Kryepeshkopi Janullatos uron Krishtlindjen: Mposhtni arrogancën

janullatosKryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos uroi besimtarët për Krishtlindjen përmes një video-mesazhi të shpërndarë për publikun.

“Në festën e madhe të Krishtlindjes zakonisht të tërheq vëmendjen paqja, dashuria dhe shpresa. Por ka edhe diçka tjetër që nuk vihet re, mposhtja e arrogancës. Arroganca është një prirje që çon gjininë njerëzore në konflikte të frikshme, tragjedi dhe katastrofa.

Antidotin shpëtimtar ndaj sëmundjes së arrogancës na e ofron Jezu Krishti me mënyrën sesi lindi, me jetën, me mësimin e tij, me praninë e tij. lindi në mënyrë të përulur dhe kreu misionin e tij me përulësi të skajshme që e shoqëronte gjithnjë dashurinë e tij.

Krishti shpëtimtari që lindi për ne, le të në çlirojë nga çdo formë e dukshme apo e padukshme e arrogancës dhe le të na bëjë të denjë që të jetojmë me përulësi.

Krishtlindje të gëzuara! Viti i ri qoftë i bekuar vëllezër edhe motra!”, thotë në mesazhin e tij kryepeshkopi Janullatos.

 

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Kryepeshkopi Janullatos uron Krishtlindjen: Mposhtni arrogancën”

 1. xboom says:

  Surratë qafiri ka ky derrkuc, i dhjevsha ne gojë.

  1. SS says:

   Mos e ngaterron me al bagdadin ore plehre islamike.
   Bajge e bajge.

  2. undefined says:

   te fala rexhep erdoganit…akoma ste kane vrare Pashmergat ty…

  3. Akillis says:

   Rrofte Gjyshi i Madhe Anastasios

  4. tfgs1 says:

   KALA XRISTOUGENNA kai XRWNIA POLLA kyrie Anastasie!
   Non grata gjithe plehrat sunitoshqipfolese…………

 2. boom says:

  E zboni nga Shqiperia kete Al Bagdadin grek.

 3. SS says:

  Motren ty ore plehre arabe..a te dhjevsha kuran e
  allah

  1. Lexues Shqiptar says:

   Edhe fashistet grek ekstremist SS te Krisi Evgjiterise;
   Edhe terroristet ekstremist te ISIS te turqise ose arabise;
   LARG DUART E ZEZA NGA AUTOQEFALIA SHQIPTARE E ORTODOKSISE !!

  2. xboom says:

   Ik mor mut turku, te dhjevsha mamin ne semafor Athine, gruan ne semafor Milanos, motren ne semafor Londre dhe gjith grat e fisit neper semafora Europe. Shko meri or i marrë se u merdhinë. Babin lere se e ka nxet pran k… Erdoganit bashkë me Bartholomeon e Istanbullit.

 4. Arrogance i thua mos peruljes ti more qafire grek i poshter ju doni vetem bythlepirsa prandaj te ka hyre miza nen kesule!!! Fytyre e peshtire greke

 5. flamur says:

  paska dal te uroj gjarpri i zi

 6. Lexues Shqiptar says:

  TI PONIROS GREKOFON KE QENE DHE JE TIPIK KRYE/ARROGANT.
  – ti me arrogance shovinisti firmose qe eksark dokumentin e vorioepirit;
  – ti me arrogance dhe imponim, u instalove paligjshem ne krye te KOASH;
  – ti me arrogance instalove paligjshem gjuhen greke te ortodoksia shqiptare;
  – ti me arrogance imponon listen emerore greke per pagezimin e femijeve shqiptar;
  – ti me arrogance dhe kokefortesi nuk ke mbajtur asnje meshe te vetme per prifterinjte rilindas shqiptar;
  – ti me arrogance dhe paturpesi ndaj shqiptareve, ftove patriarkun gjakatar serb Irinej ne Shqiperi, pakritikuar kurre ate;
  – ti me arrogance dhe parespekt ndaj shqiptareve je pergjegjesi numer 1 per çvarrosjen dhe perdhosjen e varrezave shqiptare;
  – ti me arrogance dhe mosperfillje shpalle verdiktin shovinist per ngjarjen ne Himare, ende padale vendimi nga Sistemi i Drejtesise Shqiptare;
  – ti me arrogance dhe armiqesi ndaj Shqiperise ke bere deklarata anarkike dhe kunder vendimeve te Gjykates se Larte Kushtetuese Shqiptare;
  ÇLIROHU TE PAKTEN NGA FORMAT E DUKSHME TE ARROGANCES, KERKO FALJE PERPARA KRISHTIT NQS BESON, LERE TE FUNKSIONOJ KOASH.

 7. flamur says:

  e nxori koken gjarpri i zi

 8. sofia says:

  Po mire, pse nuk merret me punen e tij, por del nga shinat ky prifti; ç’i duhet me arrogancen, apo ka ndonje mision qe s’e ka mbaruar?

 9. Anna says:

  Surrat talebani ka dhe ky me ato sy si djall

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *