Reagon Rama pas vendimit të Kushtetueses: S’e penguan dot!

edi-rama1-thumb-large-thumb-large-696x434Kryeministri Rama ka reaguar menjëherë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që shpalli kushtetues Vetingun.

“Sipas mediave Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e PD kundër Vetingut! E vonuan po s’e ndalën dot. Tani koha për të nisur zbatimin sa më parë! Të fillojmë spastrimin në Pallatin e Drejtësisë dhe të marrim datën për çeljen e negociatave për anëtarësim në BE”, shkruan kryeministri.

PD kishte kërkuar nga Gjykata Kushtetuese shpalljen antikushtetues të ligjit të Vetingut.

Por pas opinionit të “Venecias”, Kushtetuesja shpalli Vetingun kushtetues.

Votat ishin 6 kundër kërkesës së PD dhe dy pro.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Reagon Rama pas vendimit të Kushtetueses: S’e penguan dot!”

 1. Tony uk says:

  Edi je lideri i pare qe punon me shpirt per ate vend,por ki kujdes nga mbeturinat Saliotomane do bejne gjithcka per te shpetuar nga burgu!!

 2. xhemi says:

  Uuuaaa, s’e penguan dot?! Ke do hidhnin poshte mo, perendimin??? Kapitalistet??? I binte pastaj, qe te shkonin per lesh, keto anetaret!!!!
  Sa te shkonin per lesh…..
  ….me mire i’a futen Sales!!!

 3. kashi says:

  pas gjyqtareve amanet sali protopapen

 4. Aureli says:

  Cuna mbani radhen per tek armvrima se do ngelet batall edhe ka leke, o burra se zen sytopja do haje te gjatin ne burg.

 5. Beni says:

  E KA ZENE RADHEN PER BURG sALIU, NUK LEJON AS BASHEN ,AS MEDIUN, AS GENC RULIN E KU TA DI UNE KE TJETER,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *