Ethem Ruka, ish-ministri i Nanos: Vlerësim rikthimi im në Asamblenë e PS

ethem-ruka-660x330Ish-ministri i Arsimit dhe i Mjedisit në qeverinë e Fatos Nanos, Ethem Ruka e ka vlerësuar shumë qëndrimin e Asamblesë Kombëtare të PS për kooptimin e tij në këtë forum.

Rikthimin në forumin më të lartë socialist Ruka e cilëson si një vlerësim për të dhe për gjeneratën e tij që kontribuan shumë për konsolidimin e shtetit.

Po citojmë postimin e tij në rrjetin social:

Gjej rastin te falenderoj gjithe anetaret e Asamblese Kombetare te PS qe votuan per rikthimin tim ne kete forum te rendesishem politik.

E konsideroj nje vleresim, megjithese brenda ose jashte ketij forumi, kontributi im dhe i kolegeve te gjenerates sime mbetet i njejte me ate diteve te para te themelimit te kesaj force te madhe politike.

 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...