Heshtje “varri” nga Sali Berisha!

ooGjykata Kushtetuese rrëzoi sot kërkesën e Partisë Demokratike për të shpallur antikushtetues ligjin e Vetingut.

6 gjyqtarë votuan kundër kërkesës së PD ndërsa dy votuan pro.

Që të dy gjyqtarët që votuan pro janë emëruar në fund të qeverisjes së PD në 2013.

PD reagoi pas vendimit duke thënë se e respekton atë.

Por nga Sali Berisha nuk ka pasur asnëj reagim.

Ai ka qenë i pranishëm sot në Parlament por çuditërisht nuk ka folur fare.

Berisha çdo të enjte nuk “shkulet” nga foltorja, por sot ka zgjedhur heshtjen.

Ndërkohë siç mund të shihni edhe në foto, ai nuk ka bërë asnjë reagim apo “denoncim nga qytetari dixhital” në FB.

Një heshtje e vërtetë “varri” nga deputeti i Partisë Demokratike.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Heshtje “varri” nga Sali Berisha!”

  1. dixhital says:

    Prisni se nuk keni pare asgje akoma !!!!!

  2. Aureli says:

    E di i ziu ca i eshte pergatitur, do vjelle cka ngrene. Kam frike se nuk e arrin burgun po do vdese nga marazi djali famemadh i sheqeres se baba nuk i dihet…

  3. nuk ka rendesi emri. says:

    as saliu dhe as xeni nuk po bezajne. Eh DREJTESI sa force qe ke kur je vertete atje ku e ke vendin: njelloj te gjithe para ligjit. Shpresoj qe saliu, xeni, argita te kthejne paret e vjedhura nga arka e shtetit dhe zullumet qe bene, edhe lulshi, edhe jozi, edhe ristani, edhe genc ruli ( turi-miu, hajduti, ) edhe ristan bode…., oh sa shume hajdute?! , dhe arka e shetit do mbushet, parate i takojne popullit qe saliu i shtrydhi deri ne palce dhe meshire nuk pati duke i vrare shqiptaret dhe duke i vjedhur, KASAPI I PAMESHIRSHEM I SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE. Edhe detin i fali Greqise me lulziun per interesat e tyre vetjake.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *