Ethem Ruka, ish-ministri i Nanos: Vlerësim rikthimi im në Asamblenë e PS

ethem-ruka-660x330Ish-ministri i Arsimit dhe i Mjedisit në qeverinë e Fatos Nanos, Ethem Ruka e ka vlerësuar shumë qëndrimin e Asamblesë Kombëtare të PS për kooptimin e tij në këtë forum.

Rikthimin në forumin më të lartë socialist Ruka e cilëson si një vlerësim për të dhe për gjeneratën e tij që kontribuan shumë për konsolidimin e shtetit.

Po citojmë postimin e tij në rrjetin social:

Gjej rastin te falenderoj gjithe anetaret e Asamblese Kombetare te PS qe votuan per rikthimin tim ne kete forum te rendesishem politik.

E konsideroj nje vleresim, megjithese brenda ose jashte ketij forumi, kontributi im dhe i kolegeve te gjenerates sime mbetet i njejte me ate diteve te para te themelimit te kesaj force te madhe politike.

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Ethem Ruka, ish-ministri i Nanos: Vlerësim rikthimi im në Asamblenë e PS”

  1. capi dhia says:

    O Ethemt shif pasurite prallore qe bere ne kohen e fatos nanos dhe atij lepije bythen, se Edi te do vetem per te mjekuar me mut, plaget e hapura ne
    PS, e cila edhe me ty dhe pa ty e te tjere plehra socialiste do te votoje 65-70 % PS, sepse tradita e PPSH mbetet ende e pashlyeshme. Shqiperia do te bjere kur te bien perfundimisht LANC dhe fryma kombetare e PPSH.

Lini një Përgjigje te capi dhia Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *