Çfarë ndodhi në darkën e Vitit të Ri? Batutat e Ramës me Shpëtim Idrizin: Ti i sheh të gjithë si Vangjel Dule

rama meta idriziDarka e fundvitit me deputetët dhe ministrat e maxhorancës nuk u ka shpëtuar batutave mes krerëve të partive. Protagonistë të tyre ishin kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe Kryeministri Rama.

Të mërkurën në mbrëmje, kryeministri Rama kishte ftuar në Pallatin e Brigadave deputetët dhe ministrat e maxhorancës, si dhe krerët e dy partive të tjera, pjesë e koalicionit qeverisës, Ilir Meta dhe Shpëtim Idrizi, raporton “Panorama”.

Kreu i Kuvendit ka përshëndetur shkurt të pranishmit, duke u kujtuar punën e bërë gjatë këtij viti nga kjo maxhorancë.

Kreu i PDIU-së,Idrizi, ka uruar të gjithë katolikët për Krishtlindjet, por dhe të tjerët.

Nuk ka munguar batuta e Ramës, i cili i ka kujtuar Vangjel Dulen.

Shpëtim, nuk janë të gjithë katolikë në Shqipëri, ka dhe ortodoksë. Por ti i sheh të gjithë ortodoksët si Vangjel Dulja, dhe nuk i përmend”, ka ndërhyrë Rama.

Më tej, Idrizi e ka vlerësuar si të suksesshëm koalicionin qeverisës.

“Jam krenar që jam pjesë e këtij koalicioni të suksesshëm qeverisës, edhe pse jemi më të vegjlit e tij. Bëmë një zgjedhje të vonuar, por të drejtë. Përshëndes Kryeministrin Rama për qasjen që ka ndaj çështjes çame.

 Listat e kërkesave i kam në xhep me vete, por nuk është ky vendi dhe momenti për t’i trajtuar ato.

Shpresoj shumë që koalicioni ynë të vijojë dhe për një mandat tjetër”, është shprehur Idrizi në urimin e tij.

Por edhe në këtë moment nuk ka munguar përgjigjja e Ramës.

“Unë dhe Iliri jemi bashkëkryetarë të këtij koalicioni. Si të ardhur vonë në këtë koalicion, juve Shpëtim u duhet pak më shumë kohë për t’u kolauduar”, është shprehur Rama, i cili nuk ka mbajtur ndonjë fjalë përveç urimeve të rastit.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Çfarë ndodhi në darkën e Vitit të Ri? Batutat e Ramës me Shpëtim Idrizin: Ti i sheh të gjithë si Vangjel Dule”

 1. Qytetar says:

  Ja plasët zemrën Lulit e Salës.

  1. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

   Mjaft me shakate e kripura te Duces. Nuk behet shteti me batuta e pordha gamori.

   Kane 30 vjet qe bejne sikur ndertojne shtet kur dihet qe sjemi asgjekund me vicklat ndaj njeri tjetrit.

   1. Adriatik says:

    Ne mendjen diabolike te turkocamit idris dhe edvin drames ortodokset duhet te rrine urte dhe trajtojtohen si qytetare te kategorise se trete.

    Imagjino sa duhet te indinjohen ortodokset qe nje gëlbazë si turkocami idrisi nuk i uron krishtlindjet. Kjo gëlbazë qe futi dashin e havase dhe keiminele ordinere cam ne parlament, qe ka bere gjemen nga doganat e hipotekat, ky llum qe diten e bajromit ulet ne mes tiranes me sumen perpjete.

    Dhe edvini i pabese qe nuk i ngeli bashkpuntore nga pabesia qe ka kerkon tsamourian. Hajdeni merreni se doganieret e kakavias ju presin.

 2. Klimax says:

  E njohim opinionin tend more Rama, i kemi degjuar dhe deklaratat e tua sa qesharake aq edhe ofenduese per familjen tende duke mohuar te qenit i besimit ortodoks, packa se qe te dy prinderit e tu jane te atij besimi!!!!!!!!!! Je “pagezuar” katolik??!! Kur? Ne vitin 1964 qe ke lindur ti??!! Ne ate periudhe qe nuk ngeli kishe ne kembe??!!
  Si djali i nje familje dhe fisi komunistesh dhe i rritur e edukuar ne shkollat e diktatures hoxhiste, e besueshme dhe e llogjikshme do te ishte te deklaronit ateist, nuk eshte turp, turp eshte te mohosh vetveten dhe te deklarosh dicka qe nuk je ne realitet!
  Ti, deklarove se je katolik jo se je i tille, por nga qe ke urrejtje per greket, nje urrejtje qe e ke shprehur hapur, pa dorashka dhe me flamuj harta te “Shqiperise se Madhe” ne Facebook-un tend!!! Na bere edhe historikun duke shkuar aq larg sa na e quajte edhe Athinen “territor shqiptar”!!!!
  Deklarove se je vella me Erdoganin, se jeni nje gjak me turqit, se jane te vetmit aleat dhe miq!!!!!!!
  Dhe tani i “hedh” nje batute Idriz camit se “ka edhe ortodokse ne Shqiperi”!!!! A thua se kemi te bejme me 3-4 persona!!!!!!!!!!!
  Nuk e kupton more derdimen se eshte te pakten 30% e popullsise??!!
  Nuk e kupton more vemje se kjo popullsi perfaqeson identitetin e vertet te shqiptareve??!!
  Nuk e kupton more bastard se identiteti grek i Dules nuk e bene ate te keq, armik dhe sigurisht me antishqiptar se Ju dhe tipat si Ju??!!
  Nuk lahet muti me shurre me nje “batute” more “rilindas”!

  1. Korabi says:

   Besimi nuk trashegohet, por eshte nje zgjedhje individuale. Por ju jetoni akoma ne mesjete. Sipas kesaj llogjikes se trashegimit te fese, njerezit duhet te ishin te gjithe pagane e te adhuronin guret dhe druret.

   1. Klimax says:

    Zgjedhje individuale eshte kur pagezohesh ne moshe te pjekur dhe jo kur deklaron se “me ka pagezuar gjyshja ne djep”!!!!!!!
    Per cfare Mesjete na thua se jetojme kur ne realitet kristianizmi ne Europe eshte pjese e identitetit dhe trashegimise kuturore te popujve te saj (beson apo nuk beson dikush)??!!
    Dhe nga ana tjeter, kur na qenka “zgjedhje individuale”, perse individet ne popullsite myslimane shqiptare nuk guxojne te zgjedhin nje besim tjeter apo te ndryshojne emrat dhe mbiemrat e tyre te origjines turko-arabe??!!

    1. Fieri says:

     Klimax bej ndonje klizme te lirohesh.edhe une ortodoks jam por ti qenke trushplar qe ne femijeri.

 3. Alban Hamzai says:

  Turko-cami Sh.Idrizi nuk I sheh dot me sy orthodhokset shqiptare ,pasi vetem orthodhokset shqiptare ishin te vetmit patriote te vertete .Ata ja prishen planet te te pareve turq te Sh.Idrizit ,te cilet donin vetem baba turkun dhe vetem pasi Turqia u shpartallua ne Ballkan te paret turkoshake te Sh.Idrizit thane te behen shqiptare,pasi nuk kishin nga tja mbanin. Ju lutem botoni komentin tim!

 4. xhulio says:

  Sigurisht, Idrizi eshte nje cope injoranti.Nuk e di se ortodokset jane me te vjeter ne Shqiperi se katoliket.Nuk e d si u nda perandoria Bizantine , ne te Lindjes dhe Perendimit, nuk e di se krishterimi hyri ne teritorin ku banonn shqiptaret shume me perpara, se Apostulli Pal erdhi se pari ne Durres, se krishterimi ka depertuar ne keto territore shume me pare se edhe ne Greqi.Ai ka per fe vetem beseprerjen.Merr vota nga e djathta dhe i sherben se majtes.Per cfare? Per te vjedhur e per te grabitur.Sa bukur! Do ta shohim fundin e tij, si fundin e te gjthe beseprareve.

 5. korcari says:

  O kurva qe nuk kini bese,shaka ju duket kjo?Ben ironi cami edhe rilindasi!Po kush katolik ja u ka bere himnin kombetar?O skorjet e turqise,mbetje shekullore te sulejmanit.Nuk kini faj ju jooooooo,por populli shqiptar qe degjon edhe shikon fytyrat tuaja te degjeneruara,qe nga geni.Shporuni njehere e mepare bashke me skizofrenin,qe vume per kryeminister.

  1. shqipe says:

   O korcari… ( Qe, Korçës dhe korçarve t’u hash m…),per c’hym flet? Pse u dashka te hyj ai ketu?! Ja na e thuaj,kush e kompozoj dhe e vargezoj hymnin?… Jo se me foshte gjithnje gjyshja mue: O Leme,me falni,o korcari,o korcariiiii…. Eeeeee…. i foshja une / A, ç’po na ha mun!- me foshte ajo….

 6. Theodhor says:

  Ne ortodoksit shqiptare jemi ata qe do te rrexojme ty o pjelle bastarde Ed bin koq Rama,sa per Tim kacurelin as na duhet fare urimi i nje cami te ndyre,as ju kemi llogaritur dhe as ju llogarisim si njerez.Percmim per farat e ndyra .

 7. arkani says:

  te jesh ORTODOKS ke kulture dije tolerance qe te jesh came duhesh te jesh fare bastarde hajdut vrases

 8. fieraku4u says:

  OHHH SHPETIM XHIHADISTI KELYSH I VOGEL I ERDOGANIT. KA DHE ORTODOKS SHQIPERIA QE FESTOJN KRISHTLINDJET. KETE DUHET TA DISH SHUME MIRE, SE JE RRITUR MIDIS MYZEQES DHE NE ZONEN E VLORES KU KA SHUMICE ORTODOKSE.

  PO FLASIM PER ORTODOKS SHQIPTARE, DHE JO GREKE. EDI RAMA TA PASKA DHENE MIRE PERGJIGJEN.

  BRAVO RAMA, SE ESHTE KRYEMINISTER I TE GJITHE SHQIPTARVE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *