Berisha thyen heshtjen, por flet për ‘97-n: E patë që ju përzura me hu. Mos shpresoni kot, nuk na hapen negociatat

berisha kuvendSali Berisha ka thyer më në fund heshtjen, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të rrëzuar ankesën e PD-së për ligjin e Vetting-ut.

Berisha, duke marrë fjalën në Parlament, ka deklaruar se negociatat e anëtarësimit me BE-në nuk do të hapen pavarësisht hyrjes në fuqi të ligjit të Vetting-ut.

Sipas Berishës, arsyeja është vetëm një: lidhja e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar.

“Nuk do të ketë hapje të negociatave, as në 2017, as në 2018. Sepse Edi Rama erdhi në pushtet i lidhur me Hakmarrjen për Drejtësi. Edi Rama është i lidhur me banda të tjera që vodhën kutitë e votimit”, ka thënë Berisha.

Ai ka theksuar se edhe laboratori i kokainës i zbuluar pak vite më parë në Xibrakë ishte “punishtja e Edi Ramës dhe Hakmarrjes”.

“Edi Rama urdhëroi Vangjush Dakon për të liruar Lulzim Berishën dhe po përpiqet të mashtrojë shqiptarët duke mos lexuar deklaratën e Komisionit”, ka vijuar Berisha me akuzat e tij.

Ndërhyrjeve të deputetëve të majtë nga vendi, Berisha iu përgjigj se i ka larguar me hu pasi erdhën në pushtet me dhunë.

“Erdhët në pushtet me dhunë, ju përzura me hu. Huri është vota në këtë rast. Mos përmendi 1997 se është turpi juaj”, u shpreh Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Berisha thyen heshtjen, por flet për ‘97-n: E patë që ju përzura me hu. Mos shpresoni kot, nuk na hapen negociatat”

 1. Aureli says:

  Ti o gerdalle serbe ke negociatat e burgut, nuk jane per ty negociatat e Evropes, huri do te hyje ty ne bythe edhe gjithe familjes kanceroze.

  1. Tani says:

   Filloj serbi duke ngritur genjshtra dhe mashtrime te tjera qe fqinjet (Greqia) i marrin si te qena dhe i bejne ceshtje te Keshillit te Europes. Sigurisht te gjitha keto genjshtra me qellimin e percaktuar qarte qe Shqiperia mos hyje para Serbise ne BE.

  2. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

   Duhen marre seriozisht akuzat e renda kundra Kryeministrit shqiptar nese vertet doni shtet dhe mos justifikoni vetingun e Edvin Rames duke share si kriminel Berishen qe ska nevoje per koment biografija e tij vecanerisht kamuniste.

 2. Kadri Kadiu Usa says:

  I çmenduri i Viçidolit tani ka shkalluar krejt.

 3. dinjiteti says:

  SHKO BE A.D.N…TE DIME SE ÇAR GJAKU KE O KOPIL…

 4. ZZZZZ............. says:

  HAHAHAAAA….KUR FLET EDHE KY PER 97… QE IKU SI LEPUR…!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Jak-Boston says:

  Kur ishe kaq i forte ne 97 pse se mbajte ne Shqiperi Shkerdhenin djalin tend po e cove ne Itali?
  Kopilat nuk urrehen pse jane me babe tjeter, por urrehen se nuk dihen se cfare jane.
  Shqiperia po shpetoi nga kopilat ia hodhi.
  Enveri kopil, Ramizi me origjine te dyshimte, Sala kopil, Luli po ashtu….!
  Shqiperia duhet shpetuar nga kopilet qe te shpetoje vete se ndryshe ra ne gremine.

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Jako, meqe jemi ke kopilat, po per Edvinin nuk ke ndonje gje per te thene?

  2. joel shkodra says:

   Kopile te tere. Ndoshta edhe E. Rama. Ne vetem kopilet na drejtojne.

 6. "horri i bulevardit" says:

  Shoku saleh ne 97 i perzure me hu, por ne 2017 si ti dhe ai shkerdheni jot bahke me lulen, me nulet e gjonet do et ikni me hurin ne BYTHE dhe so te keni mundei te ankoheni se do tju kape qejfi.

 7. Fatosi-kosove says:

  Une isha deshmitar i ’98-tes, diten kur u vra azem hajdari dhe pash qmendurine e shume njerezve qe ne emer te pseudodemokracise sulmuan kryeministrine, dyqanet e ndryshme dhe kryesisht arxhendarite duke plaqkitur e vjedhur,filluan gjuajtjet me arme dhe tanke kunder ushtareve te gardes,kunder objekteve shtetrore,pozicionuan tre tanke te ushtrise para selise se PD-s,aty pash edhe disa bashvendas te mi kosovar,kishte edhe bashkepunetor te serbise,dy nga te cilet vetem disa dite (5-7) me pare ishin te hipur ne tanket serbe gjate ofenzives serbe ne Dukagjin ku dogjen,shkaterruan shume prona e vrane shume shqiptar,nga goja e tyre ndegjova thirrjet se shqiperine e qliruam dhe e vendosem sali berishen president tash po nisemi ta qlirojme edhe kosoven!!!!!
  Po nga kush do ta qlironin kosoven une e dija por shume nejrez qe ishin aty mendonin se ata do ta qlironin kosoven nga serbia por une e dija se ata dhe sali berisha donin ta qlironin kosoven nga shqiptaret dhe te vrisnin sa me shume,po nejse sali berisha hyri ne TV shqiptar dhe deklaroj fitoren duke u thene shqiptareve se qeveria eshte rrezuar dhe tash kemi “qeveri demokratike” me kryeminister sali berishen,por nuk kaloi as nje ore dhe kjo deklarat u rrezua,sali berisha iku nga TV dhe kryeministria,u shpall gjendja e jashtzakonshme dhe filloi nje pasiguri e plote,ishte e dhimbshme te shofesh ushtar shqiptar te plagosur nga shqiptaret perderisa disa dite me pare kishin vrar po ushtar shqiptar por nen uniformen Uçk-s dhe shume gra e femije,prandaj kush eshte ai shqiptar qe do ta duroj sot hunin e sali berishes dhe kush eshte ajo drejtesi qe nuk do e fuse ne burg kete shkaterrues dhe bashkepunetoret e tij duke filluar nga i lepiri lul basha,noka,paloka,strazimiri,jamarber( turp qe e flliq kete emer),halimi,bumqi,bylykbashi,jozefina,salijani,nishani,e deri te fazlliqi dhe mundesisht edhe ata vrases te asaj kohe e pse jo edhe ata “patriotet” nga kosova qe ne kosove vrisnin shqiptar per ta bere millosheviqin mret e ne shqiperi vrisnin shqiptar per ta bere sali berishen mret,pra kush eshte ai qe mund ta pranoje edhe sot nje poshtersi tjeter.

 8. Aleko says:

  Mund te thuhet se ky tashme ka perfunduar krejt..Flet vetem cfare I vjen neper mend ..gjynaf!..e pleqeri e shkret kur nuk vjen e bardhe…

 9. Treviso says:

  Kryekrimineli tani ka marre rrugen per te shkuar tek xhamia, si puna e qenit kur i vjen ngordhja.

 10. sa peshtir says:

  KETIJ NUK I DUHET BURGU,,,,KY ESHTE NE BURG,,,,KY DUHET LENE I LIRE ME CMENDURINE E VETE,,,KY KA MAR FUND SI NJERI MENDERISHT ,,,,KU KA BURG ME TE MIR SE KY QE PO VUAN KY PERSON MENTALISHT,,,,EDHE PAK DHE DO TA SHIKONI RRUGEVE TE TIRANES QE FLET ME VETE DHE ME DY GISHTAT LART,,,,KY DO JET FUNDI I KETIJ PSIKOPATI,,,DHE SHQIPTARET DO BEJNE SEHIR ,,,,KURA QE MER PER SI PSIKOPAT NUK DO BEJ ME EFEKT,,,,,, NUK HARRON ZOTI GJEMEN QE I BERI KY SHQIPTAREVE NE GJITH KETA VITE,,,,,

 11. Emigranti says:

  Jame emigrante jashte Atdheute me shume se 20 vjete. Me vjen keqe qe Atdheu ime, edhe pse ne 90 buciti nga thirjet ;E duame SHqiperine si gjithe Evropa; qendrone akoma , large evropes sepse, per fatin e keqe te shqiptareve, eshte drejtuare e qeverisure me shume nga hadute, batakcinje, kriminele, vraseses, shites te interesave kombetre, nje nder te cilet eshte edhe bajraktari, bashibozuku, antishqiptari sali berisha. E kemi pare cdo dite sesi lehe si qene i terbuare, si shane, fyene, shpife, mashtrone, duke nxjere nga goja fjalet me te pista se nje rrugace. Nuke i mjaftojne mbi 250 akuza te ndryshme, qe i behen ne shtypin e shkruare, midise te cilave edhe penale, pore i shtoi edhe dashakeqesine, per te penguare e mosemirtuare rreforma ne drejtesi, Vettingu, nga i cili ka frike , se mbase verifikimit te ghyqetareve, prokuroreve, i pari politikane dote jete sali berisha. Per turpin e tije dhe te miren e shqiptareve, faktori nderkombetrare, Venecja, mazhoranca, sote muaren lajmin e pozitive, per miratimin e Vettingut, per te cilin sali satanaja sthote asnje fjale, vecse ndjelle zi dhe deshiron qe negocjatat per marjen e statusit kantidat te vendit tone, te mose hapen, ase ne 17 ten, ase ne 18ten. Keshtu shpresonte edhe per vettingune, pore gjukatesit qe kishe emeruare vete , skishin nga tja mbajne dhe e miratuane. Tani kane cuare ne gjukate te tjera yckla, se jane betuare qe ta sabotojne rreformen, edhe pse ato bazohen ne kushtetuten e re, pervojen e specjalisteve nderkombetare, keta, kane qellime, vetem sabotimin me qellime , tu shpetojne krimeve, abuzimeve me pushtetin, favorizimeve te familjanreve te ture, sidomose femijet e berishes, qe jane sper miljonere, shkerdheni brethe neper bote , ku eshte me shtrenjte, me zogen, Argita vece te tjerash me 12 pallate ne Tirane Durres e gjtke. keto jane parate qe vuadhen nen pushtetin e babait te tyre, prandaje saliu sthote asnje fjale per vettingune.

 12. nuk ka rendesi emri. says:

  sic duket sala nuk do ta haje dot gjelin e detit kete vit te ri, as vere qe e pi cdo dite nuk do kete shansin ta veri ne goje…Eh more sali-zullummadhi sa gjynahe ke per te lare ti, edhe pinjollet e tu nuk i shpetojne dot gjykimit te popullit, JE NJE QENIE PERVERSE…., dhe I PERCUDNUAR, PUSHT.

 13. XIXA says:

  KY PO I BEN PRETENCEN VETES, DUKE DEKLARUAR VRASJET E 21 JANARIT,TENTATIVEN PER VRASJEN E OPOZITARVE,DHE TANI PER 97. MBI KETO FAKTE PROKURORI NE SE NUK DO TE QUEHT PSEUDOPROKUROR DUHET TE VEPROJE,PARA SE TE HYJNE NE MES TE TJERET QE TE JAPIN ULTIMATUMIN.

 14. eli-tiv says:

  …nuk eshte i cmendur..eshte ai qe ka qene…por ndryshimi eshte qe “u zberthye”…po c’behet….

 15. american2016 says:

  Ka ardhur koha qe populli te shikoje se kush jane ata qe me te vertete duan qe vendi jone te behet si europa e America,sharlatane dhe kueslinge qe bertasin e ulerine ne podiume per dhune duhet to vije fundi to tregohet se demokracia nuk eshte anarki dhe diktature por eshte zbatimi i ligjeve.

 16. Kavaja says:

  Pse ca tipa njerzish shkojne prapa democracise se SALI BERISHES se cmendur .Kur dote vije koha qe shqiptaret te bejne politik per vendin e tyre ?
  Jan akoma te politizuar nga vitet e komunizmit dhe nuk dine se cbej Duhet te kalojne shume shume shume vite per tu zhdukur kjo fare e keqe pseudodemokratesh qe mbiu ne kete vend POR FAIN E KEMI VETEM NE QE I SHKUAM NGA MBRAPA KETYRE KOMUNISTAVA TE BERE DEMOCRAT
  Sic duket nuk ka akoma qeveri dhe te ashtuquajura ligje per te futur ne burg Saliun,Lulin e tjeret qe u vijne nga mbrapa ketyre maskarenjeve dhe hajtuteve te atij kombi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *