PD tërbohet pas hyrjes në fuqi të Vetting-ut: ’97-a do t’iu duket lule, s’do gjeni vrimë ku të futeni

MuliPartia Demokratike është tërbuar pas hyrjes në fuqi të ligjit të Vetting-ut.

Dhe, kur janë në moment të vështira, demokratët i rikthehen gjithmonë ’97-s.

Fillimisht e përmendi Berisha në Kuvend, dhe më pas zari i tij, Flamur Noka.

Ai tha se në rast se preket qoftë edhe një votë në zgjedhjet e qershorit, do të përsëritet 97-ta.

Por sipas tij, kjo e dyta do t’u duket lule anëtarëve të mazhorancës së sotme.

Prandaj ky kakaris këtu se mendon se do ta votojnë prapë shqiptarët, se beson akoma te forca e krimit të organizuar dhe te forca e strukturave kriminale të drogës që do të blejë dhe shantazhojë votën.

Guxoni dhe prekni votën dhe do të gjeni këtu, do t’ju duket lule ’97­a, çfarë ka për t’ju gjetur.

Po guxuat të prekni qoftë edhe një votë.

Po ua them unë, të kërcënoj ty, qeverinë tënde bandite, po cenuat votën.

Do të ketë një revolucion demokratik qytetar që nuk do të gjeni vrimë ku të hyni”, u shpreh Noka.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “PD tërbohet pas hyrjes në fuqi të Vetting-ut: ’97-a do t’iu duket lule, s’do gjeni vrimë ku të futeni”

 1. kombi says:

  Me keto kercenime armiqesore ,nuk tremb asnje Shqipetar ,por vetem tregon qe eshte nje atishqipetar i perbetuar dhe si i tille meriton vendin e tij ,ne banken e te akuzuarve .

  1. shpejtohuni says:

   Saliu ka hallin se do i shkaterrohet banda e gjin gjonit e cila u zgjoll apostafat nga presidenti per te vjellur zgjelljet e ardheshme.

  2. bureto says:

   Noka dhe nokret e tjere te ngjajne si ajo femija qe e ze nata ne pyll dhe nga frika kendon, qe te trimerohet. Mjere ata per mendjen qe kane. vetem kaq te kujtojne se ’97 kishte nje prelud dhe ky ishte masakrimi i votimeve te majit 1996 dhe per te kamufluar ato Berisha u dha shaiptareve ‘parajsen” e parave te “pastra”. Populli tashme i njeh, por si ka mundesi qe ende keta edhe pas 20 vjeteve nuk po njohin veten. Paçka! Ket si te Nokes, s’jane gje tjeter vecse kuisje kelyshesh te Berishes, se mbaruar te pakten politikisht i cili ndodhet ne frymen e fundit. Drejtesia ndaj tij eshte kapitull tjeter. Le te presim frytete vettingut.

 2. true says:

  Gri sallat o derzi se as dhe nje njeri nuk te ndjeke pas me, harroje nje here e pergjithmone . Populli e kuptoje vone por me mire vone se kurre.

 3. undefined says:

  Po kurva ini qe te dy e vrat njer popullin ne 97 doni ta vrisni prap . Po karigja e pushteti me zor nuk mbahet me kriminele ajduter te gjitha i kini ju pervec se pasurive dhe lekve te vjedhura nga populli kaq vjet sin gje tjeter pervec se plera e plera do ngeleni deri ne fund te jetes tuaj

 4. Qytetar says:

  Nuk kemi nevoj ti cënojmë jooooo të jini të sigurt se dilni parti e tretë në mos më keq.Mbaruat ju kaq e patët……

 5. XXX says:

  PIRDH O MULO PIRDH SE LEROHESH

 6. lulash says:

  Kur kercenon agjenti i UDB Flamur lopcar Noka.

 7. Tralala says:

  Te nis njehere vetingu, pastaj shohim.

 8. Arb says:

  Po ca vota do o wc..po kush te jep me vota ty o plehre. Do dilni parti e 3 pas LSI ne zgjedhje.

 9. Futja kot says:

  Nje mut te madh do beni. Humbja e PD ne zgjedhje do jete spektakolare. Te zhduket kjo fare e keqe qe e mbajti peng popullin per mbi 25 vjet. Qelite po boshatisen, pergatituni qe pas gjelit te viti te ri te hani supen e burgut te gjithe bashke.

 10. Fatosi-kosove says:

  Pikerisht se ka njerez si noka duhet bere vetingun dhe te fillohet sa me shpejte,ti tregohet nje here e mire keti klyshi te serbise se nese ka pasur ndonjehere vjedhej te votave eshte pikerisht PD dhe vet noka qe ka vjedhur e falsifikuar,jane dhjetra kosovar edeh ata spiun te serbise qe vet noka i ka perdorur per te votuar dhe i ka shetitur ne qindra vendvotime duke votuar pa asnje ndalese sepse ishin besnik te millosheviqit dhe sigurt se do te votonin PD-n dhe noken,prandaj ku eshte prokurori qe hesht edhe pas keti kercenimi dhe pranimi i publik se 97-ten e ka organizuar PD dhe kriminel si noka,nese llalla nuk reagon ateher le te pregaditet qe bashk me te ta ndajn “birucen”,kurse shqiptaret le te rrijne te qete se qeni qe leh ste kafshon,mund te ta lepin por jo te kafshon,shqiperia etnike pa kriminel.

 11. shqiptar says:

  Arrestojeni spiunin e Serbis qe kercenon diten me diell ne mes te kuvendit.
  Plaseni brenda e hidhini celsat e qelis ne det .

  ps.

  jepini nje cifteli ta kete aty brenda,

 12. shqipe says:

  Sali,te ka ardh’ madata…
  te kane pjerdhur m’u ne mendje!
  Me s’te vjen njeri nga mbrapa,
  As ata,nga soj i qëne!…

 13. Peco says:

  Le ta them hapur, une per 100 vjet nuk votoj per te majten. Por nje gjuhe e tille nga Flamur Noka eshte kaq provokative (nese eshte vertete keshtu sic shkruhet ketu) sa cdo njeri normal ve duart ne koke. Per cfare revolucioni bene fjale kjo bajge qe turperone skajshmerisht PD? Te ngrihet ky popull qe te kete ne krye Flamur Noken dhe Gent Strazimirin? Apo Ed Halimin dhe Arben Ristanin? Dhe me tej, Alibeajn apo Aldo Bumcin? A do ti therrisni mendjes seriozisht ju qe sot drejtoni PD sot apo si e keni hallin? Lereni Berishen ne hallin e tij, perpara fatit te demokracise dhe jetes se ketij populli Berisha nuk eshte asgje. Nese duam seriozisht te largojme nga pushteti kete bande te pashpirt atehere te shikojme udhet qe na cojne drejt suksesit dhe jo te merremi me Flamur Noken qe eshte thjesht nje budalla i pashembullt.

 14. enter"" says:

  Ate po presim 97, sepse keshtu ju fara e keqe e PD do shfarroseni njehere e mire,
  ne 97 populli ju fali, heser tjeter nuk do kete me shpetim per ju.

  POSHTE PARTIA DEMOKRATIKE….

 15. perkthyesi says:

  Ndoshta Berisha do votoje nga………..burgu!

 16. Tirona says:

  Lista vazhdon, mbas dy deputeteve dhe nje kryetari te bashkise rradhen e ka nje deputet tjeter ……??️‍♀️???⚖️???????
  Kete do boj Vettingu……

 17. analisti says:

  Eshte halli i madh te ndigjosh te tille karagjos,qe akoma sjane ne gjendje te kuptojne se ky popull e ka prish njehere e mire kontraten me keto fytyra qe perfaqsojne opoziten e sotme,sa per 97 ~ten,ben mire te pysesh ata qe ishin ne krye te puneve ne ate kohe,se po te mos nderhynin nderkombetaret,pale ku do ishin sot,se i mori populli perpara.Kjo opozite eshte fatkeqsia e shqiptareve,po ashtu fatkeqesi eshte qe shqiptaret nuk kane opozite.Sa per zgjedhjet,nje gje eshte e sigurt,se ato do te jene me te mirat e bera ndonje here ne kete vend,se mundesia e mbushjes se kutijave ne nje vend dhe numerimi ne nje vend tjeter ka marre fund.Sa per rezultatin,prisni me qetesi dhe reagoni me hidherim,se do te jete kata strofik per ju.Reforma ne drejtesi dhe ligji i vetingut, do seleksonoje shume nga ju,mbasi boll u imunizuat me imunitete dhe procedura,ajo kohe mbaroi,sa do qe ta vononi,asgje nuk mund te ndryshoni,te gjthe do japin llogari per krimet qe kane bere,mos u merzitni se akoma nuk keni pare gje,prandaj ndryshimet dhe penalizimet i prisni me qetesi dhe dashuri.

Lini një Përgjigje te lulash Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *