PD “ul kokën” pas vendimit të Kushtetueses, por…

berisha-bashaPartia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që rrëzoi kërkesën e opozitës për ta shpallur Vetingun antikushtetues.

PD ka pranuar vendimin e saj duke deklaruar se respekton vendimin e Gjykatës.

Respektojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me Vetingun.

Ripohojmë vendimin për spastrimin e sistemit të drejtësisë”, thuhet në deklaratën e PD.

Por PD ka përsëritur se “ky ligj sjell kapjen e drejtësisë nga politika”.

“Ligji aktual i Vetingut do të thellojë korrupsionin dhe vendos sistemin e drejtësisë në duart e Kryeministrisë”, përfundon deklarata.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “PD “ul kokën” pas vendimit të Kushtetueses, por…”

  1. Tajari says:

    Shit shit only shit from their mouth …nothing else …..good morning vetting

  2. Aureli says:

    Ky ligj sjell kapjen e sali kriminelit dhe luli hajdutit. Do udhehiqet nga te huajt dhe jo shqiptaret . Shikoni te fshihni sa me shpejt ndonje gje.

  3. Kuq e zi says:

    Gjykata foli… ju ishit kunder ,pak rendesi ka ajo qe ju mendoni tani
    Pyetja eshte a i mbijeton pd pastrimit nga veting si parti ???

  4. populli says:

    Prap do perpiqeni te rrezistoni,por fundi do jete i pashmagshem,do jepni llogari per gjithe krimet qe keni bere~e drejta zhytet por nuk mbytet~thote populli.

  5. DETARI Atlantidhes @ says:

    mora fryme lirisht !
    nji hap gjigand perpara !
    me duket se megjithmend nuk kemi pare …gje akoma……….ec bedrana ,se do ham thana,,,,,,……!

  6. shqip says:

    Ma hodhen zoti kuestor( gjykates). Bylyk(U)bashi e kishte perkthyer keq, dhe ne u mashtruam . Po shoferi(Lyli)? Ah lul ziu kishte shkuar ne hollande per te pire opium. Ne ju mbrojme zoteri( shaqo ziu), kurse ju mbyllni syte para atyre( vetingut), qe po e sulmojne perandorine, ate te krimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *