FOTOT/ Pranë hapjes super-hoteli: 10 mijë dhoma, 12 kulla e 70 restorante

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ai do të jetë hoteli më i madh në botë dhe do të hapet në 2017.

Bëhet fjalë për hotelin Abraj Kudai që do të ndërtohet në Mekë.

Hoteli do të kushtojë 3,5 miliardë dollarë.

Ai po ndërtohet nga Ministria e Financave të Arabisë Saudite.

Do të ketë 10 mijë dhoma, 12 kulla dhe 70 restorante.

Në majë të hotelit do të ketë edhe pista për helikopterë.

Kompleksi 1,4 milion metra katrorë është më i madhi i ndërtuar ndonjëherë në botë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-286-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-286.jpg","attachment_id":"602248"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-284-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-284.jpg","attachment_id":"602249"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-275-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-275.jpg","attachment_id":"602250"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-259-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-259.jpg","attachment_id":"602251"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-231-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-231.jpg","attachment_id":"602252"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-194-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-194.jpg","attachment_id":"602253"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-171-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-171.jpg","attachment_id":"602254"}]

1 komente në “FOTOT/ Pranë hapjes super-hoteli: 10 mijë dhoma, 12 kulla e 70 restorante”

  1. Alba-Dar says:

    — Duket vertet dicka madheshtore.. ……. POR ,….POR, Aty dergjen parate e budallenjve , te cilat do te shfrytezohen per rritjen e perfitimit, frymezimin e mbajtjen ngritur te strukturave kriminale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *