VIDEO/ Funerali i ambasadorit të vrarë, Putin largohet nga ceremonia

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Në prani të presidentit të Federatës Ruse, Vladimir Putin, u mbajt në Moskë funerali i ambasadorit rus të vrarë në Ankara, Andrei Karlof.

Vladimir Putin vuri lule mbi arkivolim e diplomatit dhe më pas u ul pranë gruas së ve ambasadori me të cilin kishte një bisedë të shkurtër.

Pak minuta më pas ai u largua.

Në funeralin e Andrei Karlof, që u krye me nderimet më të larta shtetërore, ishte e pranishme gjithë udhëheqja ruse.

Nisur nga zhvillet e ditëvetë fundit presidenti Vladimir Putin e shtyu për të premten në mesditë konferencën vjetore.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *