FOTOT/ Mbështetësit e Geddafit rrëmbejnë avionin me 118 pasagjerë: I lëshojmë me një kusht!

Dy mbështetës të Muammar Geddafit kanë rrëmbyer një avion dhe kërcënojnë se do ta hedhin në erë atë.

Avioni i drejtuar për në Libi ka zbritur në Maltë ku është rrethuar nga forcat e sigurisë.

Ai ka 118 pasagjerë.

Dy pengmarrësist kanë kërcënuar se do ta hedhin në erë atë nëse nuk u plotësohen kërkesat.

Ata janë vetëdeklaruar si mbeshtetes te Geddafit.

“Do lirojmë pasagjerët, por do mbajmë peng 7 anëtarët e ekuipazhit. Do t’i lëmë të gjallë po na plotësuar kërkesat”, deklarojnë ata.

Ende nuk dihet se cilat kanë qenë kërkesat e tyre.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-297-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-297.jpg","attachment_id":"602650"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-294-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-294.jpg","attachment_id":"602651"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-285-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-285.jpg","attachment_id":"602652"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-269-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-269.jpg","attachment_id":"602653"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-239-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-239.jpg","attachment_id":"602654"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *