VIDEO/ Donald Lu ia merr këngës. Ambasadori i SHBA, relaks pas “Vetting”-ut

luVendimi i Gjykatës Kushtetuese që çertifikoi ligjin e Vetingut, më të rëndësishmin e reformës në drejtësi, i dha kohë për të pushuar ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu dhe stafit të tij, përfshirë këtu edhe ekspertin e OPDAT, John Smibert.

I angazhuar me kohë të plotë, në një vit jo pak të vështirë, me shumë zhvillime politike dhe në mënyrë të veçantë me fokus tek reforma në drejtësi, Lu dhe stafi iu bashkuan atmosferës së festave të fundvitit.

Në këtë video ata shfaqen me instrumenta muzikorë fëmijësh në duar dhe veshjet me ngjyra festive dhe kanë risjellë një version aspak tradicional të këngës së fundvitit për fëmijë “Ja na erdhi Viti i Ri”.

Stafit të Ambasadës Amerikane në Tiranë i është bashkuar një grup muzikor nga Elbasani, ALAR Band, që uron një vit të ri të mbarë për të gjithë shqiptarët.

 

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “VIDEO/ Donald Lu ia merr këngës. Ambasadori i SHBA, relaks pas “Vetting”-ut”

 1. jeronimo de rada says:

  ha ha !!
  si lej feni qe knonte konget e mao ce dunit…per festat e proletarjatit..

  1. O ju kendofte zemra gjate gjithe jetes per urimin ndaj shqiptarve,zoti ju ndimofte familjet dhe te afermit per respektin qe tregoni per vendin tim.RRofte populli SHQIPTARE.. GEZUAR FESTAT PER TE GJITHE PA DALLIM FEJE O KRAHINE EDHE NJE HERE ZOTI E BEKOFTE SHQIPTARET…….. .

 2. fakti says:

  uroj mos na kesh lene si dhurate mos denimin e Saliut o z Lu.

 3. Emil says:

  ,Qenka gezuar me fund kreu Misionin Per ta Kthyer Vendin Ne Rrepublike Bananesh; Yeah !!! Me ironikja eshte se kendon kengen e Monizmit me Bababagjysh te Vitit Ri dhe jo ate te Krishtelindjes…! Duket haptas sa konsiderate te “Larte” ka per Shqiptaret!!! Per kete dhe stafin e tij; Cold War Has Never Ended..!

 4. Emil says:

  ,Qenka gezuar me fund kreu Misionin Per ta Kthyer Vendin Ne Rrepublike Bananesh; Yeah !!! Me ironikja eshte se kendon kengen e Monizmit me Bababagjysh te Vitit Ri dhe jo ate te Krishtelindjes…! Duket haptas sa konsiderate te “Larte” ka per Shqiptaret!!! Per kete dhe stafin e tij; Cold War Has Never Ended..!

  Ju lutem postoni komentin!

  1. mark says:

   Emil, nga menyra se si shkruan, dukesh qe as tetevejecaren nuk e paske mbaruar. Megjithate dike pak anglisht. Ha…misioni per ta kthyer ne republik banana?! Pse tani cfare eshte Shqiparia? Mesa duket ti e nje koke betoni qe nuk kupton ose nuk don te kuptosh se nje adhurues i sistemit rrumpall te PD dhe Sali babes me dyzet hajdute. Bota perendimore perpiqet sinqerisht ta shendroj Shqiperine ne vend te shtetitit ligjor. Cfare lidhje ka ‘cold war’ me pershendetjen qe bejne stafi i ambasades?

   1. Emil says:

    Te vrau syte komenti im se eshte i qelluar o analfabet naiv, qe ke komples inferioriteti te Madh Sa Big Ben i Londres per cdo te huaj qe vjen e tall menderen ne Shqiperi! Shiko shkrimin tend plot gabime drejtshkrimore mor Student i Kristalit provincial lapangjoz dhe servil i pushtetit qe vjen era injorance km large! Une jam me i shkolluar se ti o pleh, dhe jo me diplome Shqiprie si ty qe’sta q… njeri ne bote! Dukesh qe je mbeturine epa riciklushme monizmi mi gjirizash qe can vetem me servilizm dhe bythelepirje poshte e larte! Cfare hyn Berisha ne komentin tim o Fshatar i Rilindjes!? Ai nje pjelle e keqe eshte ashtu si ty dhe partia qe aderon ti more bajge!!!

   2. Emil says:

    Te vrau syte komenti im se eshte i qelluar o analfabet naiv, qe ke komples inferioriteti te Madh Sa Big Ben i Londres per cdo te huaj qe vjen e tall menderen ne Shqiperi! Shiko shkrimin tend plot gabime drejtshkrimore mor Student i Kristalit provincial lapangjoz dhe servil i pushtetit qe vjen era injorance km large! Une jam me i shkolluar se ti o pleh, dhe jo me diplome Shqiprie si ty qe’sta q… njeri ne bote! Dukesh qe je mbeturine epa riciklushme monizmi mi gjirizash qe can vetem me servilizm dhe bythelepirje poshte e larte! Cfare hyn Berisha ne komentin tim o Fshatar i Rilindjes!? Ai nje pjelle e keqe eshte ashtu si ty dhe partia qe aderon ti more bajge!!!
    Ju lutem posotoni komentin!

 5. Aureli says:

  I lumte trapi, i beri zap plehrat e shqupit

 6. reforma drejtesi si LSI says:

  me te qeshur me te ngjeshur..mbani mend ate kinezin filipinaz para LuLuse…ISHTE MIK I SALES DHE YLLIT NE NGRITJE….

 7. Nacionalisti says:

  Po shokun Rama ku e ke o Shoku Lu?

 8. Nacionalisti says:

  Po shokun Rama ku e ke o Shoku Lu?…

 9. Shqiptari says:

  Faleminderit zAmbasador Mr Lu! Ju urojme nga larg, Gezuar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri 2017. Gjithashtu ju falenderojme dhe per procesin e vetingut, per te cilin jeni vene ne nje impenjim te jasht zakonshem,e urojme ta coni deri ne fund kete proces,i cili duhet te filloje pastrimin e politikes qe nga sali berisha e deri tek i fundit. Per pastrimin e drejtesise nga gjyqtaret e korruptuar nen mbeshtetjen e sali berishes. Edhe nje here Gezuar z Ambasador. Pershendetje nga larg.

 10. [email protected] nga Kosova says:

  Shumë bukur GËZUAR KRISHTLINDJET ☄️??.

 11. ATDHEU says:

  GEZUAR DHE PER SHUME VITE TE TJERA!

 12. Gora says:

  Bravo zoti ambassador ju pershendesim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *