Rama: Sot na mbështesin më shumë se në vitin 2013. E dinë se vetëm ne e bëjmë Shqipërinë

rama asambleKryeministri Edi Rama ka bërë një panoramë të punës së qeverisë së tij në 3 vite, gjatë fjalimit që ka mbajtur në Asamblenë Kombëtare të PS-së.

Rama tha se pavarësisht se reformat e qeverisë së tij kanë pasur rezultate pozitive, ka ende për të bërë.

Kreu i qeverisë tha se falë reformave të përmbushura, PS gëzon sot mbështetje më të madhe se në kohën kur erdhi në pushtet.

Jemi kokulur karshi atyre njerëzve që u shërbejmë.

Por nuk mundet dot të mos i adresojmë rezultatet e qeverisjes së mirë të këtyre 3 viteve, kur përballemi me mllefin a tyre që janë të lodhur nga politika e vjetër.

E konsideroj arsye për t’u krenuar me PS, që mbështetja ndaj saj është më e madhe sot se në vitin 2013.

Kjo, sepse njerëzit e kanë besimin se vetëm ne mund ta bëjmë Shqipërinë shtet dhe mund ta fusim në një fazë të re”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *