Majlinda Bregu përshëndet “Vetting”-un: Uroj që tani pandëshkueshmëria në politikë të marrë fund

bregu 1Majlinda Bregu ka qenë nga të paktët zëra brenda PD-së, në mos i vetmi, që ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Kushtetuese për vetting-un.

Ajo thotë se shpreson që tani pandëshkueshmëria në politikë të marrë fund.

Me halle e mes halleve, prej sot Reforma ne Drejtesi ka shansin real te nise te zbatohet!

Meqe eshte prova me e rende qe kemi para, rendesi tani ka te nise jetesimi i saj!

Ne perputhje me Kushtetuten e vendit dhe standartet perendimore te zbatimit te ligjit.

Pandeshkueshmeria nuk mund te jete norme e shoqerise dhe as garancia e politikes (sic eshte sot,) te shemtuar shqiptare.

Mos paste fatin e reformes zgjedhore”, thotë Bregu.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Majlinda Bregu përshëndet “Vetting”-un: Uroj që tani pandëshkueshmëria në politikë të marrë fund”

 1. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Femer me karakter,ka fituar respektin e shume shqiptarve,per qendrimin e saj dinjitoz !
  Per politikane te tilla kemi shume nevoj,jane pasuri kombetare.
  Respekte zonja Bregu !

 2. Grand says:

  Znj. MAJĹIND? JU DUHESHIT TE ISHIT MR
  PRESIDENT OF ALBANIA. NEVERI PER SB, LB
  DHE I.M…J.
  JE ZONJE E RENDE E SHQIPERISE DHE..
  ZOTI YA BEFTE MBARE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *