VIDEO/ Dorëzohen rrëmbyesit e aeroplanit libian

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

aaDorëzohen dy personat që kishin rrëmbyer një aeroplan në Libi ndërsa i njëjti ka ateruar në Maltë.

Këtë njoftim e ka dhënë kryeministri i Maltës Joseph Muscat nëpërmes llogarisë në Twitter.

ipas tij, më herët janë liruar disa nga udhëtarët ndërsa tani kanë dalë edhe një grup tjetër dhe dy rrëmbyesit.

“Rrëmbyesit janë dorëzuar dhe janë dërguar në paraburgim”, ka shkruar kryeministri maltez.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “VIDEO/ Dorëzohen rrëmbyesit e aeroplanit libian”

  1. Erjol says:

    Ka “ateruar” ju lutemi gazetareve tuaj te shkruajne Shqip

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *