VIDEO/ Dorëzohen rrëmbyesit e aeroplanit libian

aaDorëzohen dy personat që kishin rrëmbyer një aeroplan në Libi ndërsa i njëjti ka ateruar në Maltë.

Këtë njoftim e ka dhënë kryeministri i Maltës Joseph Muscat nëpërmes llogarisë në Twitter.

ipas tij, më herët janë liruar disa nga udhëtarët ndërsa tani kanë dalë edhe një grup tjetër dhe dy rrëmbyesit.

“Rrëmbyesit janë dorëzuar dhe janë dërguar në paraburgim”, ka shkruar kryeministri maltez.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...