Kthesa befasuese! Trump i tregon “dhembët” Putinit

Duket se ata të dy do të ishin në muaj mjalti, por Donald Trump është një njeri i paparashikueshëm.

Këtë gjë ai e ka treguar edhe një herë paraditen e sotme.

Trump ka dhënë një intervistë që sigurisht do të nervozojë “mikun” e tij Putin por do të gëzojë shumë amerikanë.

Ditën e djeshme Putin tha se do të niste programin e përforcimit të kapacitetit bërthamor të Rusisë.

Trump i është përgjigjur menjëherë mëngjesin e sotëm në një emision të njohur amerikan.

“Po mendoj që të përforcojmë arsenalin tonë bërthamor.

Nëse rivalët tanë po e bëjnë një gjë të tillë, do ta bëjmë edhe ne.

Askush nuk mund të krahasohet me fuqinë e Amerikës dhe do t’ua tregojmë këtë gjë”, ka thënë Trump.

Tashmë që Trump i ka treguar “vendin” Putinit, sigurisht që Rusia do të rimendojë pozicionin e saj kundrejt presidentit të ardhshëm amerikan.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-306-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-306.jpg","attachment_id":602857},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-303-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-303.jpg","attachment_id":602858},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a33-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a33-2.jpg","attachment_id":602859}]

18 komente në “Kthesa befasuese! Trump i tregon “dhembët” Putinit”

 1. je kaur haje mishin e derrit says:

  Prit kur te filloj lufta 3 boterore

 2. Vlora1912 says:

  Nga dreqin e kuptuat ju te Temas, qe ky karagjozi i “I tregoi dhembet” Rusise..?????!!!!

  Lexoni pergjigjen e Putinin, per te kuptuar qe nuk ka asnje “Kercitje dhembesh”, por vetem nje deklarate rutine ne lidhje me sigurime dhe perfeksionimin e perdorimit te Armatimit Berthamor te Shba.
  Pavaresisht se ky mashkulli 70-vjecar, qe sillet si ne fazen e Pubertetit, nuk e kupton se cfar ka thene.

  Nuk eshte rusia qe duhet te trembet nga Trampi, por BE..dhe ne mjeranet shqiptar qe sundohemi, si dje dhe sot, nga nje kaste e Korruptuar!!!

  1. Vlonjate says:

   Fix!Te shesesh po… Rusis,eshte marrez.Mendoni qe ne s kemi as ushtri,as cifti per mbrojtjen tone

  2. Endrit says:

   Hahaha cja ke bere mire ketyre te team-s. Injoranca ka nevoje per ushqim ne menyre qe te mbijetoje e Te percillet Te brezat e ardhshem qe do jene krye e keput idiote dhe Tema po e ben mire punen e saj ne kete drejtim

 3. stewart says:

  donald tramp je nona

 4. tallen me kafshet says:

  nuk ka kthese befasuese, kjo ka qene qe prej fillimit
  kurva bushter ngelet edhe pse para zgjedhjeve sillet si e ndershme dhe e turpshme

  1. Antikom says:

   Bushter apo kurrrrv eshte Putini, ndersa Donald Trump eshte komunist-qinens…dmth uaqin mamin komunisteve te te gjitha venedeve …..ta bashkuar..

 5. tallen me kafshet .. says:

  nuk ka kthese befasuese, kjo ka qene qe prej fillimit
  kurva bushter ngelet edhe pse para zgjedhjeve sillet si e ndershme dhe e turpshme …

 6. tallen me kafshet .... says:

  nuk ka kthese befasuese, kjo ka qene qe prej fillimit
  kurva bushter ngelet edhe pse para zgjedhjeve sillet si e ndershme dhe e turpshme …..

 7. rajan says:

  PO KJO ESHTE LOJE , SIC E KA THENE DHE I NDERUARI NDREKE LUCA.

 8. sit... back..and relaks →→→ says:

  Tallin bythen si njoni si tjetri me delet qe kane verdalle. as Rusia e as Amerka nuk kane filluar ndonjehere lufte boterore. Nqs ka per tja nisur do ja nisi si perhere nga europa. Amerika dhe Rusia i kane zonat e tyre te influences politike dhe ekonomike dhe ia njohin forcen njera-tjetres. Europa ka ngelur si bishti i kavallit dhe duke u perpjekur te imitoje shtete e bashkuara politikisht dhe ekonomikisht po shnderrohet ne nje kontinent pa identitet, pa influence ushtarake apo ekonomike. Nqs ne europe fiton vala e nacionalizmit dhe ekstremizmit ath europa eshte ne rrugen e duhur per tia nisur valles se trete boterore. Jo rastesisht mbrojtja e Europes eshte marre persiper nga USA duke e lene europen me nje ushtri modeste perballe Rusise, eshte lene e tille sepse nje europe e militarizuar dhe e fuqishme ushtarakisht ne shkalle boterore gjithmone ka sjelle probleme boterore.

 9. T,T says:

  About you tema,si do ja boni

 10. enter''" says:

  ju dhjefsha gazetarine.
  Viti 2016 ka qene nje vit komplet idiotesk I gazetes tuaj. Keni publikuar idiotese, pavertetesi, gjera qe tregojne sa INJORANTE dhe te prapambetur qe jeni,
  Shpresoj qe 2017 te jete nje vit me I mire per ju “gazetaret” qe lajmet I beni pa pike profesionalizmi

 11. Boss says:

  Hidhni na nje bombe te dy e ta mbyllim kete muhabet. Morra bythe, se me shum nuk jeni në këtë univers

 12. Tralala says:

  Per cfare lufte e keni fjalen? Cfare do arrihet permes luftes, kur sot flitet per tregje, investime dhe para? C’ vlere kane teritoret. Ci do teritoret Russia kur ka teritore pa fund? Mos po flisni marrina. Nuk ka lufte por politikane adventurer, president spiune apo amator te cilet nuk dine cfare thone. Me nje publik bythe pamuk, qe kerkon me shume qef se pune, qe me shume ndikohen e perseritin ato qe lexojne neper smart phone se nga qendrat e specializuara dhe pastaj te bindur se dine gjithcka rreth kesaj bote, nisin e bejme parashikime per fate njerezish e shtetesh, perfshi dhe funding e kesaj bote, se kur do kete lufte dhe pse do kete nje lufte te tille. Dhe te gjitha keto parashikime duhet te jene te “sakta”.

 13. Milanisti says:

  Pse ju besuat qe Trump do shiste interesat e Amerikes per Putin? Ju genjen mendja, qe ne fillim kete mendim ka pasur. Kush e le nje president Amerike te beje si te doje, kumande ben tjeter kush. Po ja mban bytha Trump te beje ndryshe se e ka eleminuar sa hap e mbyll syte cia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *