhe keto iu duhen.

 2. Albani says:

  Si ka mundesi te egzistojne kafshe te tila me dy kembe.

 3. Asnjeansi says:

  Artikulli perfundon me fjalet “si ka mundesi , qe nje prind te dergoje femijet per t’u hedhur ne ere ?”
  Ka mundesi , qe ç’ke me ate pune , kur prindi , perpara se te jete prind , eshte myslyman . Merreni me mend vete tani , se si i ka katandisur feja keta idiote , çfare lavazhi e shpelarje truri , te ben kjo fe’ , e ashtuquajtur islame , qe nuk eshte aspak fe’ , por nje ideologji kriminale . Nuk mund te parashikohet , se si do ece jeta mbi toke , me njerez si keta , qe dine vetem gjak , terror , kamikaz . Keta nuk dine as kunder kujt luftojne , keta nuk kane ndonje armik te percaktuar , mjafton te derdhin gjak e te vrasin njerez , mundesisht te pa fajshem . Ndryshe , nuk ka si spiegohet , qe nje sunit , hedh ne ere nje xhami shiite ne oren e faljes , kur te jete me sa me shume njerez , per te bere sa me teper viktima . Vetem pardje , ne Irak , u hodh ne ere nje xhami shiite , ku u vrane 200 persona dhe 70 te plagosur . Ata po shuhen se vrari me njeri-tjetrin , e jo me pastaj , te kursejne te krishteret . Para nje jave , hodhen ne ere nje kishe plot e perplot me te krishtere “kopti”ne Egjipt , ku u vrane 120 persona . Dje ndodhi ne Berlin , nga refugjate te mikpritur ne Gjermani , vrane njerez te pafajshem ne tregun e Krishtlindjeve . Ky eshte kulmi i pa besise . Duhen nxjerre te gjithe jashte kufijve te Evropes , edhe ata qe kane lindur ne Evrope nga prinder myslymane , te cilet jane me te rrezikshmit . Te lihen menjane konventa e marrveshje internacionale per te drejtat e njeriut . Myslymanet , nuk jane njerez dhe nuk duhet te mbrohen nga keto marrveshje e konventa .

 4. Wendy B says:

  Edhe kafshet i mbrojne femijet e tyre. Te kishin hedhur veten ne ere, jo femijet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *